Přeběhlík

Přeběhlík https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/302529/bmid_prebehlik-ppD-302529.jpg 5 190 44

Harry Bosch přechází na temnou stranu práva. Ale ve všech ohledech zůstává stejně zarputilý a samorostlý, jako byl dřív. Je lepší sám odejít, než být vyhozen. Přesně tímto pravidlem se řídil detektiv Harry Bosch, když před šesti měsíci opustil policii. Měl už po krk zpolitizované mašinerie, a tak zvolil raději výslužbu než neustálý boj s větrnými mlýny. Člověk jeho typu však nevydrží dlouho v nečinnosti. Dobře to o něm ví i advokát Mickey Haller, a proto Bosche osloví s nabídkou, aby pro něj pracoval jako soukromý vyšetřovatel. Boschovi se tato představa zpočátku příčí - má pocit, že by se tím zpronevěřil všemu, co jako policista vykonal a čemu věřil. Nakonec se přece jen nechá přemluvit. Nyní tedy stojí na opačné straně justičního systému a bývalí kolegové pro něj mají jen hanlivé označení "přeběhlík". Jeho úkolem je nalézt důkazy, které zprostí Hallerova klienta obvinění z vraždy, přestože vzorky DNA, nalezené na místě činu, hovoří jednoznačně v jeho neprospěch. Vskutku nelehký úkol. Bosch se však do něj pustí s vervou buldoka a brzy začne nacházet v policejních spisech různé nesrovnalosti a rozpory. Je možné, že nitky tohoto případu vedou přímo do policejních řad? A pokud je tomu tak, neocitá se v ohrožení života i Bosch?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Crossing , 2015

Hugomil
02.10.2019 5 z 5

Jako vždy perfektně napsané, ale smířit se s tím, že už je Harry mimo službu, je těžké...

bigben
13.09.2019 4 z 5

Harry Bosch - k tomu není potřeba nic dodávat:-)

lenkavildomcova
28.04.2019 5 z 5

Harryho mám fakt ráda.

bosorka
21.10.2018 4 z 5

Harry Bosch je můj velký oblíbenec, můj oblíbenec je Mickey Haller a úplně nejoblíbenější je pak jejich duchovní otec, Michael Connelly. A když své literární syny spojí do jedné knihy, vznikne z toho výborný koktejl. Na jedné straně Harry - tvrdohlavý, chytrý a spravedlivý, srdcem navždy policajt. Na straně druhé Mickey - odrzlý, malinko nafoukaný, ale taky po čertech mazaný právník, advokát, s kterým policajti zas tak dobré vztahy nemají. Když se setkají tyto dva protipóly u jednoho případu, šlape to výborně. Na Connellyho knížkách mě baví, že jsou prostě ryzí a poctivé. Ryzí detektivky, kriminálky či soudní dramata, to už je fuk, funguje to znamenitě. Postavy jsou životné a zaujmou. Přeběhlík docela svištěl a i když mám ráda knížky s třeskutějšími pointami, nezklamal mě. S Harrym jedu dál.

bezprezdivky
07.09.2018 3 z 5

Setkání dvou literárních postav jednoho autora se vydařilo .......

Lolila
02.08.2018 5 z 5

Skvelé! Myslím, že Connelly nesklame. Vôbec nevadí, že Bosh už nie je u polície, stále ide za svojím s vytrvalosťou buldoga. Neuberá to na napätí a tempe. Určite odporúčam.

Lmslaver
05.07.2018 5 z 5

Přeskočil jsem pár dílů, abych věděl, jak si vede Harry Bosch v současnosti a musím uznat, že Connellyho styl je v Přeběhlíkovi vybroušen do dokonalosti diamantu. Hned v prvních odstavcích je čtenářům hozená návnada v podobě zajímavé zápletky, aby se museli drát kupředu kapitolami k jejímu rozuzlení jako Bosch po horké stopě za vrahem. Případ je sice přímočarý, bez dech beroucích zvratů, ale to mu vůbec neupírá na čtivosti, spíše potvrzuje autenticitu vyšetřování. Přeběhlík mě jen utvrdil v tom, že Connelly patří mezi současnou špičku detektivní literatury.

minirock
26.04.2018 5 z 5

Zatímco v prvním setkání těchto dvou nevlastních bratrů měl navrch právník Haller, nyní je nositelem příběhu Harry Bosch a je to jen dobře. Vyšetřování zločinu je přece jen čtivější, v tom případě i napínavější. Harry je po odchodu od policie stále ve formě i když trošičku selhává jako otec své dospívající dcery, ale to je asi normální. Důležité je, že přijímá nabídku svého bratra, který obhajuje muže obviněného z vraždy a snaží se dokázat jeho nevinu. A i když pachatel je čtenáři známý, Harryho zarputilost, neotřelé vyšetřovací schopnosti a závěrečné odhalení dělají z knihy opět čtenářský zážitek. Já jsem si ji užil a těším se na další díl.

Disease
10.04.2018 4 z 5

Tolik povyku skrzevá jedny hodinky jsem viděl snad jenom v Pulp Fiction :-)

ivoiro
10.02.2018 5 z 5

Další skvělý příběh. Sérii nečtu po jednotlivých dílech za sebou, ale baví mne víc a víc.

bertrand
02.01.2018 1 z 5

Člověk už je zvyklý, že knížky s advokátem Halloranem jsou, inu, nudnější. V tomto crossoveru se onou nudou podařilo nakazit i Harryho Bosche. Celá kniha je rutinní, vykalkulovaná, prostě zboží na zakázku - něco jako by Hollywood napsal scénář k nějaké knize Harryho Bosche. Snad je Bosch po dvacáté už vyčpělý, kdo ví? Nebo je to tím, že jsem začal číst mezitím knihy Dominika Dána - v jeho světě by umírněný rebel a last boyscout Harry Bosch (a to jsem jeho fanda) nevydýchal ani čtvrthodinu.
Jsem zvědavý na další Boschovku, jestli mi potvrdí nové pravidlo: kdo jednou čtl Dána, nemůže se vrátit ke Connellymu. Naopak to neplatí.
Hodnocení je subjektivní, objektivně by to bylo za ***, knížka nemá žádnou jinou chybu než mainstreamovou unylost.

petrpospa
16.12.2017 5 z 5

Po dlouhé době zase Connelly. Je příjemné se někam vracet a mít pocit, že vše zůstává tak jak bylo. Harry spolehlivý a realistický. Žádný superhrdina z komiksů, ale normální​ detektiv řešící normální problém. A právě to je Connelly. Dokáže běžnou realitu podat tak, že to čtenáře chytne. A nepustí... Je zbytečné se dal rozepisovat. Musel bych totiž jen chválit a to mi jako průměrnému občanovi ČR moc nejde. Já radši remcám a kritizuju, a proto odcházím číst něco méně povedeného. Tady je to za pět hvězdiček (bohužel) ;-)

KaiShun
14.11.2017 5 z 5

Mickey a Harry za stejnou stranu , tuším po druhé a opět super poctění. Harry je prostě nekompromisní pro dosažení pravdy. Naprosto dokonalé, možná bych dal Hallerovi více prostoru, ale věc názoru.

petrarka72
16.07.2017 2 z 5

Harry Bosch a Harry Hole - "drsní Harryové", kteří nikdy nezklamou...

rodak
01.07.2017 5 z 5

Connelly-záruka kvalitní detektivky.Opět jsem to vrchovatě dostal.

Martin1974
07.05.2017 5 z 5

Perfektné, ako vždy..

tak.normal
26.04.2017 4 z 5

Dvakrát jsem si pomyslela, to snad ne, Connelly, to ses pos*ral, ale naštěstí se předtuchy nevyplnily (vědma ze mě nebude) a já dočetla v rekordně rychlém čase za 8 jízd tramvají:-) Nejsem si jistá, jestli se mi tahle spolupráce Hallerem líbí, ale Harry jako nepolicajt je super, takže to vlastně dává smysl...

dikobraz
13.02.2017 5 z 5

Brilantne! Bosch na temnej strane v skvelej forme, ako vzdy! Ziadne prestoje, zdrzovanie, nic. Rychly, plynuly dej, super sa to cita. Chcem dalsiu!

sioux
12.02.2017 3 z 5

Průměrný thriller z právnického prostředí. Neurazí, nepřekvapí, nenudí ani nevzruší.

Sirius
28.01.2017 4 z 5

Connellyho Přeběhlík je prostě parádní. Bosch sice už není policajt, ale jeho poslání neskončilo ani ho neopustila jeho buldočí nátura. Takže tu máme další zajímavý případ, trochu slabší padouchy a trochu slabší finále... ale vezmi to čert. Protože Connelly pořád píše skvěle.