Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5545 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

Veronika.Lap
04.02.2020 5 z 5

Fantastické zakončení celé trilogie. Jak už tu někdo zmiňoval jedna se o velice propracovaný příběh plný jmen a složitostí, takže pokud nemáte na knihu dostatek času a stane se, že pár dní nebudete číst, lehce se poté v ději ztratíte a musíte číst zpětně. Nicméně je obdivuhodné jak spisovatel dokázal sestavit celý příběh. Část kde se zabíhá více do politiky mě moc nebavila, ale od druhé poloviny knihy je to jízda, která nejde zastavit a musíte číst dál a dál. Upřímně váhám zda pokračovat dalšími díly od jiného autora.

Katt15
18.01.2020 5 z 5

díky za tuhle trilogii, díky ní vím, že mě může nadchnout i jiný žánr než romantika. užasné, propracované, nápadité!

Mrňous1
13.01.2020 5 z 5

Trilogie je prostě výjimečná. Nápad, zpracování, vše je chytlavé, čtivé, výborné.

Heli26
01.01.2020 5 z 5

Že začátku mě kniha moc nebavila, zvláště část, která pojednávala o tajné policii, ale ke konci už mě zase tak vtáhla, že jsem se nemohla odtrhnout.

m.valova
20.12.2019 5 z 5

Náročná na orientaci ve jménech a pokud čtete díly s větším odstupem,tak je to i o paměti..ale stálo to za to..úžasný spisovatel,kterému byl bohužel vyměřen krátký čas.Nyní přemýšlím,zda s tím skončit tímto zbůsobem a nebo pokračovat,ale příběh hlavních hrdinů a pokračování mě asi zláká..za mě prostě super..

Didi15
11.12.2019 5 z 5

Přečteno za pár hodin, nemohla jsem se odtrhnout. Za mě nejlepší díl. A jak jsem psala k předešlému dílu, nemám víc co dodat, protože o skvělých věcech se dá říci jen to, jak moc jsou skvělé.

Joges
29.11.2019 5 z 5

Tahle kniha se musí přečíst na jeden zátah. Pokud si dáte od čtení tři nebo čtyři dny pauzy jen proto, že máte případné povinnosti (podobně jako já), ztratíte nit. Musel jsem pročítat předchozí kapitoly, abych se vrátil do děje. Mohl bych se vymlouvat, že mě téma příliš nezaujalo, že bylo složité, popisné a tak podobně, ale opak je pravdou. Je to propracovaný mnohovrstevnatý krimiromán, proto nezbývá nic jiného, než spletité děje a osudy postav pečlivě sledovat. Larsson byl zkrátka profík. K Miléniu se časem určitě vrátím.

lenysek69
14.11.2019 5 z 5

Tohle nejde nazvat jiným slovem než DOKONALOST. Příběh naprosto zdrcující, který jsem hltala a skoro ani nedýchala. Lisbeth jsem si zamilovala, stejně tak Mikaela. Mohu jen doporučit.

Ayame420
19.10.2019 5 z 5

Právě jsem tuto sérii dočetla. Mám pocit, že už nic lepšího se mi do rukou nikdy nedostane.

JAnD
11.10.2019 5 z 5

Kniha přímo navazuje na předchozí díl a řeší otázky, které v něm vyvstaly.
Děj je natolik strhující, že jsem jí po chvilkách přečetl za jediný den.

Johncze
03.10.2019 5 z 5

Velice uspokojivé zakončení komplexně vystaveného příběhu a nespočtu zainteresovaných postav. Opět výborně napsáno a často se jde hodně do hloubky (místy až příliš, spousta věcí se opakuje, jak je objevována/vyprávěná různými postavami/skupinami). Závěr v soudní síni byl na mé očekávání a s ohledem na to, jak se to celé budovalo, trochu zkrácený. Ale jinak moc příjemné počtení. Jedna z nejlepších trilogií v tomto žánru.

milena8281
28.09.2019 5 z 5

Skvělé, napínavé, poutavé, čtivé, možná nejlepší z celé trilogie. Neuvěřitelně jsem si to užila, bavilo mě to tolik, že jsem přečetla skoro na 1 zátah. Škoda, že nevíme, kterým směrem chtěl autor pokračovat. Další díly si určitě přečtu, zajímá mě, kam se osudy hlavních postav posunou a s čím budou bojovat příště.

Ossinky
23.09.2019 5 z 5

Řekla bych, že třetí díl je trochu víc političtější než ty předchozí ale chápu, že ke správnému odhalení, vysvětlení a aby na konci vše zapadlo do sebe je potřeba vysvětlit. Celou trilogii Milénium bezpochyby řadím k tomu nejlepšímu, co jsem ze severské krimi četla.

skableska
18.09.2019 5 z 5

I třetí díl super! Trilogie uzavřena,vše do sebe zapadlo....i přesto,že další knihy s Lisbeth a Mikaelem už nenapsal Larsson,přečtu si je...
Smutne,že Larsson nedokončil,co měl v hlavě,bylo by to ještě super poctěni!!!

HanaMalina
22.08.2019 5 z 5

Super zakončení trilogie Milénia. I přes velké množství stran jsem se dobře bavila a kniha mě napínala až do úplného konce. Moc mě mrzí, že autor už další pokračování napsat nemůže, bylo to perfektní počtení.

85098211
22.08.2019 5 z 5

U posledního dílu trilogie Milénium se už nekonalo žádné velké překvapení, ale nadšená jsem byla definitivně i tentokrát ;-). Jen je velká škoda, že autor sám už žádné pokračování nenapíše... Já v sérii pokračovat nebudu, tato kniha byla svým způsobem dobře uzavřená a já jsem se závěrem spokojená. O příběhu jako takovém je opět těžké psát, aniž bych musela spoilerovat. Jsem ale ráda, že jsem Mikaela a Lisbeth potkala a určitě na ně hned tak brzy nezapomenu :-). A Vám, pane Larssone, vřelé díky, že jste celou trilogii stvořil...

ciaram
14.08.2019 5 z 5

Tak a mám celou trilogii doposlouchanou a tímto se Stieg Larsson posunul na první místo v mém žebříčku severských autorů. Smekám před autorovým umem budovat napětí, splétat a rozvazovat nitky, vystavěním jednotlivých charakterů, které nejsou zaměnitelné. A především za úžasné vykreslení Lisbeth. V jeden moment mi sice přišla jedna situace strašně hloupá, vzhledem k předchozímu popisování schopností postav, a bála jsem se, že to sklouzne někam, kam nemá (viz složka). Naštěstí se to však docela elegantně vyřešilo. Takže za mě 5* z pěti.

JarmilaNovotna
10.08.2019 5 z 5

Prima na dovolenou k vodě!

Dada077
29.07.2019 5 z 5

Prečítané jedným dychom a zároveň bez dychu :). Mne už Zalaščenko prišiel tak trochu za vlasy pritiahnutý, s rezervou beriem aj zrudy, ktoré počas záverečného boja zomierajú na štyri razy (brat), ale ak kedy niekto vo Švédsku položil základy dobrého napínavého a gradujúceho thrilleru, tak u mňa je to Larsson.

Marci70
22.07.2019 5 z 5

Tak ani třetí díl nezklamal!

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)

Kniha Dívka, která kopla do vosího hnízda je v

Přečtených9 139x
Knihotéce1 993x