Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5545 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

maryska09
01.08.2017 5 z 5

Skvělý závěr série. Po dobrém prvním dílu a velmi rozvláčném druhém jsem k třetímu přistupovala dost skepticky. Byl pro mě tedy velmi příjemným překvapením. Opět byl dost rozvláčný, ale tentokrát to nevadilo, neměla jsem dojem, že ho autor záměrně protahuje. Na závěr mě mrzelo, že se knížka chýlí ke konci, ráda bych četla dál. Bohužel autor už další pokračování nestihl napsat, pro čtenáře je to velká škoda

memory
20.07.2017 4 z 5

Rozvláčné do poslední třetiny, která ale Spoiler! poskytne po všem tom bezpráví náležitou satisfakci.
Každopádně za to uzavření celého příběhu to rozhodně stojí vydržet a do finální soudní přestřelky se prokousat.

NADEI
15.07.2017 5 z 5

Škoda , že to skončilo. Celá trilogie byla naprosto super i tento třetí díl mě nezklamal i když byl chvílemi dost rozvláčný, ale závěr to dokonale vynahradil.

Milky92
14.07.2017 5 z 5

top top top :)

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Opět super. V souhrnu, Celá trilogie bomba.

Janishka
07.07.2017 4 z 5

Naprostá bomba! :) Třetí díl perfektně dokresluje situaci a příběh prvních dvou dílů. Sem tam nějaká situace byla trochu přitažená za vlasy, ale jinak pecka :)

kristyna6626
07.07.2017 5 z 5

Jak se říká, "Do třetice všeho dobrého". Kniha byla vynikající. Děj ubíhal, jako voda a ani jsem se nenadála, a měla jsem přečteno. Konečně jsme se dozvěděli všechno podstatné o Lisbeth a chování Sekce. Nejvtipnější pro mě byla část soudu. U toho jsem se hodně nasmála, jak jim to Annika natřela :D Jednoduše jen doporučuji :))

dzafik
23.06.2017 5 z 5

Pravda, ze nektere pasaze byly zdlouhave a docela zbytecne, ale ve finale je to odpusteno :-) snad jen zabek, oblozenych chlebu a kafe bylo dost..

gigi77
16.06.2017 5 z 5

Opět velice dobře napsané a strhující, i když jinak než první dva díly. S koncem trilogie se nerada loučím s hrdiny ... tak nějak Vám "přirostou"

Simii45
13.06.2017 4 z 5

Z prvního dílu jsem byla úplně odvarena a možná proto - ze jsem asi od dvojky očekávala hodně mě druhý díl tolik nebavil a četla jsem ho nejdéle . Ovšem třetí díl to zakončil úplně náramně . Škoda,že už se nikdy nedočkáme další autorovy tvorby, ty postavy mi budou chybět .

petra.kind
10.06.2017 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se ke knihám dostala až byly všechny vydané, protože čekání na třetí díl by bylo strašné. Příběh je vykonstruovaný tak, že mi nad fantazií a smyslem pro detail autora padala sanice. Jen jsem trochu měla problém orientovat se v jednotlivých postavách (a že jich tam je fakt požehnaně), protože mi ta švédská jména přijdou všechna na jedno brdo :D Třetí díl (a hlavně jeho závěr) je pro mě prostě taková třešínka na dortu, který se začal péct už na začátku toho druhého.

Nita17
07.06.2017 5 z 5

Ani tento díl mě nezklamal. Prostě Lisbeth je nezapomenutelná. Jako vždycky poutavé a napínavé od začátku do konce. Jen škoda, že pokračování z pera Stiga Larssona už se nedočkáme :(

Lenies93
01.06.2017 5 z 5

Skvělá četba.

neryan
24.05.2017 4 z 5

Před přečtením třetího dílu Milénia jsem si dávala nějakou dobu pauzu, protože jsem nechtěla být přehlcena celou touhle dějovou linkou. A musím říct, že to za mě byl určitě správný krok.
Udělalo mi například neskutečnou radost, že dějová linie je od začátku jasná: Dořešit případ Salanderové. Žádné protáhování, žádné zdlouhavé popisy, kterých já v případě Milenia rozhodně nejsem příznivcem. Také dialogy a oživení internetovou konverzací mi přišlo vhod.
Vadilo mi však občasné prokládání textu anglickou vsuvkou, kdy jedna z postav prostě nadhodí něco anglicky. Ne, že bych tomu nerozuměla :D , jen mi to přišlo velmi rušivé a zbytečné. To je každopádně věc překladu a ne problém autora.
Dále jsem očekávala větší akčnost a dějové zvraty, na které jsem u Larssona zvyklá. Bohužel mu asi došly nápady. Vlastně zcela souhlasím s tvrzením, že 3. díl je prakticky jen dokončení 2. dílu. Nic nového, překvapivého. Jsem však ráda, že jsem se pročetla trilogií do konce a vím, jak to s Lisbeth dopadlo. Cose týče Mikaela, vůbec se mi nelíbily jeho nové pletky, ale nějak se ujišťuju, že to určitě nebylo tak vážné. :D Jak se věc vyvíjela bych určitě zjistila v 4. knize, napsané Lagercrantzem, ale zatím úplně nevím, zda se do ní pouštět. Uvidíme v budoucnu.

swamp
17.05.2017 4 z 5

Nejdříve jsem viděl všechny filmy i seriálový sestřih, až následně jsem dostal dárkové balení celé série k Vánocům. :) Třetí díl je tím posledním (i když původně jich bylo plánováno víc), co si ze série Milénium můžeme přečíst od Stiega Larssona. Smyčka kolem Lisbeth se stahuje, ale protivníci jsou velice silní... zvítězí s pomocí Mikaela ona, nebo bude dominovat Zala?

Adelajda_4
05.05.2017 5 z 5

Super, skvělé zakončení trilogie. I když na konci bylo pár pasáží přitažených za vlasy, mně se to moc líbilo, už jsem tak nějak věděla, co od postav čekat a nezklamaly mě, jediná věc která mě mrzí je, že už nám Stieg Larsson žádnou detektivku nenapíše, bohužel.

FillaSFC
29.04.2017 5 z 5

Už první dva díly triologie byly super, ale tenhle je jedním slovem nářez! Byl jsem trochu skeptik, když jsem viděl počet stran, protože u předchozích dílů byly pasáže, které příběh natahovaly a bez kterých by se knihy obešly, ale tady je to jízda od první až po poslední stránku. Je to samozřejmě dáno i tím, že postavy už člověk zná a má k nim vypracovaný nějaký vztah a rázem dochází konečně k rozuzlení případů a zadostiučinění zúčastněných. Zejména kapitoly zabývající se soudním procesem byly fakt lahůdka. Není o čem, pět hvězd.

kokina74
21.04.2017 5 z 5

Naprosto skvělé vyvrcholení trilogie.

Hosina
17.04.2017 5 z 5

Jinou knihu od tohoto autora jsem zatím nečetla, ale kam se hrabe Jo Nesbu. Po dlouhé době jsem se od nějaké knihy nemohla odtrhnout.

3nitka
09.04.2017 4 z 5

Tretí diel bol na môj vkus dosť rozvláčny s priveľa politickými odbočkami. Posledných dvesto strán už malo švih. Napriek tomu celá trilógia výborná.

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)