Dívka, která kopla do vosího hnízda

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60117/divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-9um-60117.jpg 4.64710

Milénium 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery
Vydáno, Host

Luftslotter som sprängdes, 2007

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda

icezero
včera

Nakonec přečten i třetí díl série Millenium. Oproti předchozím mi občas přišlo, že se děj docela táhne, i když chápu, že vysvětlení některých částí příběhu si to vynutilo. Jean docela zvědav, jak to bude ve čtvrtém dílu, který má jiného autora

Hakate

TOP stejně, jako předchozí knihy.

K tomuto 3. dílnému příběhu se ráda vracím. Lisbeth je v podání Larssona dokonalá a bohužel další díly bylo opravdu kopnutím do vosího hnízda.
Příběh nás konečně zavádí do minulosti Lisbeth, která musí čelit nástrahám minulých i přítomných.

DanaKa81
04.12.2020

Lisbeth si vyřídila své poslední resty z minulosti svým jedinečným stylem. Krásný a napínavý závěr trilogie i přes ten počet stran. Moc doporučuji!

Péťa1950
31.10.2020

Po letech jsem se ke knize vrátila. Nyní mi přišly některé části příliš rozvleklé, zpomalující hlavní linii děje, osud Lisbeth Salanderové. Náhled do práce tajných služeb, demokracie ve Švédsku, lidská práva. Nejzajímavější byl soudní proces a zveřejnění likvidace skupiny, která osud Lisbeth způsobila. Opět hraje velkou roli hackerská skupina a schopnosti Lisbeth a jejích přátel a samozřejmě Mikael Blomkvist. Zůstává otazník sestra Lisbeth. (Vyřešeno už jiným autorem v dalších dílech).

Evaho73
25.10.2020

Nostalgia je mojou najväčšou emóciou po dočítaní tejto úžasnej kriminálnej trilógie. Jednak si už nebudem môcť prečítať ďalšie pokračovanie ani iné diela od tohto skvelého autora a jednak mi trochu vadilo, že ešte niektoré tajomstvá okolo Lisbeth navždy pre mňa ostanú nezodpovedané... Ďalšie pokračovania od iného autora som sa rozhodla nečítať, lebo si nechcem kaziť jedinečnosť úžasného čitateľského zážitku, ktorý mi celá trilógia priniesla.
Zvrátené vzťahy, mocenské boje a intrigy, porušovanie ľudských práv a slobody, sila médií ovplyvňujúcich spoločenskú mienku, alebo šokujúce odhalenia boli hlavné témy naprieč celou sériou a ich spracovanie v podaní Stiega Larssona bolo pre mňa obdivuhodné.

klaraj093
22.10.2020

Miluju tu sérii! Je skvělá.. Ta politika zkraje mi vadila, ale přenesla jsem se přes to a nemůžu přestat číst..

ivanaci
21.10.2020

Poslouchala jsem jako audioknihu. Za mě nejslabší díl, asi pro moc politiky, které je v současné době i u nás okolo plno. číst tuto kniha, tak bych asi trochu přeskakovala nezáživné pasáže. Proč byl tak rozpracován příběh Eriky v nové redakci? To mi není jasné.

PPardinio
13.10.2020

Stieg Larsson by byl určitě dobrým spisovatelem, kdyby nezemřel tak předčasně. Jeho představivost byla obrovská, ale po přečtení posledního dílu trilogie jsem byl rád, že to mám za sebou. Tento díl byl za použití značného množství dalších a dalších postav nepřiměřeně natahovaný. Dějově by ději pomohlo i seškrtání postelových scén, obědových rozprávek, neustálého rekapitulování událostí a kávových výplní. Celkově si myslím, že je celá trilogie na DK neuvěřitelně nadhodnocená, ale chápu, že každý má rád něco jiného. Soudní proces byl fajn, dění v nemocnici bylo čtivé, ale dějová odbočka s Erikou v redakci novin SMP byla naprosto zbytečná (možná důležitá pro plánovaný další díl)

Jinak 97-krát se v ději objevila v různých varintách káva :-) a to nezapočítávám slova jako kávovar a kavárna (zpětně mě mrzí, že jsem si nečárkoval i tato slovo, ale už je pozdě. Abych si zlepšil náladu, tak si udělám dva obložené chleby :-) )