Minuta na rozloučenou

Minuta na rozloučenou https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273890/mid_minuta-na-rozloucenou-wrT-273890.jpg 3 199 55

Mariannu nudí život, společnost i přátelé. Rozhodne se přerušit studia a doprovázet otce, profesora přírodních věd, na výpravu do argentinského pralesa. Zcela nepřipravená se však ocitá ve světě, který nemá s romantikou jejích představ pranic společného. Ve skupině vědeckých pracovníků, domorodých nosičů a průvodců pluje na člunech proti proudu řeky Paraná. Po dramatických událostech musí projít tvrdou fyzickou i psychickou zkouškou...... celý text

zimolka
10.06.2021 5 z 5

Opět krásná kniha na jedno odpoledne.

mirinda973
14.05.2021 3 z 5

Takových šťastných konců v jedné knize jsem ještě nečetla. Je to taková jednohubka na dva večery, čte se hezky, ale je to spíš takový průměr

sonkovaj
01.05.2021 2 z 5

Hezká knížka, čte se dobře a příběh z pralesa je opravdu moc zajímavý. Přesto za mě tak trochu červená knihovna a moc dokonalí hrdinové, bez jakýchkoliv charakterových vad.

LadyMichelle
04.02.2021 3 z 5

Ze začátku opravdu pomalý rozjezd, ale ke konci to vážně začalo zajímavě gradovat. Bohužel i tak knihu hodnotím spíše jako průměrnou :-( Hanička to umí jinde mnohem lépe :-)

Zzofinka
03.01.2021 3 z 5

Zatím jsem všechny autorčiny knížky hodnotila pěti hvězdičkami, minuta na rozloučenou ale bude výjimkou. Kdyby šlo o zahraniční autorku, řekla bych, že je to způsobeno překladem, tady možná půjde o jinou redaktorku? Nebo jiný styl psaní v roce 2011? No nevím, prostě autorka používala jiný, takový jakoby šroubovaný jazyk, který jakoby nepasoval hrdinům do pusy. Navíc hlavní hrdinka mi nebyla sympatická... Ale nápad a motiv dobrý, jen mi to tentokrát i vzhledem k výše popsaným argumentům nějak méně sedlo...

LeHor
25.12.2020 3 z 5

No úplně nevím jak hodnotit. Oblíbená autorka, četlo se to celkem dobře, ale překombinované.

Jájinka
10.11.2020 1 z 5

Kniha mě vůbec nezaujala, přestala jsem číst...

Radka1911
02.09.2020 3 z 5

Lehké, odpočinkové čtení. Všechny ostatní knihy které jsem od autorky četla se mi ale líbily podstatně víc.

EvikU.
22.08.2020 4 z 5

Tahle kniha od této autorky byla trochu slabší, ale i tak se mi líbila. Mě se ty její knihy moc líbí.

SPOILER: Co bylo v knize málo uvěřitelný nebo mě přišlo hrozně blbý byl 3 roky "mrtvý" Antonio. Chápala jsem naplno Mariannu a nevím jestli já bych se dokázala vrátit. Ale kniha byla čtivá a těším se na další knihu od této autorky.

Evka27
04.07.2020 2 z 5

Tady mě napadá jediné hodnocení a sice jak pejsek a kočička dělali dort.

Lemurka
09.05.2020 2 z 5

Překvapilo mě nízké hodnocení knihy od této autorky, po přečtení se ani není čemu divit. Čekala jsem něco jiného, víc dobrodružství v pralese, a né toto. Sice se to četlo celkem dobře, bohužel příběh je značně nereálný, jednoduchý, dost mi vadilo chování Marianny, ani mě nezajímalo jak to celé dopadne ... Ke čtění si vyberte jiné knihy od autorky než tuto.

amenufus
01.02.2020 1 z 5

Četla jsem od ní nejprve tři knížky včetně Heřmánkového údolí a byla jsem nadšená. Bohužel, kdybych tuhle četla jako první, k dalším bych se určitě nedostala. Přišlo mi, že děj zasazený do Jižní Ameriky autorku žánrově zavál spíš do děju telenovely. Na mě až příliš červená knihovna.

JancaMia
13.08.2019 4 z 5

Pěkné čtení , které donutí zamýšlet se nad tím coby kdyby .. byť je příběh prvoplánový ale i tak se moc hezky četl .. zkrátka pohádka pro velký holky

Krisařka
09.05.2019 2 z 5

Čte se to samo, ale rozhodně to ve mně nezanechalo takovou stopu, třeba jako heřmánkové údolí.

raty
05.05.2019 4 z 5

Děj "červené harlekýnky" jsem od této spisovatelky úplně nečekala. Přesto bych knihu klidně doporučila milovníkům romantických příběhů. Příjemné odpočinkové čtení.

LéňaM
05.01.2019 4 z 5

Jednoduchý ctivy příběh i překvapení bylo.za mě prijemne a pěkne čtení

Kerberos
28.10.2018 2 z 5

To tedy byla slátanina.

hapac
12.09.2018 4 z 5

Ale jo, četla jsem určitě od autorky lepší, ale nejsem zklamaná. Nenáročné, příjemné, ale rozhodně čtivé.

knihovnička007
25.04.2018 4 z 5

Opět příjemné čtení mé oblíbené spisovatelky.
Zde se autorka vydala do jiného prostředí i času, než je u ní obvyklé a nenudila jsem se. Příběh Marianny a Antonia byl všechno, jen ne jednotvárný, určitě jsem se u něj nenudila.
Je to taková příjemná jednohubka na letní odpoledne u vody. Takto autorka nikdy nezklame, její knihy se skvěle čtou.

Evišťátko
15.03.2018 3 z 5

Tak tahle knížka byla na mě romantická až moc. Možná k mému zklamání z ní přispěl i fakt , že byl její děj pro mě málo uvěřitelný.