Finální říše

Finální říše https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113275/finalni-rise-113275.jpg 5 670 127

Mistborn série

Už přes tisíc let padá z oblohy popel a nekvetou květiny. Už přes tisíc let žijí Skaové v nelidských podmínkách a v trvalém strachu pod krutou absolutní vládou nesmrtelného Lorda Vládce. Nadějí na únik z tohoto pekla se stává až Kelsier, který v sobě objeví schopnost allomancie, příslušející pouze mistbornům, schopnost „spalovat" kovy a získávat tím krátkodobě mimořádné schopnosti - sílu, předvídavost, možnost ovlivňovat druhé. Obklopen elitou podsvětí chystá útok proti Lordu Vládci. Ten by však nebyl uskutečnitelný, kdyby se Kelsier náhodou nesetkal s dívkou jménem Vin, sirotkem z ulice, zvyklým nečekat od lidí nic než zradu. Odhalí u ní také mimořádné schopnosti mistbornů a naučí ji využívat je. Prostřednictvím Vin infiltruje okolí Lorda Vládce. Kelsierův plán se ovšem začíná vyvíjet nečekaným směrem a míří k tragickému vyústění... Příběh je plný napětí, intrik, překážek, nečekaných zvratů i vtipu.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: ekniha , Talpress

The Final Empire

Mievr
29.04.2014 4 z 5

Moc krasné fantasy, plné zajímavých myšlenek a neočekávaných závěrů :) ale kam to celkově směřovalo, bylo tak trochu jasné :) i tak báječné čtení a jsem zvědav na další díl :)

KellyH
30.12.2013 5 z 5

Naprosto perfektní příběh, kterým jsem byla uchvácena již od první strany. Kostra příběhu možná jednoduchá, to ale nemění nic na tom, že veškerá omáčka okolo je vymyšlena opravdu výborně. Allomancie či feruchemie jsou obě dvě strašně zajímavé schopnosti a na konci knihy jsem ocenila takový menší přehled kovů používaných právě v allomancii. Vin byla ohromně sympatická, možná měla schopnosti, které ji nad ostatní povyšovaly, ale i tak ze sebe nedělala nikoho dokonalého, naopak. To se jen tak často nevidí. Celkově byla kniha plná napětí a zvratů, které byly chvílemi opravdu nečekané. Už se nemůžu dočkat, až se pustím do dalších dílů!

Anetinecka
28.10.2013 5 z 5

Ze začátku mi kniha nepřipadala zas až tolik čtivá, ale jakmile jsem se zorientovala v tom co jaký prvek z alomancie dělá tak jsem byla v ději pohlcená až po uši. Rozhodně doporučuji . Děj je zajímavý, napínavý chvílemi i nečekaný. Určitě si to zamilujete tak jako já :)

devil.angee
21.06.2013 5 z 5

naprosto mě to do sebe vtáhlo a hned jsem přečetla i zbylé díly :) možná, že samotný základ příběhu je trochu otřepaný, ale způsob, jak je pojatý a jak se rozvíjí už rozhodně ne. Napínavé, zábavné, nečekané :) neměla jsem ráda skoro žádnou z postav, a to, že jsem některou přece jenom měla ráda, jsem většinou zjistila až in memoriam :D

Ladas27
21.06.2013 5 z 5

Ta alomancie je neskutečně úžasná věc. I kdyby to nebyl dobrý příběh (což je u Sandersona naprosto nemožně), tak by stálo za to si knihu přečíst už jen kvůli těm kouzlům.

s.a.y
05.02.2013 4 z 5

Finální říše je dobré čtení, byť se jedná o jednoduchou koncepci - parta "veteránů" vymýšlí téměř nemožný plán, kterak sesadit vládce-tyrana. Také alomancie je pozoruhodná věc...

otula
04.12.2012 5 z 5

Velmi pěkné čtení. Na jednu stranu sice stereotyp - z malé nevýznamné holky se vyklube superhrdinka - na stranu druhou je příběh originální, autor vymyslel pro hrdiny zajímavé vlastnosti a navíc nám ukázal zajímavou vizi postapokalyptického světa. Ale především: čte se to skvěle.