Miláček

Miláček https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/295793/bmid_milacek-gix-295793.jpg 4 1490 1490

Maupassantův Miláček nás přivádí do Paříže konce 19. století, kde se Georges Duroy snaží přežít na svém ubohém platu úředníka, dokud díky příteli z vojny nedostane místo v malých novinách. Brzy se mu tak podaří proniknout do vyšší společnosti, mezi pařížskou smetánkou se začne těšit velké oblibě a získá si přezdívku Miláček. Nebojí se ale zneužívat své prohnanosti a slabosti opačného pohlaví pro něj a na cestě za svým snem o penězích a moci se nezalekne téměř ničeho. Maupassantův satirický text popisuje morální úpadek člověka posedlého pouze osobním úspěchem a i dnes k nám promlouvá naprosto jasně.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Garamond

Bel-Ami , 1885

Adrianah
23.09.2011 5 z 5

Miláček...aneb,jak se rychle dostat k penězům a vlivnému postavení prostřednictvím vlivných žen.

Slečna L.
07.04.2011 4 z 5

skvělá kniha s hlavním hrdinou, kterého nesnášíte, přejete mu jen to nejhorší a už jen proto chcete dočst do konce.

pajonek
20.03.2011 5 z 5

já jsem knihu dlouhé roky nemohl "sežvejkat" .... pak se stalo viz DF Audioclub u pajonka - a kniha má rázem 100 bodů

Romaine
19.03.2011 4 z 5

Mě se tato kniha moc líbila, dlouho kolovala u mých přátel.

Indr
27.02.2011 2 z 5

Nelíbí se mi moc knihy, kde nesnáším hlavní postavu. A bohužel tato kniha taková byla. Miláčka jsem s jeho bezohledností, pyšností a nestálostí prostě nemohla mít ráda. A tak i když je to dílo, které ukazuje čistý a nefalšovaný realismus (světská spravedlnost neexistuje) nedokázala jsem jej plně ocenit.

Alix

Účel světí prostředky.

Teenka
30.11.-0001 3 z 5

Miláček...co k němu říci?Musím uznat, že mě mile překvapilo, jak dobře se Miláček čte...jinak byly chvíle, kdy jsem žasla, co si byl pan Duroya schopen dovolit a ještě více jsem žasla, jak krásně mu to procházelo...abych se přiznala, konec jsem čekala úplně opačný a to takový, že Duroya na svoje intriky dojede ovšem opak byl pravdou. Ale tak si říkám, proč si zbytečně idealizovat svět tím, že existuje spravedlnost:)
Jinak bych řekla, že Miláček je příjemné čtivo po nedělním obědě.

Lithin
30.11.-0001 4 z 5

Miláček mě do poslední chvíle nepřestával překvapovat svou malostí a vypočítavostí. Přese všechny činy si stejně získá sympatie. Jako všechny knížky od Maupassanta je velmi čtivý.

cielle
30.11.-0001 4 z 5

Skvělá ukázka jak si vybudovat kariéru a získat postavení pomocí svádění a zneužívání žen mocných mužů. A s úspěchem:)