Mezi proudy III. - Do tří hlasů

od:

Mezi proudy III. - Do tří hlasů

Svazek III – Do tří hlasů Letopočet se opět o něco posunul a děj se nyní odehrává na přelomu 14. a 15. století. S hlavními postavami předešlých svazků se setkáváme i zde, nicméně těžiště příběhu se nyní posouvá na trocnovský dvůr. Tam hospodaří mladí zemané Jan Žižka, jeho bratři Jaroslav a Mikeš, sestra Anežka, jejic... celý text

Svazek III – Do tří hlasů

Letopočet se opět o něco posunul a děj se nyní odehrává na přelomu 14. a 15. století. S hlavními postavami předešlých svazků se setkáváme i zde, nicméně těžiště příběhu se nyní posouvá na trocnovský dvůr. Tam hospodaří mladí zemané Jan Žižka, jeho bratři Jaroslav a Mikeš, sestra Anežka, jejich matka a strýc. Trocnovské panství sousedí s rožmberským a tyto rodiny se nemají vůbec v lásce.

Na začátku se Žižkovi seznámí s Janem Ohnivcem, královským dvořenínem. Ten byl raněn na cestě z Prahy do Budějovic místními zloději a Žižkovi se jej ujímají společně s kupcem Křížem mladším, jehož zranění je ještě vážnější.

Soused Rožmberk usiluje o převzetí moci krále a společně s dalšími pány krále Václava IV. unesou. Drží ho na svých hradech a snaží se na něm vynutit přední funkce ve státě. Král se však nechce dát a jeho oddaní služebníci mezitím připravují plány na záchranu... méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/708/mezi-proudy-708.jpg 3.922
Série:

Mezi proudy (3.)

Žánr:
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

lampernaqui
09.03.2015

Nečekal jsem to, ale už je to tak. Moje první trilogie od Jiráska je přečtena a co víc, dokonce i bavila. Možná je to tím, že jsem se do ní pustil sám od sebe a ne, že mě nutili ke čtení v rámci povinné četby. Počátky husitství, objevuje se zde pár mladých důležitých postav, které známe snad všichni z hodin dějepisu. Ale vše se to teprve "rozjede" až v následujících románech.


Štítky

husité husitství

Autor a jeho další knihy

Alois Jirásek

Alois Jirásek
česká, 1851 - 1930

všechny knihy autora

Uživatelé mají knihu

v Přečtených34x
v Doporučených2x
v Knihotéce52x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit1x