Světla na pobřeží

Světla na pobřeží https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/216501/mid_svetla-na-pobrezi-216501.jpg 4 217 51

Michal Dabert série

Čtyřicátník Michael Dabert, někdejší příslušník francouzské Cizinecké legie, ale též nájemný žoldák a bezpečnostní expert, se už poněkolikáté pokouší odstřihnout od své minulosti. Tentokrát si při útěku před vlastní identitou zvolí Kalifornii, ale brzy zjišťuje, že svého předchozího života se...

Gweny
04.01.2020 5 z 5

Teda... Netušila jsem, že tuhle nenápadnou knížku přečtu za dva večery. Dva dlouhé večery, kdy jsem se přemlouvala, abych šla spát, ale ono to nějak nešlo. Úplně jsem s Joan a Michaelem splynula a potřebovala jsem vědět, jak to dopadne. Možná jsem si někde v hlouby duše přála, aby příběh skončil jinak, ale tím rozhodně nebyl ochuzen můj čtenářský zážitek. Vůbec mi nevadilo, že kniha je volným pokračováním příběhů z Dabertova života, prostě jsem to riskla a vyplatilo se.
Ke konci mě nesmírně štvala pasáž o tom, jak je Dabert na lodi a jak si v klidu debužíruje při večeři v přístavu. Měla jsem poprvé po dlouhé době chuť přeskočit až na poslední stránku a zjistit, jak příběh skončí, ale ubránila jsem se.
Kniha je plná akce a právě tyhle pasáže, kde se jakoby nic extra neděje, dodávají příběhu na atraktivitě a vy prostě musíte číst dál i kdybyste sotva drželi oční víčka únavou.
A co víc, koukám, že díky knize mám splněno jedno z témat čtenářské výzvy 2020, protože tohohle autora jsem ještě před pár dny neznala. Dvojí zásah. Rozhodně si budu chtít přečíst víc.

burei
23.12.2019 3 z 5

Čtivý příběh, hlavně kvůli prostředí, kde se odehrává. Holywood, herecké hvězdy, jachty, luxus....oddechová knížka na víkend nebo na dovolenou

Katka244
04.11.2019 5 z 5

Pohodové, odpočinkové čtení, co si o deštivém víkendu víc přát.

jprst
04.06.2019 1 z 5

Slabý a špatný thriller navíc zkřížený s červenou knihovnou, pro mne ztráta času. Rozhodně nedoporučuji.

Barbara182
12.05.2019 4 z 5

Za mě osobně zatím nejlepší z Dabertových dobrodružství :-) Žádné zbytečné vedlejší zápletky a odbočky, prostě jedna kniha, jeden "případ" :-) Příběh měl spád a četl se jako po másle, jen ten konec mi přišel trošku zbrklejší, myslím, že by se nikdo z čtenářů nezlobil, kdyby se autor víc rozepsal a kniha byla o pár desítek stran delší :-) Ale jinak super čtení na cesty :-)

petunkav
15.04.2019 4 z 5

Opět příjemná detektivka od pana Niedla. Ubírám jednu hvězdu - je pro mě zatím ze všeho, co jsem od autora četla malinko slabší. Možná až moc naivní lásky.
Ale i přes to pěkné čtení.

LusSyNDA
14.04.2019 5 z 5

Napínavý a místy vtipný příběh! Do knih českých autorů se moc nehrnu, ale tato byla opravdu skvělá! Mělo to vše, co akční příběh potřebuje. Dávám plný počet bodů :-)

TomD
05.04.2019 5 z 5

Děkuji za další pěkný román. V této knize se Michael Dabert jeví jako kombinace Jamese Bonda a Osobního strážce Kevina. Zkrátka hezká čtivá pohádka pro dospělé. Těším se na další.

standa67
01.02.2019

Jsem velikým fandou knih pana Niedla a tak jsem se zase moc těšil, ale tentokrát úplně zbytečně. Tahle knížka je (podle mě) asi to nejslabší, co můj oblíbený autor napsal.
Míra nesmrtelnosti hlavního hrdiny, jeho neodolatelnosti pro ženy a množství mrtvol jež za sebou zanechává, už je tentokrát tak nějak přehnaná.
Ale odpouštím vám pane Niedle a (především) na vašich historických románech, míním ujíždět i nadále....

intelektuálka
20.09.2018 4 z 5

Zde se Michael Dabert přesouvá do Kalifornie - a opět je nenahraditelný superman...

Každé ženské srdce před ním taje a to, co zvládne v akci - to je nevídané...

Mrtvol nepočítaně a zlo pomstěno...Hollywood a jachty ...Michael má prostě rád luxusní prostředí...

Zábavné čtení /i když u výkonů supermana se někdy usmívám/

Andrea81
21.07.2018 3 z 5

Četla jsem hlavně proto, že se jedna z postav jmenuje Andrea ;-)

Endy17
28.04.2018 3 z 5

Příběh, který se čte skoro sám, není v některých místech úplně uvěřitelný - ale to asi u tohohle žánru čekat nelze. Mnohem víc mi vadí silácké a rádoby vtipné hlášky hlavního protagonisty.
Niedl jednoznačně umí, o tom není sporu. Mně osobně ale víc sedl Platnéř nebo Hynek Tass z Boru.

minek
04.03.2018 5 z 5

Velmi dobrý thriller, který se čte jedním dechem. Michael Dabert je sice trošičku jako Chuck Norris, křížený s Jamesem Bondem, ale při troše dobré vůle a při rychlém spádu událostí to není vůbec na škodu.

Schamila
27.12.2017 5 z 5

Tak i třetí díl byl neskutečný - Dabert válí v Americe a moc dobře, krásně napínavé, aniž by tekly potoky krve, krásně vnímáte i prostředí, jste součástí všeho, co se tam odehrává, krásný závěr .... příslib něčeho dalšího, na což se už s chutí vrhám a všem doporučuji .... Niedl je mistr i současných příběhů

Jack Bauer
03.12.2017 4 z 5

Třetí pokračování Dabertových dobrodružství nás tentokrát zavádí do slunné Kalifornie. Příběh dostane pořádný spád až v druhé polovině jako u předešlé Štvanice, opět plachtění, sice se opět čte moc hezky hned od začátku, přesto bych upřednostnil víc akce a napětí.

francouz
29.08.2017 5 z 5

No tak jak jsem si již u pana Niedla zvyknul, prostě vysoký standard, kdy mistrně ovládá dějovou linku a, žene nás k vytouženému finále. Musím řísi, že i toto pokračování bylo opravdu velmi čtivé, už z pohledu hollywoodské smetánky a pragmatickému přístupu Michaela. Stále se něco děje a Vy se neztrácíte v mračnu postav ani v nelogičnosti děje. Je to opravdu radost se začíst do knížek z pera pana Niedla, který je pro mě největším objevem za poslední rok. Už jsem si koupil další díl s Michaelem Debertem.

astroweb
18.08.2017 4 z 5

Napínavé, chytré čtení, Niedl je pro mě objevený český autor.

konformita
02.08.2017 5 z 5

Perfektní. Pan Niedl opět dokazuje, že je spisovatelem světového formátu.

Majdule
30.04.2017 4 z 5

I třetí Dabert je důkazem, že František Niedl je rozeným vypravěčem s mimořádným citem pro tempo a koneckonců i logiku příběhu. Navíc umí stvořit skutečně sympatické hrdiny a Michal Dabert mezi nimi zaujímá čestné místo. Přesto se mi zdál rozjezd trošku křečovitý, umělý, stejně jako prostředí Hollywoodu, které autor vybral. Čím déle ovšem příběh trval, tím více dával na rozpaky zapomenout a strhával akcí. Líbí se mi i to, že se autor nebál změnit kurz hrdinova života. Je to osvěžující.

Selinute
28.04.2017 4 z 5

Ano, bavil mě i třetí díl...
Idylicko-romantický začátek odehrávající se mezi surfaři na Barbadosu a v Mexiku postupně přechází v akční děj, na který jsme u Michaela Daberta zvyklí. Přestože ani tomuto dílu se nedá upřít velká čtivost, tak mně se nejvíce líbilo na Côte d'Azur. Pokračování si ale rozhodně nenechám ujít, a tak Dotek zla mám už zarezervovaný...