Mistrovský tah

Mistrovský tah https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198419/bmid_mistrovsky-tah-198419.jpg 4 97 14

Alex Cross série

Alexe povolají k dokonale spáchané vraždě dvou zkorumpovaných politiků. Je zřejmé, že je to práce profesionála. Pátrání se rozběhne na plné obrátky, přesto umírají další činitelé s pošpiněnou pověstí. Veřejnost se začne ptát: Je střelec hrdina, anebo mstitel? Navíc musí Alex čelit dlouholetému nepříteli, který nehodlá polevit, dokud nezlikviduje celou Alexovu rodinu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: ekniha , Alpress

Cross Fire , 2010

kolacky
07.06.2020 4 z 5

Ufff... konečně jsem se zbavila Kylea Craiga. Vážně, když je přepadouchováno, je to nepříjemné.

RobertM
02.06.2019

Prokousávám se postupně jednou knihou s Alexem Crossem za druhou a přiznávám, že někdy ho mám už plné zuby. Tato kniha je jednou z nich. Předvídatelná dokonalost detektiva Crosse je oproti téměř přirozenému chování "lumpů" nesympatická.
Jak píše TheSarkasm, spousta věcí a zápletek plave ve vzduchu a čtenář neví, proč se vůbec staly. Jestli to byly jen vycpávkové okamžiky nebo se autor snažil nahnat počet stran... Každopádně finále je kýč jak vymalovaný.

medlovice
24.01.2019 3 z 5

Někdy jsou mi sympatičtí i záporní hrdinové, zabijáci, Tihle dva mi byli sympatičtí v tom, že odstřelili pár špatných politiků. Ale chlap se postaví nepříteli tváří v tvář, ne zbaběle střílet z dálky. Super polda nadsamec Alex to zvládl , knižka se dobře čte.
Komentář od TheSarcasm to vystihuje naprosto přesně.

TheSarcasm
31.12.2018 3 z 5

No tak já nevím. Od Jamese Pattersona mám přečteno hafo knih, ale asi jsem z nich nějak vyrost nebo co. V poslední době mě jeho knihy připadají jako spíchnuté horkou jehlou. Vím, že na něho píšou i jiní autoři a mám pocit, že je to dost znát. Ne, že by se třeba "Mistrovský tah" nedal číst, ale když se nad tím zamyslím... SPOILERY
Máme dva střelce, kteří vraždí, nevíme proč, vlastně ani koho, kdo si je najal, za jakým účelem. Nedozvíme se jak se dali Denny a Mitch dohromady, proč fungují zrovna tímto způsobem. Proč Denny zabil Mitchovu matku, jaký mělo smysl aby sám na sebe zavolal policii/FBI a začal jim nesmyslně pálit do auta místo aby prostě zmizel. Co ten vraždící profesor - jaký to mělo kontext? No a nakonec sám Kyle Craig - génius zločinu, cha! Proč zabil tu agentku? A co vlastně měl být ten mistrovský tah? Ta Kyleho závěrečná fušeřina, kdy se nechá zlikvidovat sprejem na vlasy? A to mu to ještě Alex usnadnil. Přestože je on i rodina v ohrožení a platí si drahou ostrahu, pobíhá nahatý po pláži, přičemž bouchačku si samozřejmě nechá doma.
Nemohu si pomoct, ale tato kniha mi přijde poněkud odfláknutá.

Costanzo
11.12.2018 5 z 5

Čtivé, svěží, opět perfektní. Ale Kyle mi teda bude chybět, byl to můj oblíbený psychopat :-(

veveronka
10.03.2018 5 z 5

Super,jako vždy přečtené jedním dechem

čef
30.11.2017 5 z 5

Pokračování souboje Alexe Crosse se svým osudovým nepřítelem - obdobou Holmesova dr. Moriartyho. Napínavé, čtivé a tolik podobné výborným dílům této skvělé série.

helenkan
06.06.2017 5 z 5

Opět super čtení. Nic jiného než pět hvězdiček.

postrach
12.02.2017

Jedna z nejlépe napsaných a nejlépe čtivých knih tohoto autora.Dělá čest svému názvu-mistrovské dílo.

konicekbily
25.11.2016 3 z 5

Normální běžná americká krimikniha s krátkými kapitolami a nečekaným závěrem. Ale pro toho, kdo zná Pattersona to až tak nečekaný konec není!

Evus
26.03.2015 4 z 5

Ano, na takový závěr jsem už dlouho čekala...

Aja12
27.11.2013 4 z 5

Alex Cross je sympaťák, ale čekala jsem daleko "větší finále", co se týká Kyla Craiga...

kalache
05.11.2013 4 z 5

..kde se ti sérioví mentoši pořád berou?????

pamica
21.02.2013 5 z 5

Parádní, napínavé jako vždy až do samého konce, kdy se o mě pokoušel infarkt a četl jsem se zatajeným dechem. Kyle Craig - největší nepřítel agenta Crosse předvádí neskutečnou hru, která graduje na samém konci knihy.
Za mne osobně doporučuji a dávám plné hodnocení!