Dívka, která si hrála s ohněm

Dívka, která si hrála s ohněm https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21456/bmid_divka-ktera-si-hrala-s-ohnem-KLi-21456.jpg 5 6090 651

Milénium / Millennium série

Druhý díl trilogie Milénium odkrývá minulý a současný život Lisbeth Salanderové, tajemné punkerky a hackerky, kterou čtenáři znají již z prvního dílu Muži, kteří nenávidí ženy. Dva novináři časopisu Milénium jsou zavražděni krátce před publikováním článku o dětské prostituci, korupci a obchodu s bílým masem. Na zbrani nalezené na místě činu se najdou otisky Salanderové a její poručník je brzy nalezen mrtvý. Policie po údajné pachatelce zahájí celostátní pátrání podporované mediální kampaní, ve které se vytahují na světlo skandální informace o její potenciální nebezpečnosti a problematické minulosti. Mikael Blomkvist je však přesvědčen o její nevině... Trilogie Milénium nové hvězdy švédské kriminální literatury Stiega Larssona sklidila ihned po svém vydání mimořádný úspěch u čtenářů i kritiky. Podle žebříčku patnácti celosvětově nejprodávanějších titulů za rok 2008, který jako každý leden sestavil newyorský měsíčník Publishing Trends, se Stieg Larsson s prvním dílem své trilogie umístil na třetí příčce, druhým na devátém a třetím na desátém místě, a stal se tak celkově nejúspěšnějším autorem žebříčku... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Flickan som lekte med elden , 2006

Tripedalia
14.06.2021 5 z 5

Opět zhltnuto jako malinu, i když Lisbeth už je místy takový malý Chuck Norris.. =))

tabaluga
11.06.2021 5 z 5

Tak další díl této série, kde se dozvídáme o životě Lisbeth Salanderove.. Lisbeth je svým způsobem zvláštní, ale oblíbila jsem si ji i tak:-) a ten konec, už teď se těším na další díl...

vera4669
08.05.2021 5 z 5

Úžasné.. Dokonalé.. Lisbeth mě neskutečně baví, kolikrát se i nasměju, když teda napětím nehltám každou stránku.. Naprosto skvěle propracovaná série a jsem zvědavá na třetí díl, který musím okamžitě začít, opravdu jedna z nej trilogií (beru jako trilogii, pokus o pokračování číst nebudu :) )

haWranka
05.05.2021 3 z 5

Hodnotí se mi to opravdu těžko. U prvního dílu mi chvilku trvalo se začíst, ale pak to byla jízda, od které jsem se nemohla odtrhnout. U druhého dílu jsem se vyloženě nudila až do nějaké 250. stránky. A pak jsem vlastně četla hlavně proto, že mě zajímalo, jestli rozuzlení bude opravdu tak úžasné a šokující, jak jsem se všude dočetla. Ano, neprokoukla jsem vše, ale vlastně mě to nechalo celkem chladnou. Nechápejte mě špatně, je to dobře napsaná kriminálka a děj i postavy jsou originální. Ale nějak úplně nechápu ten humbuk kolem celé série. Třeba mě přesvědčí další díl.

Toledo
03.05.2021 5 z 5

Bravo ! Ani druhý díl jsem nemohla dostat z ruky. Děj byl opět famozní a na konci přinesl nečekané zvraty. Btw. pokaždé když čtu tuto sérii, mám chuť si jít udělat obložené chleby a kávu ;)

baji42
01.05.2021 3 z 5

Hodně čtená kniha, ale Lisbeth jsem si příliš neoblíbila. Závěr mi přišel ušitý horkou jehlou.

Anna27
17.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Hned po 1. díle, jsem sáhla po dalším a úplně plynule to na sebe krásně navazuje, že vám přijde, že jste jen otočily stránku. No, to co policie s médii vytvořily za štvavou kampaň proti Lisbeth, to bylo tak nespravedlivé. Vlastně ji pošpinili celé jméno a pověst. Úplně mě za ni štvalo, že ji nikdo nikdy nevyslechl, hned ji odsoudili jako psychopata a i v dospělosti se k ní chovali jako k malomocné. Ani vlastně nikdo kromě Mikaela netuší, jak skvělá je to hackerka. Kdyby měli nějaký důvod po ní jít, tak by to bylo tohle, ale oni né, nic neví, mají ji za blbku, pak najdou pár otisků, vytvoří až absurdní teorie a hned to dají do novin. Je to tak skvělé. Pořád jsem byla napjatá, kdo je ten Zala a tipovala jsem správně. Navíc je roztomilé, jak Lisbeth o samotě nadává Mikaelovi a vzápětí si ho hned omluví. Přidalo se pár postav, ale ty severské jména mě baví a dá se v tom s přehledem orientovat, hned jdu na další díl.

TerezaaBaarova
01.04.2021 5 z 5

Knihy od Stiega Larssona jsou kultovka, každý čtenář detektivek by ji měl jedenkrát (ne-li víckrát) za život přelouskat. Je to dlouhé, někdy opravdu rozvláčné, s mnoha nezajímavými detaily, bouřlivé i dechberoucí severské čtení. Tečka.
Druhý díl, konečně něco o minulosti Lisbeth!

Anette99
30.03.2021 5 z 5

Asi třetinu knihy se prakticky nic neděje. Chvílemi to byla až trochu nuda. Pak ale dojde k vraždě, a od této chvíle kniha nabírá spád, a nejde se odtrhnout. Zdánlivě snadné vyšetřování se poměrně brzy komplikuje a nikdo netuší, kdo je vlastně vrahem a proč. Sledujeme tři hlavní roviny. Policejní vyšetřování, vyšetřování Mikaela Blomkvista (a potažmo celé redakce Milénia) a cestu Lisbeth, o které se dozvídáme mnoho věcí z její temné minulosti.

Ivan F
28.03.2021 2 z 5

Veľakrát sa Stephenovi Kingovi vyčítalo, že nemá dobré závery svojich kníh. Avšak tak zbabraný záver, ako má táto kniha, tak to nemá ani jedna Stephenova kniha a asi ani žiadna iná kniha na svete. Až do záveru ma kniha bavila viac než prvý diel, ale potom to autor zrazil na kolená - jedným slovom fraška. Takisto neuveriteľná postava blondína necítiaceho bolesť mi prišla akoby si ju autor požičal z niektorých nepodarených filmov o Jamesovi Bondovi (tam behal obor s kovovými zubami alebo silák čo ohýbal hlavne zbraní) a zaradenie knihy medzi krimi dostalo vážnu trhlinu, skôr by som to nazval nepodarená komédia s krimi prvkami. K tomu sa pridáva jeden paradox - autor pranieruje promiskuitné správanie, avšak promiskuitné správanie svojich rádoby hrdinov vyznieva podľa neho ok. Ešte by ma zaujímalo, koľko dostal od reťazca Ikea, nábytkový "product placement" je do očí bijúci. Takisto akoby okrem kávy neexistoval iný nápoj, tmavého moku sa v knihe spotrebuje na litre. Síce zručne napísaná, dobre čitateľná, pomerne pútavo vyrozprávaná, celkovo je však kniha pre mňa sklamaním.

ApolenkaS
21.03.2021 5 z 5

Naprostá pecka! U prvního dílu mi přišel trochu dlouhý rozjezd. U druhého dílu mi došlo, že i ten rozjezd je strašně zajímavý a najednou člověk zjistí, že je absolutně vcucnutý do příběhu a od půlky se nedá knížka vůbec odložit! Všechno vysvětlený, parádně propracovaný, prostě topovka!!!

Pedro69
16.03.2021 5 z 5

Jasně a stručně: Vynikající !!

janina66
09.03.2021 5 z 5

Naprosto strhující. Sice, tak první třetina knihy je trochu pozvolnější, ale pak už děj jede ryhlostí až do úplného závěru. V první části zachránila život Lisbeth Mikaelovi, tak zde si role vyměnili. Opět jsem poslouchala audioknihu.

Hotovson
05.03.2021 5 z 5

212. Tolik stran jsem musel čekat, než se něco stane. Něco důležitýho. Jinde už příběh pomalu vrcholí, ale tady klídek a pohodička, nic se neděje. Už jsem měl strach, že to takhle bude plynout celou dobu, naštěstí se to po vraždě novináře konečně rozjelo.

Sledujeme paralelně trojí vyšetřování, jednak policie, která jde po Lisbeth, jelikož důkazy ukazujou na ní, druhak redakce Milénia nebo spíš Mikaela Blomkvista, kterej skálopevně věří v Lisbethtinu nevinu a potom samotnou Lisbeth pátrající ve vlastní minulosti, o které se konečně taky něco dozvíme, i když to příde až v samotnym závěru, ale o to větší je to masakr.

Do příběhu více či méně zasahujou mně sympatický postavy jako Lisbethini kamarádi Miriam Wu a boxer Paolo Roberto. Dostal mi jejich nerovnej souboj s jedním z hlavních záporáků, blonďatym obrem - superzáporákem a nezničitelnym tankem. Do toho všeho probíhá pátrání po tajemnym Zalovi, o kterym nikdo neví, co je vlastně zač nebo mlží a nechce nic prozradit.

Povedený pokračování, 600 stran uteče rychle, možná je trošku horší se prokousat tim začátkem, než se něco stane, pak už se to na sebe nabaluje jako sněhová koule a nemůžete přestat číst, dokud se nedozvíte, co se to vlastně stalo a kdo za všechno může.

Rainbow_Owl
13.02.2021 5 z 5

Skvelé! Rovnako ako prvý diel, príbeh ma bavil od prvej do poslednej strany. Som rada, že sa upriamilo viac pozornosti na Lisbeth a na to kto táto nespoločenská osôbka vlastne je. Lisbeth sa oficiálne stala mojou najobľúbenejšou knižninou postavou.

JiříSvoboda
12.02.2021 5 z 5

Celé milénium je totálně TOP nejlepší knižní série co jsem kdy četl

ja.for
11.02.2021 5 z 5

Lakonicky: do strany 200 stříbro, od strany 200 zlato.

vodnář
10.02.2021 5 z 5

Perfektní. Snad nejlepší dílo detektivní literatury, které jsem četla. Začínám číst další díl.

MikeDV3
09.02.2021 5 z 5

Druhý díl mě tedy vtáhl mnohem víc než první. Zaměření bylo tentokrát spíš na hlavní postavy, jejich minuloist a motivy. Moc se mi líbil styl psaní, který mi přišel dost uvolněný. Během čtení napínavých pasáží se mi doslova tajil dech a od knihy jsem se nemohl odrhnout.

CharlesWard
08.02.2021 4 z 5

Ne tak sevřené jako první díl. Zato se ale dozvídáme i něco o minulosti Lisbeth a závěr je docela kulervoucí!

detektivní a krimi romány zfilmováno hackeři krimi švédské detektivky

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která si hrála s ohněm je v

Přečtených9 906x
Knihotéce2 087x