Misery

Misery https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29688/bmid_misery-FX8-29688.jpg 5 3045 3045

Paul Sheldon je spisovatel, který se proslavil romantickými romány s ústřední hrdinkou Misery. Jednoho zimního dne se mu cestou k vydavateli s dokončeným rukopisem posledního románu o Misery přihodí autonehoda. Naštěstí ho zachrání bývalá zdravotní sestra, a jak se později ukáže, zároveň jeho fanynka číslo jedna, která se o něj začne starat. Pomatená fanynka ho ovšem nakonec nechce nechat jít. Musí zničit rukopis Misery, s kterým není Anne spokojená, a napsat nový. A to je teprve začátek...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Melantrich

Misery , 1987

ThrisaManx
19.03.2016 5 z 5

Prostě Stephen King. Víc není do dodat. Dokonalost.

Rumnnec
04.03.2016

Dobrá kniha :-)

Charmedka
19.02.2016 5 z 5

Kniha je velmi napínavá, sice se tam celou dobu děje naprosto to samé, ale je to neskutečně čtivě napsáno. Paul je vězněm psychicky narušené Annie, u které se střídají nálady jak počasí.
Nejlepší na knize je určitě ale ta bezmoc. King je prostě skvělý spisovatel, vždy Vás dokáže do děje vtáhnout tak, že s postavami cítíte a tady to nebylo jiné. Z knihy úplně sálala ta bezmoc si pomoci, když Annie měla zrovna špatnou náladu, nešlo nic dělat a Paul jen trpěl, i když se snižoval k sebeponižování, nic nepomohlo.

hanka616
16.02.2016 4 z 5

Opravdu zdařilá Kingovka, byla jsem napnutá jako struna :-)

Šárka345
10.02.2016 5 z 5

Strhující děj, umně podané, přečteno za dva dny, spíš noci :0) Opravdu zdařilé.... doporučuji!

Natal-V
06.02.2016 5 z 5

Nejlepší kniha, co jsem kdy četla!!! Přečetla jsem ji nedávno a měla jsem ji přečtenou za pár dní. Čtení mě dříve nebavilo, protože jsem nevěděla, co mě baví za žánr. Ale taťka mi tu knížku dal a řekl, že by se mi mohla líbit. Po pár stránkách jsem zjistila, že tu knihu budu číst celé dny. Čtení mě chytlo a včera jsem si v knihově půjčila od Kinga další knihu, tak jsem zvědavá :)

26e
21.01.2016 5 z 5

Veľmi dobre prerozprávané, do deja som sa dostala ľahko, nič ma tam nerušilo, postavám som, napriek tej všetkej bizarnosti okolo, "uverila" ... a hlavne som sa dobre bavila ...

tovlasek
13.01.2016 5 z 5

Tak dlouho jsem sháněl tuto knihu a nakonec se mi jí konečně podařilo dostat do rukou a jsem ohromen. Už dlouho jsem necítil tolik rozličných pocitů při čtení knihy. Měl jsem vztek, byl jsem znechucen a cítil se zoufale a přesně to dělá z této knihy skvost. Cítil jsem s Paulem každou minutu a hlavně poslední dvě části byli strhující a zároveň tak melancholické.
Popis Kinga je naprosto neskutečný a jsem rád, že po dlouhé době, co jsem se k němu vrátil mě znovu uchvátil a nepustil.

LenkaWal
11.01.2016 5 z 5

Výborná knížka. Začátek mi přišel pomalejší, ale pak se to rozjelo a já byla napnutá až do konce. Doporučuju.

wolun
11.01.2016 4 z 5

Vraj tretia najlepsia Kingova kniha,to asi nie! Ale napätie bolo udrzovana dost huste.

Heřmis
11.01.2016 4 z 5

Jedná se o slušný thriller, ale na top hodnocení to, podle mě, není. Osobně mi vadí zdlouhavé snové pasáže a představy a občas rozvleklé vyprávění. Úsek, kde hlavní hrdina píše rukou je skoro nečitelný. Knihu bych označil za lepší průměr.

klařen-ka
07.01.2016 3 z 5

Stephen je prostě mistr napětí, které v této knize samozřejmě nechybělo.Úzkostné pocity z nejisté budoucnosti,bolest,šílenství smíchané se záchvaty zuřivosti-to všechno dává příběhu tu správnou ,,šťávu´´.

Viera22
02.01.2016 2 z 5

Knižku som čítala len z donútenia môjho syna, surové sadistické trillery nie sú vôbec môj štýl.

choze
01.01.2016 5 z 5

Paul Sheldon byl jako každý spisovatel existenčně závislý na svých čtenářích a jejich zájmu o jeho tvorbu, ale když se po těžkém úraze stane rukojmím své fanatické fanynky, je nucen se proměnit v novodobou Šeherezádu, která se vyprávěním příběhů už nesnaží jen vydělat na živobytí, ale zachránit si tím holý život. Misery je klasika a špičkový komorní psychologický thriller, který jsem si koupil coby svého prvního Kinga v pubertě, kdy u nás vyšel poprvé, a od té doby jsem ho četl už několikrát (napoprvé mě nechytl, ale to jsem byl mladej a blbej). Miluju příběhy o umělcích a tohle je pro mě ultimátní příběh tématizujicí románopisectví - vztah spisovatele k vlastní tvorbě (co jej nutí psát, dilema umění komerce vs umění), vztah čtenáře k fikci (který v extrémním případě může nabýt nebezpečně patologických forem) a hlavně vztah spisovatele a jeho čtenáře, který je vzájemnou závislostí. Krom toho román těží ze střetu dvou zcela odlišných, skvěle popsaných postav, jejichž světy se nečekaně a fatálně protnou. Stejně jako třeba v Nezbytných věcech dokáže King velice sugestivně popsat fyzickou bolest hlavního hrdiny, při řádění Annie ale zbytečně tlačí na pilu s brutalitou, což je asi jediná věc, kterou bych vyčetl, a které se výborná filmová adaptace s úžasnou Kathy Bates vyvarovala, aniž by tím ztratila na působivosti.

Dastinek
30.12.2015

Knihu jsem nečetla, ale film byl skvělý, kdykoliv je v TV, podívám se na něj. Těším se, až si jednou přečtu knihu. :-) Kathy Batesová nemá chybu!!!!

Jaehyun
16.12.2015 4 z 5

Většinou se do takových knížek moc nepoustím ale na doporučení jsem se tedy nakonec rozhodla to zkusit...
Knížka jako celkově byla zajímavá i když v ní bylo hodně zbytečných a zdlouhavých věcí, které bych klidně vynechala..
Např.: části z knihy Misery, zbytečně je tam popisovaný skoro každý den který tam strávil, a tu část co psal ručně jsem musela vynechat, protože se to nedalo přečíst..
Navíc ten konec mi přišel trochu.. nerealistický.. nevím přesně jak to napsat.. ale i když byl skvěle napsaný, dost mě zklamal..
V rámci nějakého hlubšího poznání jsem se podívala i na film Misery nesmí zemřít, a tady už bych mohla být trochu pozitivnější..
Postavy vypadali přesně tak jak jsem si je představovala a konec? Také naprosto super.. asi doporučuji oboje, knihu i film, podle toho co komu líp sedí, já osobně bych se asi ke knize podruhé nevrátila, ale opravdu je to jen kvůli těm zbytečnostem, co tam jsou..

Veru_92
25.11.2015 5 z 5

Moje sesta "kingovka", ktera hrave vysplhala a naprosto nevzrusene usedla na pomyslny stupinek prvniho mista vedle Zelene mile. Jednim slovem - horor. Precetla jsem uz par knih o vrazdach, knihy, kde krev tekla proudem, ale jeste nikdy se mi pri cteni neudelalo zle. A presne to je King - skvely spisovatel, kteremu se zaslouzene rika "mistr hororu". Teprve King vam ukaze, co to znamena se bat.

Dinosaur
24.11.2015 5 z 5

(10/10) Tahle knížka je skvělá i hrozná zároveň. Skvělá pro to napětí, čtivost a problém se od ní odtrhnout (nevstávat do práce, tak to snad dám v kuse), hrozná kvůli těm věcem, co se tam dějí. Společně s Paulem jsem Annie opravdu nenáviděl a moc si přál, aby se jí přihodilo něco opravdu ošklivého :)
Jinak díky Paulově spisovatelskému zápalu jsem si opět všiml, že tak trochu podobně funguje i moje psaní, což mi mimochodem připomnělo Kingovu knihu O psaní, kde vyzrazuje i to, jaký konec pro toto dílo původně zamýšlel. Kdyby to takhle opravdu skončilo, tak mě asi klepne :D

IvanaVar
10.11.2015 5 z 5

Moja prvá kniha od Kinga - odvtedy čítam všetko čo sa mi dostane pod ruky/oči. Skvelý psychologický thriller - film sa mi nepáčil - fyzicky mi Kathy Bates ako Annie sedela na 100% ale predpokladám, že to bola vec scenára - jej "psychopatičnosť" bola oproti knihe slabý čajíček - predpokladám, že to bol scenár, lebo Kathy Bates je "pani herečka". Uznávam, že natočiť film podľa Kinga je herkulovský výkon - pretože zobraziť na plátne myšlienkové pochody a pocity postáv nie je tak jednoduché ako v knihe - a na tom je práve postavená geniálnosť a čítavosť pána spisovateľa.

svatas007
05.11.2015 5 z 5

Tohle dílo je dnes velmi aktuální. Popisuje kam až se může dostat slepé uctívání celebrit jejich fanoušky. A nenávist k autorovým závěrům může být hodně krutá. Inu když si vysníte jiný svět, těžko pak přijímáte novou "realitu" (nemluvě o té skutečné).

Proto dnes lidé dokážou utratit velké peníze za virtuální herní postavy a jejich smrt v herním světě je může pořádně "vykolejit".

Tuhle knihu pana Kinga mám hodně rád, není moc krvavá, zato je plná psychologického teroru, ale to je to, co baví.