Muž z labyrintu

Muž z labyrintu https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475879/bmid_muz-z-labyrintu-jNI-475879.png 5 280 61

Mila Vasquez série

Na nemocničním lůžku leží osmadvacetiletá Samantha Andrettiová, která byla od svých třinácti let nezvěstná. Prapodivné okolnosti jejího nalezení se snaží rozklíčovat profilovač Green. Všichni doufají, že dokáže v Samanthině popletené mysli nalézt indicie, které by policii dovedly k jejímu vězniteli, muži z labyrintu. Záhadu spojenou se Samanthiným zmizením se snaží rozluštit i soukromý detektiv Bruno Genko. Jeho vůle dopátrat se pravdy je poháněna dvěma skutečnostmi. Zaprvé se jedná o případ, který se mu nepodařilo vyřešit před patnácti lety a který celou tu dobu trápil jeho svědomí, zadruhé ví, že to bude poslední úkol v jeho kariéře. Lékaři se o jeho nemocném srdci vyjádřili dost jasně a on už v podstatě žije „na dluh“. Celou situaci komplikuje fakt, že město zasáhla nevídaná vlna veder, která všechny donutila převrátit svůj denní režim naruby.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vendeta

L'uomo del labirinto , 2017

Martiiiik
13.07.2022 5 z 5

Od dočtení jsem si musela dát pár dní na zpracování, protože tohle bylo něco.. Většina knihy je prostě příběh Sam a hledání únosce a věznitele, je to velmi napínavé a čtenář čeká, jak to bude dál... Ale pak ke konci se čtenář dozví, že je vlastně všechno úplně, ale úplně jinak a najednou musíte projít celý ten příběh z úplně jiného pohledu.. To bylo na jednu stranu naprosto geniální.. Ale když nad tím člověk přemýšlí do detailu, tak hodně věcí nedává smysl a nesedí.. A přesto dávám pět hvězdiček za autorovu odvahu a ten šok na konci :-D Těším se na další díl :-)

Pája699
13.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Donato Carrisi je mistr klamu, iluzí, převleku a přetvářky. Hodně dobrej kouzelník :-) Já smekám a tleskám, autor mě opravdu dostal! Nic není tak, jak se na první pohled zdá….a já snad nevydržím do dalšího dílu. Předpeklí neřeklo zdaleka ještě poslední slovo…Samantha Andrettiová…tady začíná příběh plný tajemna. Co je vlastně skutečnost? Určitě si nenechte ujít.

Miška74
06.07.2022 5 z 5

Jedním slovem mazec! Celou dobu jsem byla napnuta a vlastně pořád ještě jsem, chci další díl. Příběh plný překvapení, zvratů a ten konec......? Autor se už po prvním dílu zařadil mezi mé oblíbené, ale timto nasadil laťku hodně vysoko.

TerezaaBaarova
23.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Donato a jeho Předpeklí ... PECKA! SKVĚLÝ! BRILANTNÍ! nelze vyjmenovat všechny superlativy, které si kniha (potažmo celá série) zaslouží!
Opravdu nervy drásající a šokující a když už Vám přestane tlouc srdce z toho co se stalo dostanete další ránu v podobě další zrůdnosti, kterou tento skvělý autor vymyslel!
Kde chodím, tudy chválím tohoto autora a opravdu se těším na další díl, protože, to si pište, ten bude jízda!

SPOILER
Celou knihu jsem přemýšlela nad Milou...panebože a jsem napnutá jak trenky! Kdy má vyjít daší díl????? :)

intelektuálka
07.04.2022 4 z 5

Mám ráda, když má autor svůj rukopis - a to se tomuto spisovateli upřít nedá ....

Jeho knihy jsou opravdu labyrintem, ve kterém se procházím a hledám stopy, jak se dobrat řešení ....

Je to temné, záhadné a matoucí - další autor, který je mistrem klamu ....

Závěr, který jsem opravdu nečekala ....
Vypadá to, že Předpeklí ještě neskončilo ....

Imis
28.03.2022 4 z 5

Konečně thriller, který je opravdovým thrillerem. Je to mé první setkání s tímto autorem a knihu jsem skoro nemohla pustit z ruky. Bylo to promyšlené, napínavé, žádné zádrhely a nelogické jednání. Přečteno za 2 dny. Doporučuji.

Dumicek
01.02.2022 5 z 5

Jako tak tohle bylo naprosto geniální,fenomenální a dech beroucí!!! Autor je knihu od knihy lepší a lepší..to jak píše, nutí nás být v napětí a knihu prostě neodložit a když už si myslíte,že víte všechno,tak najednou přijde rána..BUM a vše je jinak a vám prostě spadne brada a říkáte si..no to snad není ani možné,ale ono je...neskutečné a precizní do sebemenších detailů. Tohle musíte mít a sakra hned bych vzala do ruky další díl!

Holly.W
25.01.2022 5 z 5

Ach .. můj .. bože .. nemám slov .. tohle bylo GENIÁLNÍ. Jednoznačně nejlepší kniha z celé série. Tento autor mě vždycky dokonale vyšokuje a to se při těch kvantech knih co už mám přečtených, povede jenom výjimečně.
Samantha, která se po 15 letech od svého zmizení zase objeví, a za pomoci profilovače Greena pomalu oživuje vzpomínky na to, co zažívala v labyrintu, kde ji věznila odporná zrůda. Sympatický soukromý detektiv Genko, kterému každou minutou hrozí smrt, a který se snaží odčinit své 15 let staré selhání.
Člověk si při čtení některých pasáží říká, že to snad ani není možné, jaké jsou lidé neskutečné zrůdy, co dokážou udělat, aby utišily svoje zvrhlé choutky. Ale asi mě to ve skutečnosti nepřekvapuje, protože lidé jsou to největší zlo, co tuto planetu potkalo.
A ten závěr? Neskutečný, grandiózní, famózní. To jsem skutečně nečekala. Posledních 30 stran jsem musela přečíst 2x, abych se ujistila, že jsem to správně pochopila.
Těm kdo toto čtou, bych ale doporučila, aby si přečetli celou sérii od začátku, aby pochopili……
Úžasné, jak si tento autor dokáže s takovou lehkostí pohrávat s myslí svých čtenářů….. už těď se nemůžu dočkat další knihy, pane Donato Carrisi.

JajaPaja
24.01.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělé

Leona333
16.01.2022 5 z 5

Tak já si naivně myslela, že po přečtení Našeptávače a Hypotézy zla, jdu do finále, ale Muž z labyrintu mě přesvědčil, utvrdil v tom, že ne. Ještě zdaleka ne! Opět kvalitní čtení to bylo. Plné zvratů a nervy drásajících momentů...
Jsem víc jak zvědavá, co si pro nás čtenáře a naši mysl... Donato Carrisi, nachystá příště.

Katania
15.01.2022 5 z 5

Opravdu nejlepší díl! Už se těším s čím přijde autor příště. Tyhle jeho psychohrátky s myslí čtenářů jsou neskutečné.

Duchoslp
14.01.2022 5 z 5

Tak tenhle díl je zatím úplně nejlepší. Spousta psycho hrátek a nic není tak, jak to vypadá. Děj vás vtáhne a nepustí

Pavlina50
06.01.2022 5 z 5

Tak toto byla jízda podle mého gusta.
Ztracená dívka, která se znovu objevila po patnácti letech, ztráta paměti a cesta ke znovunalezení vzpomínek, tajemný labyrint a zvrhlé hry v něm, k tomu klasická detektivní práce při hledání pachatele - vynikající thrillerový koktejl, který mě moc bavil.
A ten konec! Spadla mi brada a poslední kapitoly jsem si musela přečíst hned dvakrát, protože ten zvrat byl prostě dokonalý. Výborně promyšleno a domyšleno až do konce. Tak, jak si pachatel hrál v labyrintu, autor si pohrál zase s námi.
Skvělé!

WaN635
29.12.2021 5 z 5

Tak tahle kniha byla jedna velká jízda. Kniha čtivá, napínavá od první stránky až do poslední. Čekala jsem na ni dlouho a přečetla ji za pár hodin. Za mě nejlepší thriller letošního roku.
Ke knize samotné, možný spoiler. Když jsem četla o čem by kniha měla být, chyběla mi Mila a 3x jsem kontrolovala jestli se opravdu jedná o pokračování série. S každou pokračující stránkou jsem čekala, kdy Bruno ..... a pořád jsem si říkala, teď ještě prosím ne. Příběh gradoval, byla jsem napnutá jak struna a v poslední části knihy jsem, dá se říct zcela odhalila zápletku, což knize vůbec nic neubralo, ba právě naopak. No a teď mi zase nezbývá než čekat na další díl, který doufám přijde dříve než díl třetí. Uff, díky za skvělý čtenářský zážitek...

Ivulka432
29.12.2021 5 z 5

Mooc hezká detektivka - thriller! Výborná jednohubka a člověk by jich chtěl aspoň 10! Přečteno prakticky za den - už aby bylo další pokračování! Doporučuji - lze číst i bez předchozích dvou dílů - 10*! :-)

Hella
26.12.2021 5 z 5

Vynikající. Přečteno jedním dechem. Konec jsem pro jistotu četla dvakrát, abych ho dobře pochopila. A jestli jsem ho dobře pochopila, tak se můžeme těšit na další příběhy a já už jsem začala, tak prosím pěkně šup šup.

Věrka69
26.12.2021 5 z 5

Výborná od začátku do konce.

veronika6239
10.12.2021 5 z 5

Velice překvapivý konec, k němuž se dostanete po pár hodinách čtení, protože kniha vás chytne hned od samého počátku a až do konce vás nepustí. Skvostné počtení.

barebala
08.11.2021 5 z 5

Našlápnutý díl, brilantní závěr a skvělý překlad jako vždy, co víc si přát?

P3_tis
07.11.2021 4 z 5

Na třetí díl série jsem se ohromně těšila. Začátek knihy mě dost zmátl. Chyběla mi tam Mila. Celou dobu jsem si říkala, jestli je to skutečně třetí díl série. Ale autor nezklamal a knihu ukončil brilantně jako oba předchozí díly a stačí vydržet do konce, aby do sebe všechno zapadlo. Tak teď jen čekat na další.