Minuta na rozloučenou

Minuta na rozloučenou https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273890/mid_minuta-na-rozloucenou-wrT-273890.jpg 3 199 55

Mariannu nudí život, společnost i přátelé. Rozhodne se přerušit studia a doprovázet otce, profesora přírodních věd, na výpravu do argentinského pralesa. Zcela nepřipravená se však ocitá ve světě, který nemá s romantikou jejích představ pranic společného. Ve skupině vědeckých pracovníků, domorodých nosičů a průvodců pluje na člunech proti proudu řeky Paraná. Po dramatických událostech musí projít tvrdou fyzickou i psychickou zkouškou...... celý text

Bobina74
04.03.2018 3 z 5

Tak tohle klidně ano. K této spisovatelce přistupuji jako k odpolední jednohubce, když potřebuji pohladit duši a ego po předchozí nedočtené knížce, kterou odkládám...Některé knížky jsou trochu slabší, některé trochu silnější, ale svůj úkol pro mně plní dokonale.

intelektuálka
14.08.2017 4 z 5

Příjemné letní počtení - odpočinkové.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Autorka nezklamala. Tak jako její všechny knihy i tato byla skvělá. Nic v knize nechybělo - napětí, láska, zklamání. Kniha se četla sama.

Toňula
10.10.2016 3 z 5

První kniha, kterou jsem od této autorky četla a mohu říci, nijak zvlášť mě neoslovila. Příběh byl čtivý, ale hrdinové jaksi plošší a prvoplánoví,příběh docela plytký.. No, asi jsem si napoprvé nevybrala nejlépe, autorka prý nepíše špatně, tak uvidíme..

mariva
04.05.2016 4 z 5

Příjemné oddechové čtení. Zpočátku mě kniha až tak moc nezaujala, ale postupně se děj zajímavě rozvinul a byla jsem zvědavá, jaké osudy si autorka pro hrdinku vymyslela.

baral
12.04.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila skoro stejně jako všechny ostatní.

Illaa
09.04.2016 3 z 5

Má první kniha od Körnerové a zhodnotila bych to jako průměrné čtení. Nereálná romantika pro oddechové odpoledne. Do půlky knihy byl děj předvídatelný, pak musím říct, že tam byly i překvapivé momenty. Od autorky si přečtu ráda i jinou knihu.

Sobotikova
04.04.2016 2 z 5

Nejhorší kniha od Körnerové, jakou jsem zatím četla. Nesympatičtí hlavní hrdinové a podivná opakující se zápletka.

TaLu
21.07.2015 3 z 5

Přečetla jsem, protože autorku čtu ráda, ale tentokráte se mi ani příběh, ani postavy nepřiblížily, jako by to tak nějak mělce klouzalo po povrchu a nemělo sílu, zanořit se hlouběji.

orinka3
27.10.2014 1 z 5

Dobře se to čte, jako ostatně všecko od téhle autorky. Hlavní hrdinka je mi, stejně jako Marice V., nesympatická. Je to taková divná postava, něco jako prvorepubliková Svéhlavička. Což mi nezapadá do doby, ve které se příběh odehrává. Dějově kniha nestojí za mnoho. Vůbec nechápu, proč to paní spisovatelka zasadila do prostředí pralesa, když tam stejně jde jenom o jedno - vztahy. Člověk by čekal, že v tom pralese bude aspoň nějaké dobrodružství, ale ono ne. Navíc mám podezření, že Körnerová stejně jako já před mnoha lety viděla film o ztroskotání letadla nad pralesem (Já jediná jsem přežila, vyšlo to i knižně) a v podstatě opsala popisy přírody. Měla by se držet toho, co zná osobně a líp. Za čtivost dávám jedinou hvězdu, jinak je to prachobyčejná červená knihovna. Nečíst, je to ztráta času.

BeruškaB
01.03.2014 5 z 5

V pohodě jsem dočetla až do konce,byla to trochu změna,jelikož děj byl zasazen do nedávné minulosti, Četlo se to dobře.

flycat
02.02.2014

uf,taky jsem nedočetla,toto se nám podle mého přípiš nepovedlo:o))))))))))))))

Marika Vanova
18.11.2013

Těšila jsem se na Körnerovou, ale musela jsem skončit, nějak mě to nebavilo, hrdinka mi byla protivná. Mám raději autorčiny věci z historie, než ze současnosti. Nedočetla jsem, tak nehodnotím.

VladkaBU
18.07.2013 4 z 5

Zajímavý příběh, který mi připomněl jednu dávnou telenovelu, ve kterém hrál podstatnou roli také utajený rodinný vztah. Četlo se to samo, i když tahle knížka od ostatních paní Kornerové trochu malinko liší svou zajímavostí.

Moňule13
03.04.2013 5 z 5

Kniha se mi líbila skoro stejně jako všechny ostatní od této autorky, ale přece jen mám o něco radši příběhy ze zámků a šlechtických sídel, například Pána hor :-)