Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60117/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-9um-60117.jpg 5 5534 586

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

matomi
16.09.2014 4 z 5

Slyšela jsme,že třetí díl Milenia je nejlepší. Prvních zhruba 500 stránek jsem trpěla. Nebavilo mě to. Neustále se opakující informace mě nudily. Pak ale naštěstí nastal zlom a druhou půlku knihy jsem přečetla jedním dechem. Proto jsem nakonec dala relativně vysoké hodnocení.

Laf
13.09.2014 4 z 5

Opět bravůrně napsané pokračování. Sice začátek se mi líbil víc, neboť to navazovalo na předchozí díl, ale i pak se stále něco dělo. Škoda jen, že nejsou další díly. Mikaela a Lisbeth jsem si oblíbila :)

Kent2004
08.09.2014 3 z 5

Už je to dávno, co jsem doposlouchal třetí díl této trilogie a co vím, tak byla audioverze zkrácena. Netuším o kolik, ale asi vynechali opravdu to méně podstatné a nudné. Tak jako předchozí díl, mne ani tento díl nenadchnul. Parta důchodců, kteří jsou nad hrobem se snaží pomalu o politický převrat ve své zemi, aby se nepřišlo na něco, co je dávno zapomenuto. No potěš......!
V podstatě ani od hlavních postav jsem se nedočkal ničeho mimořádného a autor zde postupoval stejným tempem jako ve druhém díle. Co jsem mohl vyčíst, byl třetí díl asi zbytečně předimenzován, audiokniha byla v podání Martina Stránského výborná. Nicméně pro mne lepší průměr. Rozhodně bych ubral na přemrštěné fantazii a posadil bych příběh více do reálného života. Lisbeth je takový "brouk pytlík" co všechno zná a umí, všude byl a tam kde nebyl se brzy chystá, včetně cesty na měsíc! Prostě jem to přetrpěl a myslím si, že první díl byl ze všech nejlepší a v současé době jsou mnohem lepší díla z dílny "severská krimy".

kokos1
08.09.2014 3 z 5

Tento díl mě ze serie asi bavil nejmíň.

Ivulka90
06.09.2014 5 z 5

Tato kniha byla velice čtivá. Prvních asi 150 stran bylo nekonečných, následoval střed, který je vcelku čtivý, ovšem závěrečných asi 200 stran bylo - ostatně jako u každé knihy Milénium - strhujících.

Konec, který pro nás autor připravil, se dal víceméně očekávat od začátku, ale příběh byl úžasně vystavěn.

Když shrnu své pocity z celé trilogie, pak první díl byl nejlepší, měl spád, nápad... Druhý díl já osobně hodnotím jako nejslabší článek série - to hlavně k vůli velké míře za vlasy hodně přitažených momentů. Poslední část, která uzavírá sérii, byla opět velice čtivá, ovšem alespoň pro mne nedosahuje kvalit dílu prvního.

kasilka
03.09.2014 5 z 5

Super, napínavější ještě než druhý díl :-)

minirock
16.08.2014 5 z 5

Ta knížka byla jako droga. Poslední 400 stran jsem buď četl nebo myslel na to jak to udělat abych mohl číst. Všechny díly jsou výborné ale třetí byl určitě nejlepší. Vše bylo jasně vysvětleno, padouši potrestáni, dobro zvítězilo. Neskutečná série tří knih která mě opravdu dostala. I já lituji že už nebude žádné pokračování, Salanderová a Blomkviste, budete mi chybět.

Evatko
05.08.2014 5 z 5

Včera jsem knížku dočetla a pořád se nemůžu smířit s tím, že je po všem a žádná další Lisbeth nebude, je to obrovská škoda. Poslední díl považuju jednoznačně za nejlepší z celé trilogie a jednu z nejlepších knížek, co jsem četla.

mysticblueriver
10.07.2014 5 z 5

Opět skvělé, ale ze všech třech knížek řadím až jako tu poslední ...

Elenblue
23.06.2014 4 z 5

Z celé trilogie mi tento díl přišel nejslabší, přesto jsem se od knihy nemohla odtrhnout, což bylo způsobeno poutavostí příběhu. Larsson vypravuje barvitý příběh, který nemá téměř žádnou chybu.

dva.v.1
22.06.2014 5 z 5

někdy to je s konspirační teorií až přehnané ...skvělá kniha,ale přece jen už je těch superhrdinů plných superschopností tak nějak moc...měl je trošku polidštit......

LadySegedin
06.06.2014 5 z 5

Nejlepsi severska detektivka. Po slabsim druhem dile, dustojne zakonceni. Sice trochu predvidatelny konec, ale i tak proste styl jakym pise Larsson je nezamenitelny. A Lisbeth je jedna z mych nejoblibenejsich kniznich hrdinek :)

pobijecmuch
30.05.2014 5 z 5

Suprová trilogie. Tomuto se říká opravdová severská krimi. Ostatní "seveřané"mírně pokulhávají. Jen je velká škoda, že si od Larssona už nic dalšího nepřečteme.

tomvall
14.05.2014 5 z 5

Excelentní zakončení příběhu, kdy po dvou knihách, v nichž čtenář držel palce ústřední dvojici a spoustě sympatických postav kolem nich, dojde k rozlousknutí hlavní dějové linie i všech vedlejších. Velmi mne bavily i všechny pohledy do zákulisí práce v redakci, v nichž autor zúročil své zkušenosti z civilního života. Celá trilogie je úžasně propracované dílo, věčná škoda tak brzkého odchodu autora.

Paigik
11.05.2014 5 z 5

Dočetla jsem pomalu jedním dechem a teď se vynořuje otázka, co teď sakra budu číst?

stoupa22
01.05.2014 4 z 5

Třetí mdíl trilogie není rozhopdně nejlepší nicméně se přibližuje prvnímu dílu jak zápletkou tak napětím (o tom, že je lepší o mílový krok než druhý díl, se nemusím zminovat). Děj hezky utíká, žádná nuda a hlavní hrdina je morálně nezkažený (téměř) princ. Možná podobnou hlavní hrdinku. Lisbeth sice má své mouchy, ale není hloupá a naivní a chová se jako racionálně myslící člověk, což v detektivkách moc není.

monte
24.04.2014 5 z 5

Jsem nadšená, úžasné čtení. Jenom je mi moc líto, že to nemá ani nemůže mít pokračování

Lenka.Vílka
23.04.2014 5 z 5

Úcty hodné zakončení dokonalé série.

T.Louie
16.04.2014 4 z 5

Z týhle trilogie jsem byla tak napnutá, až jsem si nervama okousala svoje pěstěné nehty. Po zakpanutí knihy při jejím dočtení se mi málem zalily oči slzami, když jsem si uvědomila, že tím to opravdu končí a už nic dalšího nebude.... Po Lisbeth se mi bude skutečně stýskat. Buď jsem cíťa nebo to byly po čertech dobré knihy- výběr nechám na Vás :)

lucias11
12.04.2014 5 z 5

Dostala jsem se k této trilogii náhodou a je to úžasný. Zpočtáku jsem to vzdala pro nepřehlednost v postavách, ale když jsem se do toho pustila znova, tak jsem se prostě neodtrhla a všechny tři díly zhltala za dva týdny (chudák manžel a dcera šli prostě stranou :D ) určitě doporučuji!! konec je nejlepší