Dívka, která kopla do vosího hnízda

Dívka, která kopla do vosího hnízda https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113264/bmid_divka-ktera-kopla-do-vosiho-hnizda-zcI-113264.jpg 5 5545 587

Milénium / Millennium série

Třetí díl světově úspěšné trilogie Milénium. Lisbeth Salanderová plánuje pomstu. Chce se pomstít lidem, kteří se ji pokusili zabít, a také vládním institucím, které jí téměř zničily život. Ale nebude to mít jednoduché. Poté, co ji kulka zasáhla do hlavy, leží pod přísným dohledem na jednotce intenzivní péče. Pokud se uzdraví, bude souzena za tři vraždy a jeden pokus o vraždu. Ale i v nemocnici, přestože je v kritickém stavu, musí být stále ve střehu. Je tu totiž ještě jeden pacient - Alexander Zalaščenko... Mikael Blomkvist se rozhodne, že nenechá Lisbeth v rukou státní spravedlnosti. Lisbeth bude muset s jeho pomocí dokázat svou nevinu a také upozornit na zkorumpované politiky, kteří dopustili, aby se bezbranní lidé stali oběťmi zneužívání a násilí. Salanderová, bývalá oběť, je připravena úder vrátit. Kniha získala v roce 2008 ocenění The Glass Key za nejlepší dílo severské kriminální literatury. Na motivy této knihy, stejně jako předchozích dílů, vznikl celovečerní film v produkci agentury Yellow Bird. Film už zhlédly asi dva milionů diváků ve Švédsku, Norsku, Dánsku, Finsku a Španělsku. Připravuje se premiéra filmu v Kanadě, Estonsku, Řecku, Itálii, Francii, Německu, Švýcarsku, Rakousku a České republice.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Host

Luftslotter som sprängdes , 2007

Lenča89
05.10.2013 5 z 5

Četla jsem všechny tři díly a byla jsem ráda že jsem se k těmto knihám dostala,vtáhly mě do děje a nevěděla jsem kdy se čtením přestat :-) doporučuji všem!!

Mucko
03.10.2013 5 z 5

Celá trilógia je výborné čítanie, Larsson rozohráva a v záveroch famózne graduje.

Dáma s hrnstjm
02.10.2013 4 z 5

Udělala jsem chybu, že mezi druhým a třetím dílem Milénia jsem nechala asi měsíční pauzu. Po rozečtení Dívky, která kopla do vosího hnízda jsem pak měla značný zmatek v postavách a jménech, už jsem si přesně nepamatovala, kdo je policista, kdo novinář atd. První polovina knihy mě moc nebavila (hlavně politicky zaměřené pasáže), a tak jsem během ní přečetla asi tři další jiné knihy. Ač mi v předchozích dílech nebyla příliš sympatická postava Eriky Bergerové, tentokrát mě její příběh bavil víc než příběhy jiných postav. Vzhledem k událostem a chování hlavních postav je tento díl pro mě z celé trilogie nejslabší, ale Milénium jako celek je skvělé. Nejvíc mě bavil první díl.

jitu2
28.09.2013 5 z 5

Přečtla jsem též všechny tři díly ... velmi čtivé, poutavé ... všechny tři díly se mi opravdu líbily! :-) Doporučuji!

ella2008
22.09.2013

Četla jsem všechny 3 díly,bylo to skvěle napsáno opravdu OK.Po přečtení jsem viděla všechny 3 dily film byl pěkný, pro toho kdo nečetl knihu zkrátka kniha je kniha

hatid
21.09.2013 5 z 5

moc pěkné škoda že již nebude dalšípokračování :-(

stopni
13.09.2013 5 z 5

Třetí díl volně navazuje na dva předchozí, které jsou opravdu velice čtivé a napínavé, ale tento díl je navíc od první stránky do poslední víc než to....Příběh Lisbeth Salanderové se uzavírá a "dílky skládanky" do sebe začínají zapadat....Opravdu velice skvěle napsaný "thriller" - asi nejlepší z trilogie Milénium...:-) Vřele doporučuju - příběh čtenáře pohltí a nepustí...;-)

VerčaP
13.09.2013 4 z 5

čekala jsem od toho trochu víc, ale po přečtení mám neustálou touhu číst dál a dál, bohužel už není co :(

vrony
28.08.2013 4 z 5

Pěkná. Doporučuji.

jollie
19.08.2013 5 z 5

Kniha mě stejně jako předchozí díly strhla. Mnoho stran plných politiky či tajných služeb mi rozhodně nevadilo naopak si myslím že je to opravdu zdařilé vysvětlení proč ....... Celá trilogie mě naprosto nadchla a po jejím dočtení následovalo zklamání, že už je konec.
Za sebe rozhodně doporučuji.

Hrefna
16.08.2013 5 z 5

Čtivá a poutavá jako předchozí díly, jen sem se trochu ztrácela v postavách a nejrůznějších konspiracích. Opět zde víceméně platí to, co jsem napsala k prvnímu dílu. Celá trilogie mě naprosto pohltila a po přečtení po ní zůstalo prázdné místo a dělá mi problém se začíst do nové knihy. Je velká škoda, že tento autor s velkým potenciálem již nic nenapíše.

Kubíííína
16.08.2013 5 z 5

Tento díl se mi líbil mnohem víc než druhý, avšak na první nestačil. Přesto dávám 92%.

hory2
13.08.2013 1 z 5

Dost hrůza, vyřešit záležitost tím, že hackeři se napíchnou na cizí kompjůtry ...

HanaNov
13.08.2013 4 z 5

První dva díly skvělé, u třetího ubírám jednu hvězdu kvůli překombinování a přepolitizování děje - jak se v knize začne rojit nebezpečný počet tajných organizací rozličných druhů, je to na mě zkrátka už trochu moc:))

Cmelina92
03.08.2013 5 z 5

Musim rict ze kdyz jsem zacala cist 3.dil Milenia, pripadal mi az moc politicky. Postupem casu jsem se do knizky zase uplne zazrala (jako u predchozich dvou dilu) a precetla ho jednim dechem. Vzila jsem se do pribehu a opravdu si vychutnala v zaveru slovni souboj mezi Annikou a Teleborianem :) davam 5 hvezd a opravdu lituji toho ze pribeh konci.

marwinmh
30.07.2013 5 z 5

Na celou sérii o nezlomné Lisbeth a charismatickém Mikaelovi nedám dopustit.

JaniVac
28.07.2013 5 z 5

Ač někdy zdlouhavé, druhá půlka knihy mě dostala. Nejvíce mě uchvátil soudní proces a rozdrcení hlavního svědka obžaloby, to bylo naprosto brilantní!

Jako celek se mi Milénium moc líbilo, rozhodně doporučuji.

barcc85
16.07.2013 3 z 5

Kniha byla dobrým ukočením předchozích dílů avšak v některých pasážích byla zbytečně zdlouhavá. Rovněž mi přišlo, že byla zbytečně rozšířena o velikou řadu nových osob.
I přes to mě však kniha bavila, přečetla jsem jí s chutí a zájmem o finální rozuzlení příběhu lisbeth.

VladkaBU
15.07.2013 5 z 5

... i u tohoto dílu musím dát plný počet hvězdiček. Zprvu jsem měla pocit, že třetí díl asi bude nejslabším článkem z celé trilogie, ale rozuzlení toho všeho mě opět strhlo a nemohla jsem se dočkat konce, jak to celé dopadne. Super

Ronin Roujin
03.07.2013 4 z 5

Velké finále trilogie MIllenium. Hladina čtivosti a napětí stále vysoká!