Mluviti pravdu

Mluviti pravdu https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107/bmid_mluviti-pravdu-Y9v-107.jpg 4 704 151

Brutální román o lásce k životu Román psaný podle skutečného příběhu, který hlavní hrdina na sklonku svého života vypráví autorovi, jenž na jeho základě přehodnocuje svůj život. Skutečný, osudový, brutální román o lásce k životu a o nutnosti mluvit pravdu.

tlllk
17.03.2018 5 z 5

silný príbeh muža, ktorý sa objavuje pri rôznych historických okamihoch, tým trochu pripomína svojich dvoch severských predchodcov, ale lokálne problémy tomu dávajú ale úplne iný rozmer. Autorové úvahy o zmysle života sú mi blízke, aj keď tu mi občas prišli ješitne zamerané na samotného autora. Forma audioknihy bola fajn.

Tatrman
10.03.2018 5 z 5

Skvěle napsaná kniha! Silný příběh na pozadí nejdůležitějších událostí našich novodobých dějin. O jazyku autora ani nemluvě. Skvěle kombinuje filozofickou rovinu s prostými až lascívnimi scénami hlavního hrdiny. Zařazuji Formánka ke svým oblíbeným a chystám se na další jeho kus!

Karborund
09.03.2018 5 z 5

Někdo propluje životem stroze a fádně a někdo v tom svém prožije spousty životů a dokáže se mnohokrát zvednout ode dna a znovu na něj tvrdě dopadnout.Samotný příběh i slovní forma autora si zaslouží absolutorium.Jsou prostě knihy, které si budu pamatovat celý život, tato je jedna z nich.Bravo

PetK
07.03.2018 4 z 5

O tom příběhu se nedá říct, že je hezký - jímavý, dojímavý, šílený, smutný, silný... to ano. Je mi docela jedno, jestli je to pravda nebo fikce - pokud je to pravda, pak platí, že ty nejlepší příběhy píše život. A nemohla jsem si několikrát nevzpomenout na film Malý velký muž s Dustinem Hoffmanem. Líbil se mi i styl vyprávění, kdy se autor "zcizoval" hlavnímu příběhu.
Jedna technická: Poslouchala jsem jako audio, moc hezky načtené Filipem Švarcem. Jen mi vadilo, že je kniha rozfrcaná do téměř 200 kapitol a každou lemuje ten samý hudební motiv, někdy snad i dvouminutový. U 90. kapitoly mně, i když krásný, už dost lezl na nervy. :-)

salamandrina
03.03.2018 5 z 5

Chvíli mi trvalo se začíst, ale nakonec mě tenhle lehce neuvěřitelný příběh chytnul. Z literarního hlediska - záverečné vsuvky o životě autora - možná by bylo víc logičtější, kdyby nebyly jen na konci, ale prolínali se celou knihou.
Každopádně jsou tam krásný myšlenky a obrazy.

KAREL6725
16.02.2018 5 z 5

Když jsem tuhle knihu dočítal , byl jsem úplně u vytržení , jak to celé dopadne. Pro mě nejlepší kniha od autora. Jen by mě zajímalo co z toho byla pravda, neuvěřitelné ,ale krásné a zajímavé. Dobře napsané , nemohl jsem přestat číst dokud jsem to nedočetl do konce. Plný počet hvězd, doporučuji všem co nečetli, rozhodně stojí za přečtení.

Terinka-ka
10.02.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem.
Humorný, dojemný, neuvěřitelný.
Oceňuji styl autora, který vyprávění prokládá svými poznámkami a zamyšlením se nad životem.

Kristyna_M64
06.02.2018 5 z 5

Silný příběh, doporučuju přečíst!

Muf37
08.01.2018 5 z 5

Nyní jsem dočetl knihu "Mluviti pravdu ". Kniha je napsaná tak,že ji člověk přečte jedním dechem. Nemohl jsem uvěřit,že hlavní postava (Bernard Mares) toto vše prožil za jeden život. Jinak kniha je napsaná tak,že vás doslova do sebe vcucne. Styl psaní autora je jedinečný.

jaromir2255
10.10.2017 5 z 5

Čtivá kniha, zajímavý příběh. Jen autor tam mel méně ventilovat sebe. Stačila nějaká předmluva

Analady
26.09.2017 5 z 5

Už je to delší dobu, co jsem tuto knihu četla. Pamatuji si, že se mi moc líbila a zařadila jsem ji do seznamu knih, které si chci znovu přečíst.

PavlineCZka
17.08.2017 5 z 5

Strhující příběh (někdy trochu neuvěřitelný, pravda), který mě bavil od začátku až do konce a rozvíjel moji fantazii, když pominu autorovy občasné filozofické úvahy, které mě otravovaly. Přestože se jedná v zásadě o smutnou knihu, příběh je čtivý a krásný.

peju
15.08.2017 5 z 5

Pro mě velice zajímavá kniha s naprosto neuvěřitelným příběhem člověka, který prožil v daném období snad vše co mohl. O to zajímavější, protože jsem tento příběh slyšel již dříve a to od kamaráda, jehož tatínek se s hlavním hrdinou knihy skutečně potkal. Bohužel za nepříjemných podmínek v pracovním táboře......

Lenka8418
24.07.2017 3 z 5

Na to, že jsem vůbec nevěděla co od knihy čekat, mě opravdu hodně zaujala. Silný příběh, napsaný čtivou, formou. Kniha se mi líbila, doporučuji přečíst

Nartaya
22.06.2017 5 z 5

Jak se spisovatel pral s napsáním románu o životě člověka, který ten prapodivný život musel přežít.

Vesmich
24.04.2017

Při vší dobré vůli text přečíst a dočíst a najít k němu nějaký vztah, se mi to nepodařilo. Nebudu cílová skupina.

oslice
13.04.2017 5 z 5

Milí čtenáři, všem vám tuto knihu vřele doporučuji. Má vše, co má kvalitní literatura mít. Tato
kniha čtenáře opravdu přivede k zamyšlení, pláči a radosti.
Autorovi vsuvky se mi líbily. Jsem toho názoru, že je vždycky zajímavé se o spisovateli něco
dozvědět. Líbí se mi o čem Josef Formánek přemýšlel, k čemu dospěl a že se nebál o tom
napsat, protože jedině pravda má svou hodnotu.
Zároveň obdivuji pana Formánka, že dokázal uběhnout maraton a děkuji mu z celého srdce
za kapitolu Karel Štěstí z knihy Prsatý muž. Nic hezčího jsem ještě nikdy v životě nečetla.
A gratuluji mu, že se dokázal zbavit závislosti.

tomkoutsky
30.03.2017 4 z 5

Styl napsání knihy je trochu zvláštnější a autorovy vsuvky bych také omezil, ale jinak je to velmi zajímavý příběh velmi sugestivně napsaný. Až se mi nechce věřit, že není vymyšlený. Jestli není, tak musím jen konstatovat, že byl Bernard asi trochu retard.

Dixinka
12.02.2017 5 z 5

Krásná kniha. V mnoha pohledech na život bohužel i pravdivá. Celá mě tak trošku rozesmutnila, ale dohnala k zamyšlení.....kam vlastně kráčíme??!!

Feferka
09.02.2017 5 z 5

Docela mě mrzí, že jsem až těsně po přečtení zjistila, že se jedná o skutečný příběh. Doslova mi tohle zjištění na chvíli vzalo dech.