Mezi proudy III. - Do tří hlasů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Svazek III – Do tří hlasů Letopočet se opět o něco posunul a děj se nyní odehrává na přelomu 14. a 15. století. S hlavními postavami předešlých svazků se setkáváme i zde, nicméně těžiště příběhu se nyní posouvá na trocnovský dvůr. Tam hospodaří mladí zemané Jan Žižka, jeho bratři Jaroslav a Mikeš, sestra Anežka, jejich matka a strýc. Trocnovské panství sousedí s rožmberským a tyto rodiny se nemají vůbec v lásce. Na začátku se Žižkovi seznámí s Janem Ohnivcem, královským dvořenínem. Ten byl raněn na cestě z Prahy do Budějovic místními zloději a Žižkovi se jej ujímají společně s kupcem Křížem mladším, jehož zranění je ještě vážnější. Soused Rožmberk usiluje o převzetí moci krále a společně s dalšími pány krále Václava IV. unesou. Drží ho na svých hradech a snaží se na něm vynutit přední funkce ve státě. Král se však nechce dát a jeho oddaní služebníci mezitím připravují plány na záchranu......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/708/mezi-proudy-708.jpg 4.137
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Mezi proudy III. - Do tří hlasů

martin8550
27.12.2021

Dobrodružství Jana Ohnivce a Martina Tkaničky v hlubokých hvozdech, temných žalářích, na Starém městě pražském i na malebném venkově pokračuje. O rány mečem a nožem není nouze, intriky , vraždy a popravy pokračují, kurvy a zbojníci roztáčejí spirálu děje, že se od knihy neodtrhnete.

Kuža007
04.10.2020

Důstojné pokračování této nádherné trilogie. Na druhý díl to však zcela nemá.


lampernaqui
09.03.2015

Nečekal jsem to, ale už je to tak. Moje první trilogie od Jiráska je přečtena a co víc, dokonce i bavila. Možná je to tím, že jsem se do ní pustil sám od sebe a ne, že mě nutili ke čtení v rámci povinné četby. Počátky husitství, objevuje se zde pár mladých důležitých postav, které známe snad všichni z hodin dějepisu. Ale vše se to teprve "rozjede" až v následujících románech.