Mladík v odboji

Mladík v odboji https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145991/mladik-v-odboji-145991.jpg 4 1005 125

Mládí v hajzlu série

Deník předčasně vyspělého "puberťáka", který je posedlý sexem a má úžasnou schopnost zaplétat se do nesnází.

Literatura světová Humor
Vydáno: ekniha , Jota

Youth in Revolt , 1993

fis.rena
20.07.2017 3 z 5

Myslím,že toto dílko je přímo pro rodiče,které se obávají puberty svých dětí...mno,máme se jistě na co těšit :D já se teda uklidňuji tím,že mám dceru,ale mnozí teď jistě mávnou rukou s velkým úsměvem.
Čtení není veledílo,je to deník puboše,je to prča,je to oddech a pobaví v každém věku.

pestas
23.06.2017 4 z 5

Od knihy jsem nic moc neocekavala, ale mozna prave proto me mile prekvapila. Neni to sice zadny literarni skvost, ale prijemna oddechovka. Z pocatku jsem si musela jen zvyknout na pouzivanou mluvu (slovnik), ale jinak se to cetlo rychle a dobre. Jako odpocinkove cteni na dovolenou mohu doporucit

veruskaveve
09.06.2017

V 18 i ve 40 - pořád super čtení.

ajla5
20.04.2017 3 z 5

Ale jo. Šlo to. Chvílemi jsem se zasmála.

gossipavlina
15.04.2017 4 z 5

Není to zrovna žádný velký zázrak na poli literárním. Ale pro odpočinek a oddech, proč ne, i pro dospělého.
A jako matka syna na prahu puberty jsem si jednu moudrost z knihy odnesla.: NIKDY nevstupovat do pokoje bez zaklepání! :-D

IVANA0123
12.04.2017 2 z 5

Knihu jsem dočetla se dvěma pocity- radost (olé - tady pouze jako výraz nadšení) , že ji mám přečtenou a hrůza z toho, co nás čeká až se syn dostane do puberty. Ale musím přiznat, že jsem se u knihy i pobavila. Možná jsem si ji měla přečíst o několik let dřív, abych docenila její "kvality."
(4/17)

HDosoudilová
06.04.2017 2 z 5

Chtěla jsem něco odlehčeného pro zasmání, ale smích se bohužel nekonal ani jednou. Spíš naopak. Několikrát jsem chtěla knihu odložit ale jelikož nerada odkládám nedočtené knihy, dočetla jsem ji. Myslím si, že by mě kniha nebavila ani v nižším věku.

valda
11.03.2017 4 z 5

Tohle je první díl heptalogie o Nicku Twispovi. Puberťákovi žijícímu v kalifornském maloměstě, který má kamaráda Leroye, s přezdívku Levák (neptejte se proč), je terorizován svými podivnými rodiči a miluje krásnou Sheeni.
Tahle kniha u nás vyšla poprvé asi v roce 1995. Už jako malý capart si pamatuju jaký to byl tehdy pro všechny moje spolužáky hit. Tedy spíš pro ty méně šprtoidní a více po sídlišti poflakoidní. Taky si pamatuju, že na škole, kde vás spíše nutí, abyste knihy četli, byla tahle jedna z mála, které se z pod lavice zabavovaly, a vracely se na konci školního roku.
Knihu jsem v té době nečetl, ale temné historky z ní jsem samozřejmě na klepadle na koberce poslouchal.
Autor se vůbec nebojí všech pro puberťáka zajímavých témat, jako je masturbace, sex, drogy, alkohol, násilí apod.
Nevím, jak moc kniha byla známá v Americe, jak moc to byl mainstream. Ale řekl bych, že mezi prudérními Američany, musela působit, podobně jako film Kids, celkem pěst na oko. Hodně lidí si tehdy určitě nedokázalo představit, že děti mohou žít takhle divoký život. Nejdál tohle samozřejmě dotáhl seriál South park, kde je to samozřejmě trochu přehnané. Každopádně teď už se nad takovým chováním dětí nikdo nepodivuje.
Co je na knize asi nejsilnější je její čtivost. Autor píše lehkým a zábavným stylem. Co mně osobně ale na knize trochu vadí je, že hlavní hrdina je takový zlý parchant. Prostě celou dobu, co jsem jí četl jsem mu nedokázal fandit, protože i když měl lepší chvilky, tak vždycky to skončilo tím, že jsem si řekl, no ty si ale kretén :-)

martinkaLLL
02.03.2017 2 z 5

Čekala jsem od toho mnohem víc. Měla to být kniha, u které se zasměji a vtip nebo něco čemu bych se zasmála ne a ne přijít. Hrubá mluva mi také moc nesedla, ale tak patří to ke stylu této knihy. Je to podobný styl jako má Bukowski. Jako by to psal on sám zamlada. Takže jeho fanoušci, si myslím, že by byli spokojeni.

pm...
25.02.2017

Letní deník amerického puberťáka z rozvrácené rodiny (otec utekl s mladším kusem a matka zoufale hledá náhradu nejen k postelovým radovánkám), jenž by tuze rád konečně přišel o panictví, leč natrefil na koketku, která ho jen vodí za nos, ač by hrdina chtěl vzít za zcela jiný orgán svého hormony překypujícího dospívajícího těla...

Alma-Nacida
21.02.2017 3 z 5

Divná věc, jako by se kniha nějak zhoršila od té doby, co jsem ji četla, když mi bylo asi 20. ;-) Přičítám to věku (svému), ale další díly si už odpustím.

genikuxik
16.02.2017 3 z 5

Vlastně nevím jak hodnotit tuto knihu, proto dávám průměr. Četla se dobře, ale jestli takto přemýšlí 14 kluk, tak nikdy nechci mít děti.

hlodoslov
13.02.2017 5 z 5

Megamasakrální dějová nadílka při, které budete vybuchovat smíchy a stanete se nejspíš středem pozornosti při cestování v autobusu, vlaku nebo jen na jezdících schodech. Hlavní hrdina je pubertální genius, který je kříženec anděla a arcilotra, řítící se z průšvihu do průseru.
Vše vykresleno s jadrným humorem.

Atak
08.02.2017 4 z 5

Při cestách vlakem jsem se touto knihou docela dost dobře bavil :D

Terrez93
21.01.2017 2 z 5

No tak s knížkou jsem se docela trápila, tenhle humor není pro mě, asi kdybych byla mladší přišlo by mi to vtipné, ale teď ne, slabší průměr.rozhodně už znovu číst nebudu

nikikostadinova
17.12.2016 4 z 5

Klasika i z let dřívějších. Opět jsem četla a někde jsem se prostě zase zasmála. Doufám, že se znovu dostanu k dalším dílům.

todilka
23.11.2016 1 z 5

Nevím....asi to není humor pro mě. Ze začátku jsem se občas i zasmála, postupně jsem se ale začala nudit, ke konci už jsem do dočtení knihy musela vyloženě nutit a nepomohl ani podle mě až příliš "akční" závěr. Na další díly se nechystám...
*čtenářská výzva 2016: Kniha, která má méně než 200 stran

haki34
16.11.2016 5 z 5

Zacatek serie - hodnotim jako nejlepsi ;)

art3928
08.11.2016 3 z 5

Autor se zřejmě inspiroval příběhem Adriana Mola od Sue Townsend. Až na ty laciné vulgarismy se mi kniha líbí.

jana3866
02.11.2016 5 z 5

Knizky jsem dostala k vanocum, kdyz mi bylo 12. Po mne je zacal cist muj osviceny otcim a po nem mamka. Bylo uz pozde mi je sebrat, skoda byla napachana. Tak jsem jim vysvetlila, ze teoreticky veskerou sexualni problematiku v knihach zminenou znam, teoreticky, samozrejme a dal jsem vesele cetla. Knizky me provazely celou pubertu, dokonce jsme s kamaradkou zalozily neco jako fanklub a sirily jsme Nicka dal. Je to vulgarni, je to za hranici mozneho, ale je to genilani! Po letech jsem to cetla v originale a vloni, to mi bylo 27 jsem se k tomu znovu vratila. A porad jsem se bavila. Zkratka srdcovka.