Metro 2034

Metro 2034 https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88195/bmid_metro-metro-2034-KdN-88195.jpg 3 1641 283

Metro série

Píše se rok 2034. Před mnoha lety jaderná válka zpustošila převážnou část světa. Lidé přežili jen v nepředstavitelně rozlehlých sítích metra ve velkoměstech. Dole v podzemí vytvořili novou jedinečnou civilizaci. Existence této civilizace je však nyní ohrožena. Na odlehlé stanici Sevastopolskaja se odehrává cosi záhadného. Její obyvatelé jsou zneklidněni, protože ze severního tunelu – jejich jediného spojení s vnějším metrem – k nim přestaly pronikat jakékoliv zprávy. Všechny průzkumné skupiny, které tam vyslali, beze stopy zmizely. V této situace se tajuplný velitel Hunter, který se na Sevastopolské objevil teprve před několika týdny, rozhodne, že přijde té záhadě na kloub… A tak začíná fantastické dobrodružství, jež vede hluboko do mýtů moskevského metra – mýtů, které rozhodují o osudu lidstva. Depresivní prostředí. Sevastopolská = Sparta, smrt je zde běžná. Smrtící vir + Hunter + Naivní holka + Homér = 2034... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Метро 2034 (Metro 2034) , 2009

nikatus
26.08.2022 odpad!

Ještě větší hovadina, asi jako metro v Brně.

marky2558
02.06.2022 4 z 5

I když se mi to velice často nestává, abych druhý díl hodnotila lépe než první - ale je to tak. Přišlo mi, že děj je v tomto díle svižnější než v prvním, líbil se mi celý příběh. Nebyla tady tolik řešena politika tak jako v prvním - což na jednu stranu chápu že první díl byl více úvodní a vysvětlující.

Jediné co mě občas zarazilo, byla Saša. Že by holka, která skoro celý život víceméně žila ve vyhnanství, bez lidí, v chudobě, tak v pohodě zvládla putování metrem a k tomu ještě měla kapacity filozofovat?

Hall3006
19.05.2022 5 z 5

Po letech jsem si s chutí přečetl druhý díl Metra, kde hlavní postava z prvního dílu zde není hlavní, ale sledujeme ostatní postavy na dalších stanicích a tak se nám více otevírá další prostor pro představivost. Zápletka je prostá, jak zabránit nákaze rozšířit se z několika stanic a zachránit celé Metro? Kdo bude další hrdina, když ne Arťom? Bude to Hunter, Homér či Saša? Povedené pokračování postapo bestselleru.

Monns
13.05.2022 2 z 5

Achjo, taková škoda.. v první částí jsem si říkala, že nechápu nízké hodnocení, že se mi to líbí víc než první díl.. a pak se Saša potkala s Hunterem a v tu ránu jsem myslela, že jsem místo Metra omylem šáhla k babi do červený knihovny. Bylo to tak hrozně přehnané, láska na první pohled, skoro dítě a chlap, po prvním pohledu do očí ví, že jen ona může spasit jeho duši - to snad ne. Vážně to psal ten samý člověk co první díl?

morpheus
09.02.2022 5 z 5

Vynikajici vec :)

Ivushaak
04.02.2022 5 z 5

Po přečtení hodnocení jsem měla docela strach se do knížky pustit. Je pravda, že s prvním dílem nemá kniha kromě prostředí metra moc společného, nicméně mně se druhý díl líbil. Je pravda, že občas toho filozofování ze strany Homéra bylo trošku moc, na druhou stranu mně tady asi více sedly postavy (Hunter, Saša). Celkově je docela fajn počtení, a už se těším na poslední díl.

RoseJP
16.01.2022 2 z 5

Na začátku jsem měla problém do knížky začíst, vůbec jsem se nechytala, když jsem četla, myslela jsem na jiné věci a tak, když tam byly pasáže se Sašou, říkala jsem si "ježiš, proč to sem motá, to mě hrozně nezajímá" no, pak se dějové linky seběhly a hned to bylo o něčem jiném. Hodně mi vadilo, že byla Saša tak naivní? Šla nahoru, jen tak, všechno tomu flétnistovi věřila a její "láska" co si vymyslela k Hunteorvi.. štvalo mě to :D
A chyběl mi Arťom! Za mě byl díl celkově slabší, uvidíme co přinese další.

VeruMalfoy
02.01.2022 4 z 5

Knížka mi přijde trošičku slabší, než první díl, ale naštěstí to zachraňuje drobná romantická linka, která mě opravdu potěšila, i když ten věkový rozdíl byl opravdu velký. A nejvíc mě na začátku knihy zahřálo u srdce malé, milé překvapení, i když pak se nevyvíjelo tak, jak bych čekala. Hned se jdu pustit do posledního dílu.

jan0223
25.12.2021 3 z 5

A protože mě první díl metra nadchnul neodolal jsem a pořídil i díl druhý. Možná jsem čekal víc nebo alespoň vedeno ve stejném duchu jako 2033, ale celkově ta kniha je vlažná. Dá se ještě číst, není to úplně nejhorší. Zklamalo mě, že se hodně vytratila magie, temnota tunelů, najednou je cestování mezi stanicemi bezproblemů. Vše plyne hrozně rychle a vzniká spousta nezodpovězených otázek a prázdných míst. Myslím, že celé by se to dalo pojmout podstatně lépe. Každopádně celkově mě kniha bavila a dá se jí odpustit některé nedostatky. Škoda, že se autor do toho víc nepoložil a nedotahnul spoustu věcí a myšlenek do konce.

Zodiaq
04.12.2021

Velice čtivé a zajímavé...no a ten závěr...určitě doporučuji!!!

KanWay
30.10.2021 3 z 5

První díl mě bavil o dost více, ale nevadí, zkusíme, co předvede ten třetí :-)

DomYell
21.09.2021 3 z 5

Druhy dil o kapku slabsi, ale stale jeste dobry!

Timkim
18.09.2021 1 z 5

Druhý díl je totální propadák. Zabitý čas, jenže bez něj by díl třetí nedával smysl.

majxik
12.08.2021 3 z 5

Čte se to dobře, o tom žádná. Ale, pokud jste četli metro 2033, bude vám vrtat několik otázek hlavou. Jak je možné že ten přesun mezi stanicemi je teď tak jednoduchý, rychlí a poměrně bezpečný pro hlavní hrdiny? Kam se poděla důkladná kontrola dokladů jak prvním díle? Proč jsou teď všechny postavy takové povrchní a přímočaře? Abych byl upřímný, přišlo mi to spíše jako hodně dobrá fanfikce než vyloženě nový díl.

Shock
10.08.2021 4 z 5

V první řadě bych hodnotil práci korektora. Pro celou sérii Metro platí, že je zde hrozně moc překlepů, nebo jiných chyb.

Nové dvě hlavní postavy, ke kterým se časem přidají další. První je Hunter, známá postava z první knihy a druhá stařík přezdívaný Homér. Jedna chce zachránit metro před nákazou a ta druhá napsat hrdinský epos, co bude číst celé metro.

Po nějaké době se k nim přidá dívka Saša, která všechno trochu zkomplikuje.

Kniha není špatná, ale v porovnání s prvním dílem je horší. Konec knihy přijde hrozně naráz a připadá mi odbytý.

Knihu není nutné číst pokud vám jde jen o příběh Arťoma, je to taková výplň a představení postav do dalšího dílu.

hnilda3
05.08.2021 4 z 5

Určitě to nebylo tak super jako první díl, který mi přišel mnohem akčnější. Tady jsem vždycky přečetla kapitolu a ani mě moc "nenutilo" číst hned další.

duben
21.07.2021 3 z 5

(SPOILER) Nebylo to špatné, ale oproti prvnímu dílu výrazně slabší, autor pořád ubíhá do filozofování, děj nechá napnout až do konce, aby stejně vše dopadlo vlastně opět tak nějak špatně. Na dobré konce se tu nehraje. To co v prvním díle bylo pro Arťoma takový problém, tedy vůbec se dostat ze stanice na stanici, je tady tak nějak samozřejmé, skoro bezproblémové a to i když pak mají s sebou Sašu, která nemá žádné doklady. Leonid má vlastně celou dobu v ruce snadné řešení problému, ale vlastně radši než aby se zajímal klidně by nechal vychcípat celé metro. Homér byl docela fajn. Hunter taky celkem dobré. Načtení knihy, když ženským hlasem mluví mužské postavy je takové divné. Ale zase tak úplně špatné to nebylo. Další díl si určitě zase poslechnu a snad bude kvalitou bližší dílu 2033 než tomuhle 2034.

F22Falcon
15.06.2021 3 z 5

(SPOILER) První půlku knihy jsem se do čtení spíš dokopával, nějak se děj nemohl rozjet a byl jsem rozhodnutý, že po dočtení „na sílu“ po třetím díle nesáhnu. Pak ale děj začal odsýpat a mě bavit, ale už když se obě dějové linie odehrávaly několik stanic od Tulské a stránky knihy ubývaly, bylo mi jasné, že závěr bude až příliš rychlý a to se bohužel potvrdilo. A musím se přiznat, že jsem jej vlastně ani úplně nepochopil. No, nevadí, navzdory mému přesvědčení si třetí díl rozhodně přečtu.
Homér mě bavil, Hunter je tajemnější, než minulý díl, ale moc se o něm čtenář nedozví. „Romantický“ děj Saši a Leonida sem na jedu stranu moc nezapadal, na tu druhou, bez něj by byl děj pouze o nutnosti vypálit několik stanic plamenomety. Takže i tato dvojice zde našla své místo.

Mayaku
13.06.2021 3 z 5

Úplně chápu, co většinu lidí na téhle knize vytáčí, protože mě to postupem času začalo prudit také. Zkrátka člověk po prvním dílu přichází s určitým očekáváním, ale Metro 2034 je diametrálně jinde. Já bych se přes to přehnané filozofování a ultrapomalé tempo i přenesla (nakonec Hunter i Homér mě vcelku bavili) a dějová linka s nákazou byla hodně zajímavá, ale úplně to pro mě potápěla Sašenka a její "romantický" vedlejší děj - zoufale zdlouhavý, místy naivní a hlavně značně nudný - který jen nafukoval rozsah, ale hodnotu pro mě měl nevalnou a často mě neskutečně iritoval. No nic, Metro 2035 je prý zase lepší, tak nezbývá, než doufat.

bydza
05.05.2021 2 z 5

Sága METRO pokračuje. Bohužel... pro mě byl tento druhý díl vyloženě zklamáním, ztrácí se z děje to tajemno, které dělá první díl tím, co mě na knize uhranulo. Místy se děj slibně rozeběhne, aby vzápětí autor zatáhl ruční brzdu, škoda...