Milostné rošády

Milostné rošády https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51154/bmid_milostne-rosady-Kaa-51154.jpg 4 562 86

Zatímco autorovy slavné hororové povídky (shrnuté např. ve výboru Líbej mě, líbej) charakterizuje jedovatá bizarnost, čtyři povídky ze sbírky Milostné rošády jsou precizně komponované originální anekdoty s překvapivou, až šokující pointou – povídky o „bezbolestné bolesti“, v různých hávech obměňující české přísloví „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“. Jsou to mistrné, dějově sevřené grotesky naplněné černým humorem, které často připomenou vycizelované arabesky Poeovy.... celý text

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Odeon

Switch Bitch , 1974

Chesterton
10.02.2018 1 z 5

Nečetla jsem, poslouchala audio a ani myslím nedoposlechla:(
PanTomina je ten se kterým souzním:)) asi jsem příliš prudérní? Jinak patří R. Dahl k mým oblíbeným autorům od Karlíka po Příběhy nečekaných konců:))

Jolina
06.10.2017 3 z 5

Půl na půl. U některých povídek jsem se smála, některé povídky jsem dočítala z pocitu, že když už mám rozečteno, tak dočtu. Komičnost většiny hlavních hrdinů, kdy ani hlavní hrdina nečeká, že pro něj událost takto skončí, mě přišla hořkosladká. Ale pro mě ty jeho dětské knížky jsou nápaditější...

rencovav
17.07.2017 4 z 5

Teda, tahle knížka překvapila. Fakt že jo. Sice jsem měla pocit, že jsem některé příběhy již četla, ale ono je to vlastně jedno. Překvapilo mě, jak kvalitně a vtipně, s pointou, se dá něco takového napsat. Tohle bych doporučila všem, které omrzí Fifty shades a další kraviny. Fakt je to lepší, i proto, že je to střídmější.

LideCtete
12.03.2017 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla v pozdně telecím věku, takže jsem například konec povídky Velká rošáda zcela nepochopila... :-D Asi to musí přijít s věkem. Ale už tehdy se to četlo prakticky samo - Roald Dahl je bez debaty mistr slova a pointy.

Lessana
22.02.2017 4 z 5

Štyri milé, zručne a pútavým štýlom napísané, vtipné (zasmejete sa určite aj nahlas a od chuti; ja osobne najviac na Veľkej rošáde) grotesky čpejúce štekliacou erotikou, ktoré "prívlastok" z názvu edície - Čtení na dovolenou presne vystihuje :).

petra1394
15.02.2017 5 z 5

U téhle knihy jsem se často smála i nahlas. Je to super oddechové čtení. První povídka Host do domu byla vážně vtipná, hlavně na konci jsem vyprskla smíchy. Strýček Oswald je mi prostě sympatický, i když v reálném životě by mi rozhodně jeho přístup k ženám sympatický nebyl. Nejvíc mě pobavila povídka Velká rošáda, ten konec byl prostě super :D Celý den jsem uvažovala nad tím, jak bych danou situaci pak vyřešila já. Nicméně povídka Vyvrcholení mě hodně zasáhla. Čekala jsem další podobně vtipnou příhodu, ale místo toho jsem se na konci cítila hrozně. Člověk si říká, jaká to je náhoda potkat starou lásku a že to tak má být, ale nakonec.. No a poslední povídka, Čubka, byla opět v hlavní roli se strýčkem Oswaldem, takže nezklamala :)

PanTomina
09.01.2017 1 z 5

Tuto knihu doslova nemůžu vystát, ačkoliv nějaké kvality jistě nesporně má. Ovšem četba o tom, kterak si nabrnknout bokovku a neskutečně vtipně dělat debily ze svých blízkých, takové téma je mému naturelu na hony vzdálené. Trpěl jsem a nebavil se, ale dočetl. Jedna hvězda je myslím až až.

kuky921
26.11.2016 5 z 5

Výborné povídky, nejlepší byla hned ta první .... trochu na téma, čím kdo zachází, tím také...
Třetí povídka je trochu drsnější...

kocourjulie
04.10.2016 5 z 5

Jedna z nejoddychovějších knih, které jsem četla. Nádhera :-)

Plebik
30.08.2016 4 z 5

Četba této knihy byla jedním slovem vtipná. Knihu čtu když se chci odreagovat a musím říct že zabírá skvěle.

Crimble
14.07.2016 4 z 5

Je to zábavné, svižné, především skvěle vypointované. Malinkatý mínus za občas rozvleklejší úvody povídek a subjektivně nesympatickou postavu strýčka Oswalda. Moje první setkání s Dahlem, určitě ne poslední.

inikori
25.05.2016 2 z 5

Přečíst se to dalo a myslím, že si ji budu i pamatovat :)

Rade
21.05.2016 4 z 5

Typický Roald Dahl s překvapivými, tentokrát lehce erotickými pointami. Oddechovka jak se patří, snad s výjimkou konce jedné z povídek, tam člověku úsměv trochu zamrzl...

f.enjoy69
12.02.2016 3 z 5

Příjemná oddychovka, Dahl a jeho povedený strýček nezklamali a zaperlili. Pro mě jednoznačně nejpovedenější byla druhá povídka, super nápad! :)

Knišíl
31.10.2015 4 z 5

Má první zkušenost s dílem pana Dahla je očekávaně pozitivní. Styl textu je přizpůsoben mainstreamu s genialitou těch nejlepších autorů. První povídka Host do domu na mě zapůsobila svou až thrillerovou atmosférou a postava strýčka Oswalda je i přes všechny špatné vlastnosti velmi zajímavou postavou. Do posledních slov první povídky jsem netušil, jak dopadne, pro mě nejlepší povídka sbírky - *****. Velká rošáda - druhá povídka, velmi zajímavé téma výměny manželek a ten závěr jsem absolutně nečekal - ****. Vyvrcholení, třetí a nejdepresivnější povídka, kdybych věděl, jak dopadne, nečetl bych, alespoň ne v mém momentálním psychickém rozpoložení - ***(z mé strany berte jako mírné podhodnocení). Čubka - poslední povídka, znovu strýček Oswald, tentokráte se připletl do jednoho z největších objevů historie. Nejoriginálnější povídka - ****. Suma sumárum **** pro knihu, jenž doporučuji, jen prosím nečekejte nějaké explicitní popisy sexu. Nejsem puritán, ale myslím, že právě v této knize se s tím Dahl vypořádal s určitou grácií.

wooloong
04.08.2015 5 z 5

Výborně vypointované nápadité příběhy.

embi
13.07.2015 5 z 5

Znala jsem pohádkovou tvorbu a toto byly moje první povídky. Hned budu shánět další a začnu strýčkem Oswaldem! Vybroušené pointy, u kterých jsem propukala v salvy smíchu (Velká rošáda) i mě lehce mrazilo (Vyvrcholení). Přispěl tomu i kvalitní překlad!

Eva1Ave
05.04.2015 5 z 5

uzasne a krasne neuveritelne povidky..., mohu na 100% doporucit

luky08
12.03.2015 5 z 5

Tato kniha mě před lety přivedla k Dahlovi a stala jsem se sběratelkou jeho knih. Mistr pointy! Zábava zaručena pro toho, kdo ocení anglický humor.
Zajímavý je Dahlův život, ze kterého čerpá inspiraci pro svoje příběhy. Působení v africe, pak druhá světová válka. I v manželství s herečkou Patricií Nealovou toho hodně zakusil, přesto jí zůstal po třicet let oporou. Vzdávám mu čest jako spisovateli i jako člověku.

Phenomenon
28.12.2014 5 z 5

Dahl vždy dokonalý a překvapující do posledního slova.