Muži, ktorí nenávidia ženy

Muži, ktorí nenávidia ženy
https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278770/bmid_muzi-ktori-nenavidia-zeny-ra0-278770.jpg 5 8137 8137

Milénium / Millennium série

Novinár Mikael Blomkvist je odsúdený za ohováranie významného švédskeho podnikateľa a snaží sa uniknúť pozornosti médií hlavného mesta. Priemyselný magnát Henrik Vanger, žijúci v severnom Švédsku, ho poverí úlohou napísať kroniku svojej rodiny, ktorou v skutočnosti sleduje jediný cieľ: objasniť záhadné zmiznutie svojej netere Harriet v lete 1966. Blomkvist pri písaní kroniky, aj s pomocou geniálnej hackerky Lisbeth Salanderovej, čoraz hlbšie preniká do záhad rodiny a odhaľuje pravdu o mužoch, ktorí nenávidia ženy. Prvý diel trilógie Millennium Muži, ktorí nenávidia ženy získal hneď po svojom vydaní cenu za najlepší severský kriminálny román roka a v deväťmiliónovom Švédsku sa ho dosiaľ predalo viac než 850 000 výtlačkov. Kniha bola krátko po vydaní preložená do tridsiatich jazykov.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Män som hatar kvinnor , 2005

KateCullen
19.04.2011 4 z 5

Tuhle triologii mi doporučilo hodně lidí, tak jsem si řekla, že si ji přečtu. Ale prvních sto stránek je tak nezáživných, že jsem měla chuť knihu zahodit a vrátit ji zpět, ale vydržela jsem a potom se to rozjelo :)

Godzila.007
10.04.2011 1 z 5

Doporučila mi to kamarádka jako úžasnou knihu. Byla jsem velice zklamána právě tou rozvláčností děje, dočetla jsem to asi na 100 stránek a dál jsem neměla sílu to číst. Je to unilé, jedna bezvýznamná věc je tam popísována rozvláčně na řadu stránek. To by snad nedokázal ani Jirásek.

Milka
04.04.2011

Souhlasím s ostatními čtenáři, že kniha je do poloviny nezáživná a pokud ji nechcete odložit, musí se celé pasáže přeskakovat-rozvláčné pojednání o pití kávy a o tom, jak si někdo odskočil na záchod,je únavné. Po dvou třetinách se děj začíná rozvíjet.Ale podle mně je to zcela nadsazené a naprosto nepravděpodobné, ne-li vyloučené,že by se něco takového mohlo odehrát. Skoro mi přišlo,že autor chce být zajímavý a zbytečně vyhledává drsné scény prostě proto,aby tam bylo co nejvíc krve a násilí, a záhad.Myslíte, že by významný šéf koncernu, který má starostí nad hlavu, měl čas zabývat se nesmysly,psát si seznamy,kličkovat,maskovat vraždy a nepadl by na něj stín podezření, navíc kdyby to dělal 40 let? Nesmysl.Další díly už si rozhodně nepůjčím.Doporučuji všem přesít si knihy Lovec draků a Tisíce planoucích sluncí.Tyto knihy vás srhnou od prvních řádek a navíc je to vše bohužel pravdivé.Kdo si přečte tyto dvě knihy, pak uzná, že výše zmiňovaná kniha se s těmito nemůže vůbec srovnávat.

Infary
31.03.2011 5 z 5

Nenechte se odradit začátkem, který není zrovna extra záživný. Však to pravé přijde vzápětí.
Skvělá, úžasná, fantastická detektivka. Více nemám slov.
Všem doporučuji!
A.. Víte kdo posílá ty lisované a zarámované květiny? Nechte se překvapit.

Candid
30.03.2011 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Příjemně ponurá atmosféra na ostrově, napínavý děj a zajímavé postavy. Detektivní příběhy mám ráda a tady vše fungovalo na sto procent.

KiK
19.03.2011

Začátek jsem četla 2 týdny. Nebavilo mě to, postavy se mi motaly a pak jsem knížku jedno krásného dne otevřela a četla jsem při obědě a pod lavicí a při čištění zubů a všem jsem tím lezla hrozně na nervy :-D Ale od toho se prostě nedalo odtrhnout. Ten severský chlad na mě přímo dýchal a do děje mě to vtáhlo tak, že jsem doopravdy nebyla po tu dobu vůbec použitelná. A dokonalou tečkou za tím vším byl film se skvělou hudbou, kamerou i herci. Tohle dílo se prostě povedlo.

Wyder
13.03.2011 5 z 5

Můj názor je obšírně vyjádřen v recenzi na blogu: http://wydrikovo.blogspot.com/2011/03/muzi-kteri-nenavidi-zeny-stieg-larsson.html

Zkráceně: Líbilo velmi!

makhushka
15.02.2011

Nemohla bych říct jako ostatní že jsme ji četla jedním dechem to bych lhala. Ze začatku jsem myslela že ji prostě zajdu vrátit, ale cosi ve me hnulo abych četla dál, v polovině mě to chytlo a když jsem dočetla do konce zamyslela jsem se jak může někdo vymyslet tak dokonalý děj a zápletku mít tak propracovanou...klobouk dolů:)
A kdyby zde někdo neupozorňoval na otáčení se na podpadku...sakra když jsem to přečetla poprvé začla jsme se smát ale po několikáté už mě to štvalo:D ale každý spisovatel má něco:)

black.susi
12.02.2011 5 z 5

Když jsem to začinala číst vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu a zezáčatku jsem popravdě moc nadšená nebyla ale pak se to rozjelo a já jsem nebyla schopná se od knížky odtrhnout, úplně mě to pohltilo...

Pidzey
01.02.2011 5 z 5

Po dlouhé době kniha která mě fakt dostala.říkal jsem si"co to dělám,proč si kupuju všechny tři díli když to budu číst rok."Prdlajs...ze začátku jsem to bral jen po kapitolách,ale později sem sejmul třeba dvě tři kapitoli.Je až neuvěřitelné jak rychle je možné takovou bychli zdolat když je to skvěle napsané.Lisbeth FOREVER

Cryen
31.01.2011 4 z 5

Zajímavý příběh, chytlavě napsané, ale zbytečně zdlouhavé

zdencaaa
28.01.2011 5 z 5

to si takhle čtete.......čtete.....a najednou zjistíte, že jsou tři hodiny ráno :-D

apfelbirne
27.01.2011 5 z 5

Kniha mě zaujala a četla se mi dobře. Do poloviny je hodně popisná, ale pak nabere obrátky.

Zzanka
13.01.2011 5 z 5

První díl trilogie byl podle mého názoru nejlepší.

CGY
13.01.2011 5 z 5

Po přečtení recenze a mnoha komentářů na všech stranách jsem měl velká očekávání, která však při čtení nebyla naplněna. Z mého pohledu slušná kriminálka, poněkud rozvláčně podávaná, prošpikovaná těžko stravitelnými jmény a místopisnými názvy.
Ještě jsem snad ale nečetl knihu, která by zhruba od poloviny děje nabrala tak neuvěřitelné tempo. Zažral jsem se do toho nevídaně a kdyby následující den nebyl pracovní, nešel bych spát. Takhle jsem dočítal až následujícího dne - a s klidným svědomím se mohu řadit k nadšeným komentátorům této knížky. Těším se na knihu dvě.

Vera.sarance
12.01.2011 5 z 5

Na to, jak se tam miliardu stran nic neděje, se to čte dobře.

Dryáda
07.01.2011 4 z 5

Kniha se většinu času dobře četla, ale byla strašně zdlouhavá, autor zabředává do naprosto zbytečných podrobností jako vaření kávy, sprchování, popisy, co kdy kdo snědl. Konec už byl natolik nudný a na můj vkus hodně natažený, že jsem se držela zuby nehty, abych to dočetla. Pokud se pustím do dalšího dílu, tak to bude až po opravdu dlouhé pauze. A ještě poznámka k filmu: doporučuji film nechat až po knize, bylo pro mě hodně těžké se prokousat na konec, když už jsem věděla, jak to dopadne. Dávám sice 4 hvězdy, ale je to spíš tak 3,5.

maphiosso
05.01.2011 5 z 5

Nejsem žádným velkým čtenářem detektivek, ale rozruch kolem kolem Milénia mě donutil si ze zvědavosti alespoň první knihu přečíst. I když mi to neustále opakující se "otáčení se na podpatku" a ještě častější pití kávy lezlo trochu na nervy, musím říct, že je to výborná kniha s mrazivým příběhem a spoustou zajímavých propracovaných postav. Už se těším na dvojku:-)

EDIT: (30.8.2012)
Tak touto knihou to začalo. Teď už jsem velkým čtenářem detektivek :-)

Dennis.16
20.12.2010 4 z 5

Předem musím sdělit, že v době, kdy jsem začínal číst tuto knihu, ještě nebyl mediální "humbuk" tak obrovský, takže když jednou, při jízdě autem, jsem slyšel z rádia reklamu na knihy S. Larssona, byl jsem velice překvapený. Ale k věci... MkNŽ je jednoznačně nejlepší díl celé trilogie a dá se takřka říct, že nepostrádá nic z "velkých" thrillerů. Napínavý děj, záživný styl psaní autora, různorodé charaktery - to vše dodává velikosti této knihy. Snad jen trošku klišovitý konec sráží mé hodnocení, ale i tak vřele doporučuji.

Štěchýto
08.12.2010 3 z 5

Thriller, který se roztahuje na 2000 stran a přitom by byla polovina úplně stačila (hlavně u 2. dílu). Bylo to pořád samé Ikea Ikea Ikea Ikea a pak opakování opakování opakování a opakování, jako kdyby Vám ve filmu každých deset minut naskočilo shrnutí "v minulých deseti minutách jste viděli..". Na dalších dílech jsou dobré vždy konce, ale strávit tolik stránek kvůli koncům? Chvílema napínavé a postavy zajímavé, každopádně jsou o dost lepší díla se spádem od začátku. Celá trilogie je jen velká komerce.