Misery

Misery https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/1150/bmid_misery-xgk-1150.jpg 5 3042 3042

Román Misery patří mezi nejznámější a nejzdařilejší thrillery vzešlé z dílny Stephena Kinga. Hlavní hrdina Paul Sheldon je autorem romantických příběhů o krásné Misery. Osudovou náhodou Paula po těžké havárii najde jeho nejoddanější čtenářka, bývalá ošetřovatelka Annie Wilkesová. Ta z něj ve svém odlehlém domě učiní nedobrovolného pacienta. Během svérázného "léčení" ho přiměje, aby psal pokračovaní Miseryiných příběhů podle jejích představ. Díky Anniiným šíleným donucovacím metodám prožívá Paul tvůrčí období, jehož hrůzu by si nedokázal představit ani v nejbujnější fantazii a o jehož konec se dramaticky zaslouží i tým policistů, kteří po něm pátrají. Stephen King v tomto děsivém příběhu dokázal mistrně vyvolat atmosféru strachu a vytvořit přesvědčivé postavy, okořenit text suchým sarkasmem a doplnit ho autentickými postřehy ze zákulisí spisovatelského procesu. Podle proslulého románu vznikl neméně slavný film Misery nechce zemřít. Kathy Bates za ztvárnění hlavní role Annie získala Oscara. Hlavní mužskou roli hrál James Caan.... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Beta-Dobrovský

Misery , 1987

Majkrofon
18.09.2018 5 z 5

Opäť výborne, napínavé a strašidelne čítanie. Film som videl pár rokov dozadu, to ale vôbec neubralo na autentickosti zážitku. Skvele postavy, dej, atmosféra i psychológia vás nenechajú ani nachvíľu v klude a budú vás nútiť citat dalej.

Denisa153
13.09.2018 5 z 5

Knihu přesně vystihne slovo děsivá...

camdy007
09.09.2018 5 z 5

naprosto nejlepší a trochu jiná Kingovka. U žádné jiné knihy jsem neměla tolikrát pocity zhnusení a děsu jako u téhle nezvykle realistické knihy. Opět se King ukázal jako mistr v popisování postav z psychologického hlediska. Na Annie nikdy nezapomenu. Myslím, že se v knize hodně promítaly Kingovy vlastní strachy a myšlenky. Super.

kap66
02.09.2018 5 z 5

Nemohu se rozhodnout, zda čtu raději Kingovy knihy, o kterých nevím nic, či ty, které znám z filmového zpracování. V prvním případě čtu dychtivě, napnutá a nervózní, v druhém případě - jako u Misery - znám konec, ale zato si vychutnávám to, co autor dovedl k dokonalosti: jazyk, kompozici, charakteristiku postav, způsob budování napětí. Ještě jednou slovo, které to vystihuje: dokonalé.
(Mimochodem: Kathy Bates je výborná a zahrála to perfektně. Na roli Annie, jak si ji představuji podle knížky, byla ale moc hezká, přijde mi. Nebo je to další důkaz Kingova spisovatelského mistrovství? Že bych si pod vlivem obrazu její zvrácené duše promítla představu i do postavy a obličeje? Všechno je možné. U Kinga ano.)

DickBach
30.08.2018 5 z 5

Luxusní zážitek. S Paulem a Annie jsme se sešli už několikrát, bohužel se nemohu rozhodnout které zpracování mrazí nejvíc. Kniha, audiokniha či film. Každé má něco do sebe a ani po desáté neztrácí švih, úder a děs. Díky.

MatoZu
26.08.2018 5 z 5

Dokonalost sama. Ze čtení mrazilo a Paula jsem nesmírně litovala. Annie byla úžasně šílená... Vadily mi jen ukázky z knihy, kterou Paul psal. Film byl tentokrát také moc povedený.

misa2834
18.08.2018 4 z 5

První kniha od Kinga, kterou jsem přečetla, znala jsem film, takže mě až tolik nepřekvapila, ale přece... Annie je naprosto šílená... Ke konci jsem byla fakt napnutá, přestože závěr znám.

viviann
12.08.2018 3 z 5

Nepopírám, kniha je brilantní, ale na takové čtení nemám žaludek...na mě až moc. Dočetla jsem s adrenalinem na maximum. Nic dalšího od Kinga číst nebudu.

domovoj
05.08.2018 5 z 5

Príjemná dáma tá Annie, Paul može byť rád, že ju stretol :)

MortRainey
01.08.2018 5 z 5

Tuhle knihu neodložíte!!! A musím dodat, že zároveň jedna z nejpovedenějších filmových verzí Kingových knih!!!

zuziosi
28.07.2018 5 z 5

jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec!

Maevie
25.07.2018 5 z 5

King ve své nejlepší formě! Misery je thriller, kterému nechybí vůbec nic - napětí od začátku do konce, skvěle vygradovaný děj, vypracované charakteristiky postav včetně pomatené mysli Annie Wilkesové i postupného psychického zhroucení Paula Sheldona.

boxas
21.07.2018 5 z 5

Tak tohle nemá chybu! Skvěle vystavěný příběh bez hluchých míst.

pedroK
11.07.2018 5 z 5

Misery není horor ale thriller. A výborný. King umí vykreslit psychické pochody v pohnuté lidské psychice, umí vylíčit smrtelný strach, beznaděj, napětí..napadá vás "proboha, co bych dělala já??" Doporučuju!

TeraOkudlana
04.07.2018 5 z 5

Dle mého názoru jedna z nejpovedenějších knih Stephena Kinga.

Terezaa
17.06.2018 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Bylo to napínavé, kruté, děsivé a nepředvídatelné. Stejně jako Annie Wilkesová.

hellhouse
09.06.2018

Další kniha od Stephena Kinga za mnou. Musím vyzdvihnout parádní formu popisu postavy Paula a jeho vnitřních pohnutek, pochodů a bolestí, které ve svém vězení absolvoval. Ostatně, na to jsem už u Stephena zvyklý. Podobně jako u Osvícení, půjdu koukat na filmovou verzi a zřejmě budu velice kritický (s nadsázkou). Filmová předloha mě vždycky nějak minula, ovšem nějaké ty útržky z ukázek mi v hlavě zakořenily dostatečně silně, že se moje představivost přes tuhle skutečnost nedokázala posunout dál. A to je postava Annie, kterou jsem si zaškatulkoval vizuelně jako herečku Kathy Bates ještě před tím, než ji začal ve své knize popisovat.

chybinspirace
03.06.2018 5 z 5

Tohle je prostě strhující klasika!

Martial
01.06.2018 5 z 5

Výborná moc se mi líbala.... a dost hodně děsila...

KAREL6725
19.05.2018 5 z 5

Pro mě nejlepší kniha od Kinga co kdy napsal V tomhle případě nevím co bylo lepší jestli kniha nebo film. Plný počet hvězd . Psát o čem to je nemá asi cenu protože předpokládám , že to zná každý. Tohle je prostě parádní čtení. Tu ženskou bych nechtěl potkat.