Milostné rošády

Milostné rošády https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3242/bmid_milostne-rosady-R4V-3242.jpg 4 562 86

Zatímco autorovy slavné hororové povídky (shrnuté např. ve výboru Líbej mě, líbej) charakterizuje jedovatá bizarnost, čtyři povídky ze sbírky Milostné rošády jsou precizně komponované originální anekdoty s překvapivou, až šokující pointou – povídky o „bezbolestné bolesti“, v různých hávech obměňující české přísloví „Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá“. Jsou to mistrné, dějově sevřené grotesky naplněné černým humorem, které často připomenou vycizelované arabesky Poeovy.... celý text

Literatura světová Humor Povídky
Vydáno: , Odeon

Switch Bitch , 1965

meluzena
07.09.2019 4 z 5

Roald Dahl má obdivuhodnou fantazii, laskavý smysl pro humor a schopnost přijít s elegantními a naprosto nečekanými pointami. Přesně takové jsou tři příběhy v této knize; jen povídka Vyvrcholení postrádá onen lehce poťouchlý laskavý humor a působí jako by ji napsal někdo jiný.

zuzi.d
24.08.2019 4 z 5

Barvitě a košatě podané drobné příběhy s milostnou tématikou, které by se daly sice shrnou do krátké anekdoty, ale podobě epizod postupně vedených k vyvrcholení jsou daleko zábavnější.
Jednohubka, která dostojí názvu edice - čtení na dovolenou.

Leniik33
19.07.2019 5 z 5

Pohodová knížka na léto k vodě. Stojí za přečtení :)

Pavlína79
03.07.2019 3 z 5

lehké čtení s dramatickou pointou ....

Šárkaxx
12.06.2019

Super suchý anglický humor

Lodrich
13.05.2019 5 z 5

Kdysi jsem tu knihu četl ve vlaku. A tak jsem "řval" smíchy, že se na mě chodili koukat lidi z celého vagónu. Co víc ke knize dodat??

Aliii
29.04.2019 4 z 5

Tohle byl náhodný objev v knihovně a Dahl, kterého mám přiřazeného k dětským knihám, mě velmi mile překvapil a pobavil. Obálka knihy se také moc povedla :-)

Naraca
12.04.2019 5 z 5

Nutně si musím přečíst zbylé příhody strýčka Oswalda!

bruntal
24.03.2019 4 z 5

Zábavné lechtivé historky na zamračenou neděli...

ajasin
15.01.2019 4 z 5

Čtyři povídky, s mírně lechtivým obsahem, s dobrou, vtipnou a nečekanou pointou. Já se pobavila.

Michal___
13.01.2019 5 z 5

Naj: Návštevník, Suka, Prešmyčka, Záverečný akt

wersl
09.11.2018 4 z 5

Fantaskní, lechtivé a velice humorné příběhy. Opět jsem se pozastavoval nad mírou tvůrčí kreativity a překotnou pointou jednotlivých příběhů.

Clea3112
08.11.2018 3 z 5

Příjemné úsměvné čtení, když si potřebujete odpočinout.

jxr
24.10.2018 5 z 5

Skvělé, vtipné, dobře se čtoucí povídky, které čtenáře vtáhnou do děje hned první větou, a které mají překvapivý konec...zatím mne všechny knížky od Dahla potěšily a mohu proto říct, že toto je styl, který mám rád...těším se na další

L.Helena
28.09.2018 5 z 5

Poprvé jsem četla již před léty a ráda jsem si přečetla znovu. Oceňuji vtipnost, rozmanitost a hlavně překvapivou pointu všech jeho povídek, nejen těchto čtyř.

Kristy78
10.08.2018 3 z 5

Oddychové letní čtení. Jednou stačí ;)

BarkaS
22.07.2018 4 z 5

Zábavné čtení na dovolenou, které přináší trochu víc než leckterá v současnosti vydaná literatura.

jaroiva
06.06.2018 3 z 5

První dvě povídky se mi líbily moc. Druhé dvě už míň.
Takový mini dekameron, řekla bych. Víceméně vtipné povídky k rychlému přečtení a není dál co řešit.

Kaik
11.04.2018 4 z 5

Čtyři humorné povídky na milostné téma. Některé pointy byly dost originální. Musím říct, že Dahlův hravý styl mi sedl, četbu jsem si užil, dobře se při ní bavil, a navíc mám splněný další bod čtenářské výzvy. :)

chamyl
23.03.2018 4 z 5

Ač zjišťujíc, že jsem podle některých zdejších komentářů zřejmě vcelku nechápavý a sexuálně frustrovaný člověk, tak přiznávám, že jsem se bavil. Není to sice žádné nezapomenutelné dílo, ale příjemně ubíhající čtení vtipných anekdot s lechtivou tématikou.
Takže za mne ano, takto má vypadat oddychová literatura.