Muž z labyrintu

Muž z labyrintu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475879/bmid_muz-z-labyrintu-jNI-475879.png 5 280 61

Mila Vasquez série

Na nemocničním lůžku leží osmadvacetiletá Samantha Andrettiová, která byla od svých třinácti let nezvěstná. Prapodivné okolnosti jejího nalezení se snaží rozklíčovat profilovač Green. Všichni doufají, že dokáže v Samanthině popletené mysli nalézt indicie, které by policii dovedly k jejímu vězniteli, muži z labyrintu. Záhadu spojenou se Samanthiným zmizením se snaží rozluštit i soukromý detektiv Bruno Genko. Jeho vůle dopátrat se pravdy je poháněna dvěma skutečnostmi. Zaprvé se jedná o případ, který se mu nepodařilo vyřešit před patnácti lety a který celou tu dobu trápil jeho svědomí, zadruhé ví, že to bude poslední úkol v jeho kariéře. Lékaři se o jeho nemocném srdci vyjádřili dost jasně a on už v podstatě žije „na dluh“. Celou situaci komplikuje fakt, že město zasáhla nevídaná vlna veder, která všechny donutila převrátit svůj denní režim naruby.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

L'uomo del labirinto , 2017

Makůvka
25.03.2023 5 z 5

Tak tentokrát to byla jízda. Moc se mi líbilo, jak si autor pohrál s celým příběhem, jak to namyslel a zkombinoval. Čtenář čte a čte a má určitou představu o ději a na konci je to úplně jinak. Říkám si, je to vůbec možné? Pasuje to do sebe? Radši konec přičtu dvakrát, jestli jsem to dobře pochopila. Čtenář se musí hodně soustředit. Ano, bylo to překombinované a místy zamotané, ale bylo to hodně napínavé, čtivé a nějakym zázrakem to do sebe zapadlo. I když asi není ještě všemu konec.
Za mě moc pěkná knížka a doporučuji.

SilvieSisinka
11.03.2023 5 z 5

Chladná,nebo spíš chladnokrevna studie hlubin lidské duše.
Specialista na profitovaní pachatelů Green se snaží v mysli zmateně Samanthy,která byla 15 let nezvěstná, nalézt stopy,jež by policii přivedli k únosci.
Závěr úžasný,musela jsem přečíst konec dvakrát.....zda jsem to pochopila správně.

tulip131
12.02.2023 4 z 5

Že by skutečně na začátku byl komiks? Kde se vzal Bunny? Na pokraji smrti Bruno odhalí něco, co nikdo z čtenářů nečeká. Je to ještě vůbec o Sam, nenápadné zmínky o Míle. A to horko, co mění den na noc a noc na den. Závěr byl překvapivý.

ddkk
06.02.2023 4 z 5

Carrisi mě zase dostal. I když maličko v koutku duše si říkám, jestli tak trochu nedostal i sám sebe...Když čtu zdejší komentáře, zdá se mi, že asi nejsem sama, koho tu ponechal s otevřenými ústy a zmatkem v mysli: tak co se, sakra, vlastně stalo? Ono to vlastně ještě vůbec neskončilo! A mimochodem, tak kde je vlastně Mila Vasquez?!?

Velmi doporučuji všechny díly.

janastok
24.01.2023 4 z 5

Na rozdíl od prvních dvou dílů se mi tato kniha dost líbila. Temné, napínavé, plné zvratů a ten konec perfektní. To jak naložil pan spisovatel s hlavním hrdinou je velmi originální.

yossarianxxii
18.01.2023 4 z 5

Třetí díl Měla Vasquez ,,bez ní''. To, že v hlavní roli detektiva byla nová postava, byla příjemná změna. I když jsem se na Milu těšil, nový příběh s novým detektivem mě zaujal od první stránky.
S klidným svědomím mohu čtenářům detektivek tento román doporučit.
Jedinou výtku kterou mám, je překlad. Několikrát jsem se během čtení pozastavil nad skladbou slov nebo výrazem. Měl jsem několikrát pocit, že čtu text z Google překladače.

oolinkaa
25.10.2022 5 z 5

Nevím , jestli jsem správně pochopila konec , každopádně velmi čtivé za den a půl přečtené a zatím mě to bavilo asi nejvíce . Poslední díl si velmi ráda přečtu , věřím , že tam bude dovysvetleni

zelenoockaa
23.10.2022 5 z 5

Konec hodně překvapil. Každopádně mě celá série zaujala a už se těším na další díl.

Ira13
11.10.2022 4 z 5

Mám rozporuplné pocity z tohoto dílu. Celou dobu si říkám, kde je Mila? Konečně se alespoň trochu objasnilo, co se jí dříve stalo... Asi to budu delší dobu vstřebávat..
Většina čtenářů považuje tento díl za nejlepší, mě přišel překombinovaný a za mě byl nej ten druhý.

šipek
11.10.2022 5 z 5

Výborný psychologický thriller a dost náročný. Čtenáře nutí stále přemýšlet a přemýšlet.
No a závěr knihy mě teda úplně dostal (co je skutečnost?) Čekám na další díl.

katerina28349
02.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Sam, která je unesena cestou do školy králíkem.
Který jí zavře na 15 let do labyrintu kde jí nutí hrát hry. Králík psychopat, kterého v dětství také unesli ale on únosci utek. Stal se dítětem temnoty. Umírající soukromí detektiv, který před 15 lety slíbil rodičům Sam, že jí najde ale neuspěl. Super temný thriller čtivě napsaný ze spoustou zvratů.

soukroma
30.09.2022 4 z 5

Zvláštní a znepokojivé: třináctiletá Samantha unesena a po 15 letech se vynoří v močálech (zraněná a bez dechu, s nejasnými vzpomínkami) a profilér z ní doluje informace ve sterilní nemocniční místnosti; sadistický utěšitel, děti tmy, umírající soukromé očko, králíci, komiksy a zrcadlové narace, temný web a úchylové, hovawart Hitchcock...a navrch ještě téměř dystopické prostředí Itálie kvůli vedru fungující výhradně v noci, veškerá práce, obchody, služby od setmění do rozbřesku. Policajti povětšinou děsní, do konce ani zmínka o Mile. Konec opravdu překvapivý, nějakou kulišárnu jsem čekala, ale tady to autor trochu přešmodrchal a některé věci mi v rychlém finále objasněné nebyly.
Za čtivost a napínavost 85%.

Našeptávače neznám, Hypotéza zla se mi nelíbila.

Andrea7272
29.09.2022 5 z 5

Tedy fakt povedené a konec no tedy wauuu :-)
Těším se na další díl !!!!! Snad už v říjnu :-)

Dvorik
20.09.2022 5 z 5

Vauuuu. Donato prekonava sveho Naseptavace o celou mili. Konec je totalni mindfuck! Skvely zazitek. Nejlepsi dil z cele trilogie.

Ajinka79
14.09.2022

Aha, asi mi chybí souvislosti z předchozích dílů, které jsem nečetla. Moje chyba..

anája
03.09.2022 5 z 5

Tak to byl opravdu povedený psychothriller. Ty zvraty a cely dej na 1* Konec jsem nečekala, budu o tom muset ještě přemýšlet.

berila
31.08.2022 4 z 5

No, tady nám to autor pěkně zamotal a rozmotal až na samém konci. A snad právě proto se mi tento díl tolik nelíbil, až závěr vše objasnil. Další díl si určitě ujít nenechám.

moudivlacek
10.08.2022 5 z 5

Wow, wow, wow! Fíha, tak tomu říkám psychologický thriller. Líbily se mi předešlé dva díly, ale tenhle.... to je téměř dokonalost.
Začátek tak nevinný, dívka Sam těšící se na svou první schůzku s chlapcem je cestou do školy unesena. A svět ji znovu přivítá mezi sebou až po patnácti letech. Profilovač Green se snaží ze Sam dostat informace o labyrintu, kde ji únosce a tyran držel, a rovněž o něm. Sam se ze všeho léčí v nemocnici. Je tu i soukromý detektiv, který najednou chce napravit svou chybu v minulosti a on chce vypátrat, kde je labyrint. Je mu totiž vše jedno, ví, že umírá.
A tak začíná jízda, která odkrývá hrůzy nejen Sam, odkrývá tajemství dětí tmy, odkrývá i pravé tajemství labyrintu.... A to tedy stojí za to!!!
Milovníkům thrillerů a pořádného napětí knihu rozhodně doporučuji.

rodak
08.08.2022 5 z 5

Zatím tady panuje shoda v bodování , protože to byl opravdu jedinečný psychothriller. Nic zbytečného, napětí, temnota lidské duše, zvraty a hlavně logika vyprávění. Super.

cca
27.07.2022 5 z 5

Musím říct že už předchozí díly byly velmi dobré, ale tohle byla teprve opravdová pecka. Konec jsem vůbec nečekala a autor mi připravil opravdu šok. Jednoznačně nejlepší díl celé série. Obvykle nemám ráda změny hlavních postav, a to ani u takto nepřímo navazujících sérií, ale tady to určitě bylo ku prospěchu - detektiv Bruno sérii oživil.