Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8105 1196

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

aneleh63
06.04.2015 5 z 5

Dobrá četba. I obě pokračování. Filmy doporučuji. Herecké obsazení hlavních hrdinů se opravdu povedlo. Nedávno běžely na ČT2, snad někdy zopakují

dohnálci
30.03.2015 5 z 5

Velmi pěkné a poutavé čtení. Zfilmovanou verzi jsem neviděl a asi si ji ani nepustím. Ne proto, že se mi to nelíbilo, ba naopak. Právě, že kniha se mi líbila dost. Jsem zvědav na Dívku, která kopla do vosího hnízda. Určitě to bude podobný zážitek, možná i lepší...

Kee
28.03.2015 5 z 5

Stieg Larsson to dokázal.
Nejen, že jsem si zamilovala nový literární typ v podobě Lisbeth Salanderové, která je napsaná naprosto realisticky a zcela přirozeně, ale po jejím nástupu na scénu jsem se od knihy nedokázala odtrhnout - i po přečtení poslední stránky ve mne dozrávaly dojmy.
Příběh je skvěle promyšlený, autor Vás vodí za nos, a Vy se necháte. Z úplné temnoty začíná zářit tenký pruh světla, za nímž se spolu s Mikaelem vydáváme, a je to opravdu dlouhá cesta za světlem, a bůhví, co se skrývá ve stínech.
Za mne stoprocentní doporučení pro všechny milovníky drsnějších detektivek - tato knížka je zřejmě to nejlepší, co se za poslední dobu v tomto žánru urodilo.

mi-380
25.03.2015 5 z 5

Napínavé, čtivé, dokonale zamotané v několika rovinách. Mnohem silnější zážitek než film, přestože jsem ho nestandardně viděl dřív, než jsem se pustil do knihy. A také jsem pochopil, kde vzali tvůrci seriálu Most (Bron) inspiraci pro Sagu Noren.
95 % (v tuto chvíli 2713 hodnotících, 93 %).

Kikty
20.03.2015 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se prokousala začátkem a zvykla si na všechna ta švédská jména.
Pak jsem se od knížky nemohla odtrhnout do půl 3 do rána.
+ Příběh, postavy, způsob psaní

03.03.2015 5 z 5

Jedním slovem : SKVĚLÉ!

Ni.kk.i
02.03.2015 5 z 5

Stieg Larsson je génius. Dát dohromady takový příběh....nemám slov. Velmi se mi líbilo filmové zpracování všech tří dílů ( + novější verze) a i komiksové zpracování, ale na knížku to prostě nemá. S chutí se pouštím do druhého chodu. :D

zahadum
01.03.2015 5 z 5

Nesúhlasím,že kniha má pomaly rozbeh. Kniha je od prvej vety neuveriteľne napínavý a dokonale premyslený thriller ! Napriek tomu,že kniha je pomerne krátka je v nej množstvo vrstiev. Príbehy sú tu v podstate prepletené a zdanlivo spolu nesúvisia ale je to len zdanie. Autor si dokonale preštudoval všetko čo sa týka tém všetkých príbehov. Je to novinárska práca, finančníctvo a ekomonika, história švédskeho nacizmu, súdnictvo a policajná práca a nesmiem zabudnúť na dobré znalosti z IT a hlavne hackingu a sveta okolo toho súvisiaceho. Trošku by som súhlasil s tým,že autor viacmenej plocho a chladne opisuje postavy a ich jednanie....je to možno spôsobené prekladom....a možno je to proste severský spôsob vyjadrovania sa. Príbeh ma pohltil a bol dostatočne napínavý aby udržal moju zvedavosť. Videl som obe filmové adaptácie ako švédsku tak aj americký remake a predsa knižný príbeh bol pre mňa dôvodom aby som pri knihe sedel a stotožnil sa s tým ako to autor pojal. Som zvedavý na druhý diel ktorý už čaká na to aby som ho otvoril.

Taťka Hraboš
27.02.2015 4 z 5

Trochu mě ta knížka zklamala, asi vzhledem k očekávání, která jsem měl kvůli jejímu hodnocení na zdejším fóru. Přiběh je sice dobře vymyšlený, ale jeho podání se mi už tolik nelíbilo. Jazyk takový sterilní, bez emocí, postavy ploché, bez hlubšího vhledu do jejich psychiky. Docela mě iritoval ten lamač ženských srdcí a sexuální superman Blomkvist. No a ten zdlouhavý novinářský happyend, který vlastně s hlavním příběhem ani moc nesouvisel, jsem už v podstatě četl jen ze setrvačnosti. Dal bych tak 70 %, kdyby to šlo.

katka0773
24.02.2015

zajímavá knížka, chytlavá...začátek možná trochu nezáživný ale to je tak asi u všech knížek... čte se to samo

pif69
24.02.2015 5 z 5

Detektivky a thrillery nebyly nikdy můj šálek čaje . Až do té chvíle , nežli jsem vzal do ruky první díl Milenia... Ještě jsem nebyl ani v polovině knihy ,a už jsem běžel do knihkupectví koupit zbylé dva díly . Larsson mi otevřel vrátka k detektivce , a obzvlášť k severským autorům. Děkuji . Škoda , že už nic nenapíše .

miiisaaa
23.02.2015 5 z 5

Nejlepší detektivka, jakou jsem četla!

koki.veru
22.02.2015 5 z 5

NÁDHERA!!!!!! Hodně dobrá, skvělá detektivka. Velmi napínavý příběh, zajímavé postavy. Co nejdříve si pustím film, a okamžitě jsem se pustila do druhého dílu této trilogie. Rozhodně všem doporučuju!!!

honzik4422
22.02.2015 5 z 5

Temné, napínavé, šokující, čtivé. Hlavní postavy si zamilujete, zejména Lisbeth. Supr kniha, doporučuju.

grillica
15.02.2015 5 z 5

(Poslouchala jsem dílo jako audioknihu, snad ji taky mohu zhodnotit zde). Jako u všech hitů jsem trochu odolávala a naštěstí jsem ani neviděla film. Poslechla jsem si přes víkend velmi napínavou a propracovanou detektivku. Kdybych ji skutečně četla, prohlásila bych ji určitě za velmi čtivou, napínavou, velmi dobře napsanou, bez zbytečných keců kolem. Příběh se rozvíjel nenápadně, bála jsem se tématu politických machinací, které mě moc neberou, ale postupně mě příběh Mikaela a Lisbeth úplně dostal a často jsem se přistihla že jsem ustala v práci, ke které jsem si audioknihu pustila a jen napjatě hltala další a další slova a čekala, co bude dál. Drzá, potetovaná malá vychrtlá geniální potvora a ekonomický novinář, naivka a kladný hrdina, který jde za svou pravdou, ale taky to není žádný svatoušek. To jsou moji dva noví literární favorité! Už se nemůžu dočkat, až si poslechnu další díly (již rezervováno v knihovně :).

Rade
14.02.2015 5 z 5

Napínavé a docela drastické. A hodně působivé.
Tím "drastickým" to myslím tak, že se mi to stylem napsání dost zadřelo pod kůži; jsou knihy, kde krev stříká, ale je to jen na papíře a nijak mě to nezasáhne...
Líbila se mi moc i filmová verze, ta americká, Fincherova. Švédská mě už tolik nechytla, možná i proto, že jsem ji viděla až poté. Lisbeth si představuji - i v dalších dílech - právě takovou, jaká byla v americkém filmu.

Merynkaw
09.02.2015 5 z 5

Pěkné čtení, napínavé, že se snažíte přemlouvat oční víčka, aby ještě chvilku vydržela:-)

Greene
07.02.2015 5 z 5

Knihu jsem otevřel s tím, že si přečtu pár kapitol a uvidím. Ale nečekal jsem, že mě kniha tak pohltí! Nemohl jsem přestat číst. Ihned jdu na druhý díl.

sekec
29.01.2015

jedním slovem: skvělééééééé

detektivní a krimi romány zfilmováno sérioví vrazi tajemství hackeři švédské detektivky rodinná tajemství

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy je v

Přečtených12 844x
Čtenářské výzvě1 499x