Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36497/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zSO-36497.jpg 5 5545 587

Milénium / Millennium série

Dva těžce zranění lidé byli přijati na pohotovost v nemocnici v Gotheburgu. Jedna z nich je hledaná vražedkyně Lisbeth Salanderová s kulkou v hlavě, která potřebuje okamžitou pomoc, druhá osoba je Alaxander Zalaščenko, starší muž, kterého Lisbeth napadla sekerou. Ve třetí části trilogie Millenium Lisbeth Salanderová osnuje pomstu - proti muži, který ji chtěl zabít, a což je důležitější, proti vládním institucím, které jí málem zničily život. Nic nebude tak jednoduché, jak se to jevilo ze začátku, někdo tentokrát sleduje ji. Také se musí zbavit obvinění z vraždy, které jí visí nad hlavou. Podle úspěšného vzoru minulých knih potřebuje pomoc novináře Mikaela Blomkvista. Konec přínáší pro Lisbeth šanci zbavit se tíživé minulosti a naději, že pravda a spravedlnost zvítězí.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

nicest
20.11.2017 5 z 5

Napínavé, neuvěřitelně čtivé. Detektivky jsem začala číst až se Stiegem a díky za to! Jeho knihy jsou skvěle napsané. Každý popis, každá situace má své místo. Nic není zbytečné, moc dlouhé, moc krátké. Kniha se čte sama a děj mě nepřestává překvapovat. Nelze předvídat, jen si užívat každou stránku. Za mě jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla.

černá puma
05.11.2017

Jednou za léta až zapomenu,znova si ji přečtu..

Abia
01.11.2017 5 z 5

Hodně mě mrzí, že už nic nenapíše.

smatralka008
01.11.2017 3 z 5

Dobrá knížka. Zakončení celé série. Musím říct, že celé Milenium se mi četlo poměrně dobře. Knihy jsem měla přečtené velice rychle...

meriluk
31.10.2017 5 z 5

Skvelá kniha. Odporúčam celú sériu.

boxas
27.10.2017 5 z 5

Po druhém dílu, který mi připadal o něco slabší, se tady představuje Larsson znovu ve své nejlepší formě.

hroneczek
25.10.2017 5 z 5

Oproti prvnímu dílu má kopnutí do vosího hnízda spád (protože přece včely jsou dost rychlé a rozzuřené, když jim nevybíravým způsobem narušíte jejich ochranný vak) čte se jedním dechem a naprosto vás pohltí.

marcela6425
20.10.2017 3 z 5

Rozhoduji se mezi 3 a 4 hvězdičkami, ale vzhledem k tomu, že ani ten konec knihy mě nijak extra nevtáhl, nakonec jen 3. Vlastně to ani není pořádný třetí díl, spíš dovětek ke druhému. Dovětek na téměř 700 stranách. Moc jmen, moc propletenců, moc obložených chlebů a kafe. Jako by Larssonovi už docházely síly - vyjadřovat se o Lisbeth jako o žábě, popř. žabce mi přijde teda totálně mimo. Škoda. Jediným zajímavým bylo pro mě to samotné soudní přelíčení, což je ale trochu málo.

jana4920
03.10.2017 4 z 5

Ani třetí díl nezklamal. Kniha je skvělé napsaná a napínavá

BlaFre
30.09.2017 3 z 5

Celá dychtivá jsem otevřela 3. pokračování příběhu o Kalle Blomkvistovi. Kdyby to byla jakákoliv jiná kniha, v půlce ji zahodím. Nějak se mi nedařilo vnořit se do příběhu. Děj byl strašně zdlouhavý a místy nudný. Pořádná zápletka přišla až někdy po přečtení 70% knihy. Konec mi přišel nedotažený. Jako by si autor uvědomil, že ještě musí něco připsat. Dávám 3 z 5.

novina
30.09.2017 5 z 5

Příběh mě zase totálně pohltil a nemohla jsem se od něj podtrhnout. Mikael mě opět nezklamal a rval se jako lev. Je skvělý stratég a rozený vůdce. Lisbeth zustala věrná své povaze, ale přesto se dokázala aspoň trochu otevřít. Erica se ukázala nejen jako neohrožená ředitelka, ale také jako žena, která potřebuje pomoc.
Celá trilogie byla skvěle napsaná. Škoda, že se autor nedožil vydání.

oskli
25.09.2017 5 z 5

Úžasné a pro mě má jedinou chybu - když při čtení víte, že už nebude žádné pokračování. Kazit dojem s dalšími knihami, které už nenapsal Larsson, si nebudu. Za sebe nemám co vytknout, miluju všechny hlavní hrdiny a hrdinky.

lukozminova
15.09.2017 3 z 5

3hvězdičky, neurazí nenadchne

MonicaMonique
08.09.2017 5 z 5

Lisbeth to opět pořádně rozjela a v jejím podání heslo "Pomsta je sladká" nabývá nových rozměrů

Andy74
27.08.2017 5 z 5

Přeci bych takovou bibli netáhla na dovolenou - ano táhla a udělala jsem dobře! V pátek jsem dočetla dvojku a v sobotu na letišti začala číst třetí díl. Výborné čtení, zápletky a napětí..... jsem ráda že hlavní postavy zůstaly. Bohužel jsem se opět ztratila v počtech aktérů a v ostatních severských jménech, tahák kdo je kdo nenapsán.
Jsem ráda že se mi tato trilogie dostala do ruky, je to výborné čtení a jsou to jedny z knih, které mi zůstanou delší dobu v hlavě.

Schamila
23.08.2017 5 z 5

Dočteno - nádhera, je to neskutečné, jak člověk prožívá celý příběh, jak je v napětí, rozčarován vývojem děje - vztahy. V této části krásně zabodovala i Erika, no prostě - fakt moc bezva, nemám slov - kniha vás vcucne a nepustí, čtěte, čtěte, čtěte - stojí to za to!!!

kirkpatrick
19.08.2017 5 z 5

Dívka, která kopla do vosího hnízda je obrazný název pro tento třetí díl Milénia. Při čtení tohoto dílu jsem měl myšlenky, jak to asi vypadá ve skutečném světě, kdy v novinách vyjde nějaká zpráva, která tak zcela neodpovídá realitě a kdo měl zájem změnit určitý pohled na pravdivé události a jaký úkol v tom měly tajné služby. Bohužel nevíme, zda spisovatel Stieg Larsson měl v hlavě přichystaný další díl pokračování a tak se tohoto úkolu zhostil David Lagercrantz. Snad se zase ponořím do četby dalšího dílu.

Sima.j
18.08.2017 5 z 5

Skvělé

zahadum
15.08.2017 4 z 5

Uzavrela sa jedna kapitola. Autor doviedol príbeh do pomerne zdarného konca. Na konci knihy už poriadne upustil od logiky a kopec vecí bolo mierne povedané " mimo realitu " ale celkovo je to špičková kniha ktorej nechýba hlavne napätie a kopec zaujímavých postáv. Lisbeth bola postava ktorá ma zaujala a od prvej knihy som jej proste fandil. Keďže žiaľ autor umrel po napísaní tretej knižky už sa nikdy nedozvieme ako by sa Lisbethin život vyvíjal a je to veľká škoda. Preto si nekúpim a nechcem čítať tzv. 4. diel ktorý napísal niekto iný. Cítim,že by som si pokazil dobré dojmy z trojdielnej edícii od dobrého autora.

greatbear
03.08.2017 3 z 5

Nadšeně jsem se vrhnul na třetí díl Milénia, ale už to nebylo ono.. Musel jsem se nutit do čtení, už se mi to tolik nehltalo....

zfilmováno krimi švédské detektivky poslední kniha autora

Stieg Larsson
švédská, 1954 - 2004
2008  93%Muži, kteří nenávidí ženy
2009  92%Dívka, která si hrála s ohněm
2010  92%Dívka, která kopla do vosího hnízda
2010  96%Milénium 1–3 (box)