Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8115 1196

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

Jajulle
23.11.2014 3 z 5

Tak trochu nechapu ty pochvalne komentare. Ja se na knihu tesila ale bohuzel me zklamala. Vetsinou to byla nuda, sem tam napinava pasaz. Kniha mohla byt kratsi. Film byl podle me o sto procent lepsi.

hradil
17.11.2014 5 z 5

"Muži, kteří nenávidí ženy" je opravdu nejlepší severská krimi kniha, co jsem za svůj dosavadní život četl. V knize je všechno, co pro mě správná kniha má mít. Sympatický novinář, asociální dívka bojující proti neudolatelnému finančníkovi ( jedním slovem "hajzl" ).
Knížka se prostě nedala odložit a dlouho bude sedět na špičce detektivních románů.
Tuto knihu stojí za to přečíst, jelikož vás uchvátí nejen spisovatelský um Larssona, ale také propracovanost celého díla.
Out off record: Možná by to chtělo přepracovat konec. ( Až tak jsem si Lisbeth oblíbil. )

agar
16.11.2014 2 z 5

Knižku jsem dočetla jen díky tomu, že jsem jí polovinu prostě vynechávala. Pro mě teda nudných pasáží bylo bohužel víc než těch dobrých. Když už to začínalo být zajímavé, tak naskočilo dvacet naprosto zbytečných stran o poměrech v Miléniu, nebo rozepisování bankovních transakcí. Celá zápletka se ztratila v nudných popisech zbytečností. Knížka mohla být poloviční.

paja.snb
07.11.2014 5 z 5

ze začátku byl problém si urovnat osoby, jména, ale pak to bylo výborný

Rooz
06.11.2014 5 z 5

Po prvním dílu jsem si myslel, že si dám oddych a změním autora, jako to dělám vždycky, ale po pár stránkách Sto roků samoty jsem musel konstatovat, že to nemohu zvládnout... A opravdu, trilogii Milénium jsem doslova zhltl v kuse a ve velmi krátké době...

andulicka
05.11.2014

WAU...............................................

Manyna
03.11.2014 4 z 5

Malinko pomalejší rozjezd, prostředek knihy strhující, konec poměrně zklamání. Celkově si myslím, že kdyby se kniha osekala o dobrou polovinu stránek, které jsou většinou věnovány popisům (např. fungování Milénia) a zaměřila se jen příběh rodiny Vangerů, udělal by autor líp. Přiznávám se, že dějová linie okolo Wennerströma a problémů Milénia, mě moc nebrala.

Mishellka
30.10.2014

Super! :) Nemá to chybu :p

R.E.M.
29.10.2014 3 z 5

Co si mám představit pod pojmem globální bestseller? Charakterizuje globální bestseller nevyrovnané tempo vyprávění? Dvě dějové linie, kdy jedna je hned v úvodu zatlačena druhou zápletkou a dostane se ke slovu až znovu v závěru knihy? Přemýšlím nad hlavními hrdiny, Michaelem, Lisbeth. Lisbeth je originálním typem knižní postavy. Záhadná, nevyzpytatelná, uzavřená. Michael - chytrý profesionální novinář, dobrák, sukničkář. Neoblíbila jsem si nějak zvlášť ani jednoho (rozhodně ne v prvním díle série Milénium). Překvapila mě pointa zmizení Harriet, mírně šokoval nebo spíš znechutil zvrácený padouch. První polovina knihy mě zasypávala různými stupni nudy. Pak dějová a detektivní linka šlápla na plyn a já se víc ponořila do příběhu.
Já vím, je těžké přicházet pořád s novými formami a styly vyprávění. Dokážu pochopit, že to autoři nemají lehké. Přesto budu nekompromisní. Pokud se inovativní přístup k románu projeví jakkoli velkou nudou při čtení prvních asi 250 stran a musím přelouskat absolutně nezáživné pasáže o dvoustém vaření kávy, dělání sendviče a nápadně nenápadných reklamách, tak pro mě kniha nikdy nebude bestsellerem. Připouštím, že druhá polovina knihy byla fajn, děj mě strhl tak, že jsem opravdu nerada přerušovala čtení. Ale to jen do rozuzlení případu Harriet. Pak už se čtení zas ploužilo a zakopávalo další desítky stran.
Právě u Mužů, kteří nenávidí ženy, a asi ne náhodou, se mi vybavil způsob počítání honoráře za rukopisy. Vypadá to, že někdy je pro autory důležitější počet napsaných stránek než kvalita.
Celkově se jedná o průměrně dobrou knihu. Jen čtenář se musí vyzbrojit opravdu velkou dávkou trpělivosti a zavřít jedno oko nad reklamou.

simona7488
28.10.2014 5 z 5

Jedním slovem luxusní, celá trilogie :)))))

hatuli
28.10.2014 5 z 5

super..zatím nic lepšího ...:-)

OhClaire
26.10.2014 5 z 5

Miluju spánek, ale tato kniha mě udržela až do 4 do rána! To zamená hodně. :D Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla!

knihoslava
26.10.2014 5 z 5

Výborná kniha: postavy, dej, zápletka... nemá chybu!

terca-m
24.10.2014 2 z 5

Uf...dočteno.Byla to docela fuška.Nechápu, že tato kniha má tak výborné hodnocení.Všichni o ní básnili, jak je dokonalá, bohužel nemůžu souhlasit.Vůbec mi nesedl autorův styl psaní, všechno popisuje zbytečně moc do hloubky. Přistihla jsem se, že se hodně nudím, několikrát jsem knihu odložila nebo u ní přímo usla. Chvíli jsem se bála, že ji vůbec nedočtu...děj do nějaké 295-té strany v podstatě o ničem...Jediné, co se v příběhu odehrává jsou popisy ekonomických záležitostí, jezení obložených chlebů a pití kafíčka, které nikam nevede.Jakmile jsem se prokousala na tří stou stranu, nastal zvrat, konečně se něco dělo a já text hltala jedním dechem, bohužel mi to nevydrželo dlouho a konec jsem už téměř přeskakovala. Zápletka byla perfektní, jen bych knihu ušetřila zbytečných popisů o ničem, "osekala" bych ji o takových 200 stran a myslím, že by můj dojem z knihy byl mnohem lepší. Každopádně nikoho od čtení této knihy neodrazuji, ať si každý udělá vlastní názor :-) Na další díly se určitě nedočkavě nevrhnu...

kklepkaa
17.10.2014 5 z 5

Už po pár procentech mi bylo jasné, že čtu skvělou knihu. V kategorii detektivek - tu nejlepší. Bohužel nemám moc srovnávacího materiálu, jelikož detektivky nejsou mým favoritem. Ale jsem nadšená. Larsson se projevil jako skvělý spisovatel. Nenechal mě vydechnout ani na pět minut, měla jsem problém se od knihy vůbec odtrhnout a přemýšlela nad každou volnou minutou, kdy bych se ke knize mohla vrátit. Vše působí naprosto realistickým dojmem. Postavy jsou skvěle vykresleny. Nemám nic co bych knize vytkla. Hurá na filmové zpracování. A neboj se Larssone, zas se k tobě vrátím!

Alča I.
15.10.2014 5 z 5

Super !!!!! Spád, děj, zápletka, moc dobře se to čte.

Mikik
12.10.2014 5 z 5

Přes začátek knihy se musíte prolouskat a vydržet, ale zklamání rozhodně nepřinese, spíše naopak. Skvělé souvislosti, příběh, který vás vtáhne do děje a naprosto neskutečná Lisbeth:-) Nemohla jsem se dočkat, až přečtu další dva díly. A opravdu škoda takového spisovatele.

Alzbetta
10.10.2014 4 z 5

Nebyla nic co jsem čekala. Slyšela jsem na knížku samou chválu,ale pro mě to nebylo nic extra.Začátek,asi dvěstě stran, mě vůbec nebavil.Pak se to trošku rozjelo a až konec,který začal dávat nějaký smysl a začalo se něco dít, mě bavil. S touto knížkou budu mít navždy spojenou kávu :)) Té kávy vypili snad hektolitry :)))

Gooverka
09.10.2014 5 z 5

Byla jsem sice trochu ochuzená, protože jsem jako první viděla film, ale to nic nemění na tom, že kniha je opravdu skvělá. Na mnoho věcí už jsem si nepamatovala, a tak mi je kniha skvěle oživila a já se moc těším na další díly. Příběh byl zajímavý, čtivý a měl svou atmosféru. Začátek se rozjížděl pomalu, ale to mi vůbec nevadilo. Hodně se mi líbilo, že příběh pokračoval i po odhalení "vraha".

trnucha
07.10.2014 5 z 5

Po shlédnutí filmu (který byl dost drsný) jsem zjistila, že kniha je ještě drsnější. Začátek trochu pomalejší, ale pak to dostalo grády. Nedalo mi to a přečetla jsem celou trilogii - všechno navazuje má to smysl a logiku. super čtení

detektivní a krimi romány zfilmováno sérioví vrazi tajemství hackeři švédské detektivky rodinná tajemství

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Muži, kteří nenávidí ženy je v

Přečtených12 856x
Čtenářské výzvě1 499x