Poselství práva

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Příběh Waxiliána Ladriana, samozvaného ochránce zákona, se odehrává ve Scadrialu, světě „mistbornské" trilogie v prostředí, které připomíná New York na počátku 20. století - v moderním světě železnic, elektrického osvětlení a prvních mrakodrapů. „Mistbornští" hrdinové Kelsier, Vin, Elend, Sazed a Špuk už patří do historie, avšak přestože moderní život ovládá technika, stará magie allomancie a feruchemie má i v novém světě stále své nezastupitelné místo a stává se nástrojem statečných, kteří se snaží zavést řád a spravedlnost v životě jak zákonem takřka nepoznamenaných divokých Burin, tak velkoměsta Elendelu. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155038/poselstvi-prava-155038.jpg 4.4136
Série

Mistborn 4.

Žánr
Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Talpress
Orig. název

The Alloy of Law, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (19)

Kniha Poselství práva

Přidat komentář
Teclaireddy
02.06.2017

Četla jsem hned po hlavní mistbornské trilogii, takže jsem možná přehnaně přísná. Nebylo to špatné, ale nijak mě to nenadchlo. Chyběla mi tam hlubší myšlenka, ale chápu, že je to prostě jen oddechovka. Vtipné to rozhodně bylo. Stejně jako v úvodní trilogii mě trochu nudil popis bojů (tentokrát ještě víc), ale paradoxně se mi zase víc líbil závěr, který nebyl tak velkolepý. A postava, která se na konci nečekaně objevila, mne navnadila na pokračování :).

SedllY
20.01.2017

Oproti trilogii vtipnější, ale celkově kvalit prvních 3 knih nedosahuje. :) O dost méně postav, což ale vůbec neškodí, spíš naopak a do postav jsem se dokázal více vžít. Trochu mě štvalo, že souboje byly zbytečně moc dlouhé a popisné.. Wax i Wayne mají každý jen 2 schopnosti, ale vyvraždí půlku záporáků světa a skoro se ani nezapotí, což se mi hodilo k Vin, ale k těmhle přímo ne, přece jen to jsou spíše vyšetřovatelé s dobrou muškou. Konec krásně navnadí na pokračování. Hned jdu na něj! :)

Highlander
25.10.2016

Já... nemám moc co dodat, co jsem nenapsal u komentáře prvního dílu mistbornů, ale....

Prostě musím vyzdvihnout humor. Wayne a Wax jsou prostě dokonalá dvojka. :D Nemálo jsem se řezal smíchy. :) Moc se těším, až nám za měsíc vyjde další díl - Stíny minulosti.

Je také dost zajímavé sledovat, jak se svět vyvinul a co vše lidé tak nějak nevědí a vědí o původních hrdinech...

P.S. Myslím, že kdybych žil v tomto světě, pak bych byl, s mým štěstím, misting pálící hliník. :) :D

trudoš
16.06.2016

Tak tohle jsem si vyloženě užil. Nejen že se Brandon Sanderson vrátil do mého nejoblíbenějšího světa, ale ještě jej zasadil do takřka westernových kulis se steampunkovou patinou, což z příběhu udělalo naprosto precizní čtení. Sic je zápletka samotná poměrně jednoduchá a nepřekvapí zásadními zvraty, nadchne po okraj nabitým dějem a dvojicí sympaticky praštěných hrdinů. Přitom nouze samozřejmě není ani o nové neotřelé nápady, které původní zákonitosti rozvíjejí do zcela nečekaných podob. V tomhle ohledu mě autorova imaginace snad nikdy nepřestane fascinovat. Ať žije spalování kovů!
Snad jediné, co bych vytknul, je několik nedořešených náznaků a indicií, které buď zůstaly nepochopitelně zapomenuty, nebo jsou tu prostě jen proto, aby připravily půdu dalším knihám. Což jsou v jinak poměrně krátkém (na Sandersona) a samostatném vyprávění přeci jen zbytečná slova navíc. Ale uvidíme. Nová trilogie je už na cestě a je jen otázkou času, než dorazí i do Cimrmanova zamilovaného kraje.

NicaCola
22.05.2016

Prostě Brandon! Opět úžasný příběh, který se letmo dotýká předešlých dílů Mistborna:) Rozhodně se těším na další díl:)

Weezing
25.12.2015

Celkem zábavná kniha. Pomalejší začátek, ale poté se děj rozjede. Plus za twinborny, kde lidé mají různé kombinace schopností, takže je každý souboj něčím jiný. Doufám, že autor nepřidá moc mistbornů, kteří jsou přehnaně OP a v zásadě souboje ztrácejí smysl (nebo tomu tak aspoň bylo v předchozí trilogii). Postavy jsou možná trochu moc prvoplánové, ale je pravda, že autor neměl moc prostoru na jejich rozvoj.

Ogie
10.11.2015

Skvěle napsaná kniha navazující na mytologii a postavy z první triologie. Sanderson zdařile postupuje v čase a posouvá svůj svět do období rozvoje technologií. Kniha má dobrý příběh, skvělé postavy a je psaná velice čtivě. I přesto, že trochu zaostává za původní triologií, což ovšem neznamená nic špatného - protože ta je mistrovská, je Poselství prává stále vysoce nadprůměrné čtení a mohu jen doporučit.

Vlčice.N
31.07.2015

Zpočátku jsem měla problém se začíst, ale jakmile jsem překonala začátek, byla jsem opět vtažena do příběhu a musela ho co nejdříve dočíst. Poprvé jsem se knihu pokoušela rozečíst hned po dočtení Hrdiny věků, což jsem neměla dělat - byl pro mě nezvyk přeorientovat se na jiné postavy a přesunout se v čase o kus dál. O pár měsíců později jsem to zkusila zas a tentokrát mi to tolik nevadilo. Oblíbila jsem si všechny nové postavy a s napětím čekala, jak vše dopadne.

N10Tikky
26.11.2013

Tak to byla supr jízda. :) Nikdo, komu se líbila původní trilogie, ji nesmí minout!

Snad se dočkáme další trilogie, která bude na tuhle knížku navazovat.

to otula
Tvé tvrzení o průletu kulky a uslyšení výstřelu není pravdivé. Záleží na použitém prachu a celkově na konstrukci zbraně. Zajímavé je, že rychlost kulky u prvních pistolí s křesadlovým zámkem byla cca 100m/s. Takže, teoreticky, pokud po tobě někdo v souboji vystřelil a stáli by jste od sebe zhruba 50 metrů, tak by jsi mohl kulce v pohodě uhnout. ;) Jinak obecně se dá říct, že čím kratší střelná zbraň, tím bude rychlost vystřeleného projektilu nižší...

otula
18.11.2013

No, u Pramene povýšení jsem pochválil autora, že se snaží dodržovat alespoň základní fyzikální zákony... Zato tady... Nepřeji nikomu nic zlého, ale Brandon by si měl prožít kulku letící kolem hlavy. Zjistil by totiž, že člověk uslyší výstřel až poté (a psychika působí tak, že je to pocitově strašně dlouho poté), co uslyší hvízdot kulky u hlavy. Pak by střelbu řešil v knize úplně jinak než tak, že Wax pravidelně uhýbá střelám poté, co uslyší výstřel. Po dobře mířené střele by ten vražedný výstřel patrně už vůbec neuslyšel...

I bez ohledu na detail výše bylo pokračování románu slabší, než úvodní trilogie o dívce Vin. Takže dávám se skřípěním zubů 4 hvězdy a zatím se ještě budu těšit na další díl, protože závěr knihy jasně naznačuje, že příběh nekončí...

Luksa
14.05.2013

Co se stane, když se fantasy svět překlene do období někde kolem průmyslové revoluce, kde se staví velké mrakodrapy, bandité přepadávají vlaky, hrdinové nosí buřinky a do toho používají magii, kterou známe z předešlých Mistbornů? Kvalitativně si tato kniha nezadá s předešlými díly, i když přece jenom je příliš krátká na to, aby vzniklo něco víc než svižná a akční jednohubka, která ale na malé ploše nabízí vydatnou porci zábavy. Už se těším na sci-fi pokračování Mistbornů ze vzdálené budoucnosti, které Sanderson slibuje.

2