Muži, kteří nenávidí ženy

Muži, kteří nenávidí ženy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/3658/bmid_muzi-kteri-nenavidi-zeny-sHh-3658.jpg 5 8118 1196

Milénium / Millennium série

Globální bestseller – vychází ve 34 zemích – dosud prodáno více něž 6 000 000 výtisků. Novinář Mikael Blomkvist má za úkol vyšetřit starý kriminální případ: Harriet Vangerová, vnučka průmyslníka Vangera, zmizela beze stopy téměř před čtyřiceti lety. Blomkvist se seznámí s Lisbeth Salanderovou, mladou svéhlavou ženou, nepřekonatelnou hackerkou, která se stane pro jeho pátrání nepostradatelnou. Blomkvist a Salanderová tvoří neobvyklý pár, ale dokonalý tým. Společně začnou brzy rozkrývat temnou a krvavou rodinnou historii. Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Kniha byla dvakrát filmově zpracována, jednou ve Švédsku, podruhé v USA (roli Mikaela Blomkvist ztvárnil Daniel Craig).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Män som hatar kvinnor , 2005

crazyjuan
07.08.2015 5 z 5

Nemá cenu hodnotit jednotlivé díly, ale celou trilogii jako celek a stručně řečeno - geniální. Měl jsem trošku pochybnosti, myslel, že se toto dílo přeceňuje, ale přečetl jsem jedním dechem. Propracované, výborně vymyšlené postavy, strhující. Škoda jen, že pan spisovatel Larsson musel odejít tak brzy.

denisa7400
31.07.2015 5 z 5

Knihu jsem si koupila relativně nedávno, při čekání v obchoďáku. Zaujala mne obálka a zrovna jsem neměla co číst, po pár stránkách jsem se do knihy začetla a hltala každou větu až do konce. Zamilovala jsem si nakonec celou trilogii. Jsem zvědavá na 4. díl, který po Larssonovi převzal jiný spisovatel, má vyjít příští měsíc.

Verisvlckova
31.07.2015 5 z 5

Tuto knihu jsem dočetla před týdnem jedním dechem. Původně mi byl doporučený film. Ale bezmyšlenkovitě jsem upřednostnila nejprve knihu. Nelituji, kniha úžasná, zápletka dokonalá, celkově celý příběh napínavý. Hlavní postavy jsem si okamžitě oblíbila a celou dobu vymýšlela různé teorie, co jak asi bylo a kdo je tím hlavním pachatelem. Konec mě překvapil, i přesto že jsem očekávala, že to bude někdo, do koho bychom to neřekli, ovšem i tak mě to dostalo. Už se těším, až se pustím do dalšího dílu, všem doporučuju! Kniha dokonalá, film mě bohužel zklamal. V podstatě tam chyběla polovina knihy, ale tak už to u filmů bývá :-)

limitkaa
30.07.2015 2 z 5

Mě tedy celá trilogie přišla jako docela vychvalovaná blbost,ale když už jsem se dala na boj (rozuměj, když, už jsem to jednou rozečetla) tak z něj přeci neuteču. Kniha je dost plochá, už tak od poloviny člověk přesně ví jak to dopadne. druhý díl byl půl bídy no a třetí tedy za mě vycházet vůbec nemusel. Myslím, že existuje mnoho mnohem kvalitněji napsaných detektivek, než zrovna tato série.

ujunka
25.07.2015 3 z 5

Moje první detektivka. Mikael mi prišel jako fajn chlap. Co si mám myslet o Lisbeth, nevím. Hodně se mi líbila jako hráčka golfu :-)
Kniha mě celkem bavila, přečtu si pokračování, ale za sebe musím říct, že už jsem četla lepší.

eva7328
24.07.2015 5 z 5

Pomenovanie bestseller je zaslúžené. (y)

šmudlík
22.07.2015 4 z 5

Kniha mě mile překvapila, nečekala jsem od ní moc, ale hrozně se mi líbila. Byla jsem do ní zakousnutá, byla napínavá a měla zajímavý příběh. Určitě zkusím další díl milénia.

pkweb.eu
21.07.2015 4 z 5

Promyšlený příběh (příběhy) a čtivě napsáno. Než se však skládání puzzle stane zajímavým, musí se čtenář prokousat celou první polovinou knihy téměř bez jakékoliv akce. Celkově bych řekl, že ač má vyšetřování temnou atmosféru, z knihy napětí moc cítit není - a to je trochu škoda, protože příběh by si to zasloužil. Nechci ale zrazovat - děj, promyšlenost, vykreslení postav - vše je parádní.

tinka1974
19.07.2015 4 z 5

líbilo, sice jsem již viděla film, ale přesto mě to nezklamalo. Jen ten konec, ten jsem úplně nepochopila. taky nejsem IT specialista ani bankéř. Těším se až se dostanu k dalšímu dílu. Škoda, že mi končí dovolená..............

Heřmis
13.07.2015 5 z 5

I když bývám většinou skeptický k bestsellerům a o to víc ke krimi thrillerům, tak tady jsem vynaloženého času rozhodně nelitoval. K přečtení jsem se odhodlával několik let, ale musím přiznat, že si mě příběh ihned získal. Navíc hlavní postavy, ačkoliv k dokonalosti mají daleko, tak mi jsou velmi sympatické. Rozuzlení je zajímavé a kdo váhá s přečtením, tak ať se do toho pustí. Vřele doporučuji a jdu se vrhnout na druhý díl.

Taji
11.07.2015 5 z 5

Moje první severská krimi a i když celkově tento žánr nemám moc ráda, tak celou trilogii jsem dala dvakrát (zatím).Bravurní ! Líbilo se mi i obojí filmové zpracování. Nejprve jsem si myslela, že Američani nemohou překonat originál, ale podle mě, Fincher je Fincher a opět se vytáhl.

Adliczka
08.07.2015

Mnoho ctenaru uvadi, ze je kniha chytla az ve sve druhe polovine a ze zacatek je zdlouhavy. Ja jsem ten tip ctenare, ktereho kdyz ta kniha nechytne hned, tak to proste odlozi a dal necte. Takze verim, ze je to super, ale nebavi me prokousavat se pro me nudnym zacatkem, kde se pise o pripadu jednoho dobytka, ktery zproneveril penize.

trudoš
07.07.2015 5 z 5

Přes dotěrnou mediální podporu za mě naprostá spokojenost. Sice moc nemusím detektivky, které řeší x-let starý případ, s kterým může hnout jen hlavní hrdina, protože všichni ostatní, kdo na něm dosud pracovali, byli pravděpodobně mentálně zaostalí jedinci, ale tady to vcelku funguje. V oblíbenosti zcela suverénně vede postava Lisbeth (jak jinak), a to především proto, že mám pro atypické hrdiny jednoduše slabost. Celkově mi zápletka přišla zbytečně natahovaná, ale když někdo umí vatu podat, nebráním se jí. Vedle angloamerických thrillerů, které jsou často velmi podobně vystavěné (ty školy tvůrčího psaní mají holt i své nevýhody), šlo o příjemnou změnu.

katerina0613
07.07.2015 5 z 5

Na detektivky moc nejsem, ale na knihu Muži, kteři nenávidí ženy jsem byla velmi zvědavá. Řekla jsem si proto, že ji zkusím a rozhodně nelituji!! Kniha mne chytla a nepustila, dokud jsem nedočetla. Druhý díl už je objednaný a nemůžu se dočkat, až se zase začtu do příběhu Salanderové a Blomkvista.

Dinosaur
01.07.2015 5 z 5

(☆10/10) U téhle knihy docela lituji toho, že jsem nejdřív viděl film, protože jsem se tak připravil o napětí, které by jinak zhruba od poloviny knihy dosáhlo alarmujících hodnot. Ale i přesto jsem se od knihy měl problém odtrhnout, protože i ony údajně "zdlouhavé a nudné" pasáže jsou chytlavě napsané a perfektně objasňují to, co se do filmu nevešlo. Ke knize jsem tak zasedl asi natřikrát a bylo dočteno, nejen vinou poutavého příběhu, ale i postav - Mikael je prostě sympaťák a Lisbeth, která je kapitolou sama pro sebe, je zkrátka úžasná. Tudíž odesílám komentář a otevírám další díl s vědomím, že dnešní noc toho nejspíš moc nenaspím... (31. 10. 2013)

Jonny
24.06.2015 5 z 5

Tahle kniha se povedla! Příběh se rozjíždí pomalu, ale zrychluje až do samého konce. Čím dál jsem se pročítal, tím víc jsem byl ke knize přilepený.
Po dlouhé době kniha, k jejímuž závěru nemám výhrady - přesně takhle by to dopadlo i ve skutečnosti, mám takový pocit.

Rierdon
10.06.2015 5 z 5

Konečně jsem se k té knize dostala a musím říct, že nelituji. Začátek mě přišel poněkud zdlouhavý a nezáživný, ale druhá polovina se už odvíjela ve skvělém tempu, byla napínavá a čtivá. Postava hlavní hrdinky Lisbeth je hodně vyhraněná a nemůžu říct, že bych se tentokrát s hrdiny ztotožnila, ale přesto byla velmi zajímavá a fandila jsem jí. Zastínila postavu novináře Blomkvista a musím přiznat, že jeho milostný trojúhelník s Erikou a jejím manželem, který ději nic nepřinášel, mě přišel vložený do knihy naprosto zbytečně. Celkově jsem ale byla s knihou spokojená a určitě si přečtu další díl.

ajalon163
06.06.2015 4 z 5

Ti seveřani dokážou psát napínavě a pořádně naturalisticky zároveň. Všichni, včetně Lisbeth, jsou něčím poznamenaní a v něčem úplně mimo, což dává knížce docela cinický tón.

hodalv
05.06.2015 5 z 5

Špica ,bezchybné.Nemám čo dodať.

lazarus
30.05.2015 3 z 5

Tak původně jsem chtěl dát 4 hvězdy, ale protože knížka ani náhodou nedosahuje kvalit vyprávění Poutníka, kterého jsem nedávno dočetl, bylo by to nespravedlivé. Proto 3 hvězdy. Nebylo to špatné, ale bestseller to podle mě není ani náhodou zaslouženě. Docela zajímavý příběh je vyprávěn hodně jednoduchým stylem hraničícím až s reportáží z nějakého časopisu. Finále mě nenadchlo. Přišlo mě příliš rádoby drsné a celkem slušně nereálné. Dost jsem se nasmál u toho "golfu". Takové literární Pulp Fiction.
Mimochodem otoček na podpatku tam bylo všehovšudy "dvě" a kávy osobně vypiju o dost víc, než ti dva gerojové. To jen k předchozím komentářům :)
Shrnuto - globální bestsellery nejsou zřejmě pro mě. Další díly tudíž nechám ležet ladem. Snad v důchodu si najdu trochu času.