Metro 2034

Metro 2034 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/408911/bmid_metro-2034-v1T-408911.jpg 3 1643 1643

Metro série

3. vydání. ŘADU LET POTÉ… Rok 2034 Jaderná válka zničila celý svět. Velkoměsta zmizela z povrchu Země, o ostatních nikdo nic neví. Zbytky lidstva tráví dny v bunkrech a protileteckých krytech, z nichž největší je – moskevské metro. Všichni, kteří se v něm nacházeli, když na hlavní město padaly bojové hlavice raket, se zachránili. Pro ty, jimž se podařilo přežít poslední soud, se stalo novou Noemovou archou. Povrch planety zamořila radiace a žijí na něm nestvůry. Život je možný jen v podzemí. Stanice se změnily v městské státy a v tunelech panuje tma a strach. Obyvatelé Sevastopolské, malé podzemní Sparty, přežívají na své stanici za cenu neuvěřitelného úsilí. Jednou však dojde k tomu, že Sevastopolskaja je odříznuta od velkého metra a jejím obyvatelům hrozí strašlivá záhuba. Na záchranu je zapotřebí opravdového hrdiny.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Метро 2034 (Metro 2034) , 2009

yloveiou
14.09.2013 4 z 5

Souhlasím s většinou předchozí kniha lepší, ale nikoho neodrazuji.

DennieForbes
12.09.2013

Škoda, škoda... snad Metro 2035 bude stejně tak výborné, jako 2033..
Rozhodně ne nejhorší, prostě jen slabší, ale přesto si ji rozhodně přečtu znova.
Škoda až moc otevřeného konce, škoda té trošky informací o Arťomovi - přeci jen jsem se celou knihu těšila jen na jeho osud..

Lensiiee
08.08.2013 3 z 5

Oproti Metru 2033 zklamání. Autor vybrakovává sám sebe. Měl nespočet možností, které mohl využít a nevybral si zrovna dobře. Oproti prvnímu dílu si po čase ani nepamatuju o čem to bylo. Ale i přesto si nemyslím, že je to 48. nejhorší kniha. Číst se to dalo. Existuje spousta horších knih, které jsem třeba ani nedočetla.

benda02
05.08.2013 4 z 5

Od svého předchůdce trošku odfláknuté., možná za to může ale fakt, že jsem chtěl číst pokračování s hrdinou z předchozího dílu. Nicméně pořád kvalitní čtení, které zaujme.

James Hijack
11.06.2013 4 z 5

Není to špatná kniha, ale předchozí díl byl lepší.

unavensluncem
31.05.2013 3 z 5

Oproti metro 2033 rozhodne slabsi, jen hodne naznakem navazano na predchozi dil. Z metra je tam pouze kousek a jeste dost na rychlo... Je to citelne a prostredi i tema jsou celkem zajimave, ale nenadchne... Rozhodne to vsak neni nejhorsi kniha (ted kdyz pisu koment, tak zrovna 35. nejhorsi kniha), to si rozhodne nezaslouzi - znam mnohem horsi braky...

Irika
22.04.2013 4 z 5

Příjemné čtení, více psychologie, klidnější příběh, ale špatný není. Setkáme se tu s novými postavami, ve zmínce naváže na první díl, ale skutečně to není vyložené pokračování. Zápletka se točí kolem epidemie, která se šíří stanicemi metra, a opět nastává dlouhé putování nových hrdinů spolu se "starým" Hunterem za různými cíli. Konec je pochopitelný, což jsem ocenila, vše je vysvětleno, ale mohlo by to být místy celkově záživnější.

Pepek24
06.03.2013 3 z 5

Čekal jsem další bombu..... a ona to spíš bombička. Metro2034 je podobna své mladší setře asi tak jako startreck voageru. Stejné prostředí, stejné ... hm asi jenom fenomenální návrat HUNTERA... když už nic tak jenom proto to stojí zato číst. příběh byl usedlejší a oproti jedničce držel vice pohromadě právě díky Hunterovi. o chlup slabší ale pro mě osobně pořád velmi kvalitní postapina... doporučuju....

ras
27.02.2013 3 z 5

Nebráním se srovnání s předchozí knihou:
Metro 2034 mi oproti prvnímu dílu přijde lépe vypoentované, chování postav více chápu, hlavní zápletka je zajímavá, rozuzlení uvěřitelné. Co však hlavně a především - v postavě kronikáře-vypravěče se autor vrací k odkazu ruské literaturyy - mudrujícímu filozofovi z lidu. A to mám rád. Posledním drobným plus je narovnání metro-ekosystému hydroponickými farmami.
Byť se jedná o dílko vyzrálejší, metro ztratilo auru neznámého prostředí a čtenáře tedy tak nepohlcuje.

O to více mě zamrzela mizerná redakční úprava, text s tolika překlepy už jsem dlouho nečetl. Doufám, že to je jednorázový omyl a ne budoucnost papírové knihy.

bondula
22.02.2013 3 z 5

S 2033 má táto kniha spoločné len prostredie. Nedokázal som sa stotožniť zo žiadnou z hlavných postáv, nerozumel som veľmi ich motiváciám. To najsilnejšie, čo 2033 mala - klaustrofobicko hororovú atmosféru, v tejto knižke nie je cítiť tak silno. Stanice a celý podzemný svet tu nie sú až tak detailne popísané. Celkový dojem pôsobí rozpačito, no ak raz príde Metro 2035 určite sa do temných tunelov moskovského metra rád pustím znova.

zipporah
28.01.2013 2 z 5

škoda, lepšie bolo nenapísať túto knihu, to je celé taký ako vedľajší príbeh, ktorý by sa dal vtesnať k hlavnému deju druhého diela ruského metra,ale obshaová stránka ešte mi nevadí tak, ako že autor pomenil rapídne štýl, používal veľa teatrálnosti, ošúchaných reťazových myšlienok, podkopal si príbeh, myslím, že kvôli rýchlosti napísania príbehu a rýchlemu vydaniu, som si istá, že by to dopadlo inak, keby mal na to viac času

HonzaVacha
09.10.2012

Kniha Metro 2033 mě uchvátila. Jeden z nejlepších příběhů co jsem kdy četl, vynikající atmosféra, prostředí. Zakoupil jsem si i pc hru a byla rovněž výborná. Metro 2034-opravdu to nebylo ono. Příběh suchý. Až na pár pasáží jako např. procházení okolo Kaširské, kde byla obrovská radiace a Geigerův počítač se mohl zbláznit, příběh postrádal napětí. Doufám že pan autor bude pokračovat a vyjde i další díl!!!

daviskaaa
02.09.2012 3 z 5

Je otázkou zda se má kniha srovnávat s Metrem 2033 nebo ne. Jedná se úplně o jinou knihu, s jiným příběhem a podle toho by se kniha měla hodnotit. Pro mě byly obě knihy na stejné úrovni. Metro 2033 byla více hororová, ale ze začátku pro mě zbytečně roztahaná. Metro 2034 bylo příjemnější na čtení a celou dobu se neslo ve stejném rytmu. Upřímně jsem ráda, že jsem se nedala odradit negativními komentáři a tuto knihu přečetla. A každopádně si odpad nezaslouží jen kvůli tomu, že zkazila vysněné očekávání.

glombas
25.07.2012 3 z 5

Stejný názor jako většina. Zklamání je rozhodně na místě. Příběh byl rozhodně sušší než v Metru 2033 a místy jsem se opravdu nudil.

ghost09
22.07.2012 3 z 5

Nepřímé pokračování metra 2033. Po prvním dílu vám kniha přijde jako velice slabý odvar z té první. Po nadšení z Metra 2033 trochu zklamání.

GlaDOS
30.04.2012 2 z 5

Potenciál první skvělé knihy se propadl do hlubokého metra, kde ho roztrhali divoké příšery na kusy. A přitom to začalo velmi zajímavě. Ono prostředí samo o sobě docela funguje. Na druhou stranu kniha sleduje osudy lidí a ty tedy už nijak zajímavé nejsou. Z Huntera je znetvořená guma, co má místo mozku snad náboje a kůži z oceli, s Homérem jsem vůbec nedokázal soucítit, snad jediná Saša byl docela zajímavý charakter. Taky mi bylo nepříjemné, jak autor některé části vynechával a já se až po dočtení stránky dozvěděl, na kterém místě v ději vlastně jsem. Občas jsem se musel i několikrát vracet a stejně jsem nějak nepobral, co zrovna autor popisuje. Příběh sám o sobě je docela nevýrazný a ke čtení mě nutily jen ty části, které se odehrávaly na stanicích a popisovaly jejich nástrahy. A i tak byly velice jednotvárné. Skoro každá stanice prázdná nebo naplněná mutanty, kteří zaútočí a podruhé tam nejsou. Metro 2034 mě vážně zklamalo.

fRagY
08.04.2012

Souhlasím s Vámi.První díl byl prostě skvělý.Putování s Artyomem bylo napínavé,úžasné a každou ránu co dostal jsem cítil jako on.Když jsem začal číst druhou knihu doufal jsem,že vaše připomínky k ní nebudou pravda.Bohužel byla.Honbu za zastavení Dark Ones jsem si prostě užil víc a konečné Artyomovo uvědomění mě dostalo do kolen.Zde mě příběh tolik nenadchl.Neříkám,že byl špatný ale první knize se rovnat nemůže.Asi nejvíc v co jsem doufal bylo setkání Huntera a Artyoma.Ale to k čemu jsem se na konci dočetl mě prostě štve..No nic snad se dočkám Metra 2035(???),které bude dobré alespon jako první díl.

Gilgames
16.03.2012 odpad!

Tady jel autor jen na výpary. Na ty ani trochu radioaktivní. Je to celé velmi hloupé.

RimmerCZ
16.02.2012 3 z 5

Těšil jsem se na pokračování a zároveň se bál toho, co skutečně přišlo. Toporné pokračování se snahou vymlátit něco z úspěchu prvního dílu. Chyběl pořádný námět, bylo to odfláknuté, umělé, násilné. Hned na první stanici začne velký mutant trhat lidi. Zbytečné zdůrazňování, jak všechno je hrozné a děsivé. Autor úplně zahodil, to, co udělalo jeho první dílo tak skvělým.
Pár záblesků by se tam našlo, hlavně tedy v podobě Homéra a Saši ale byl to odvar, nebo to bylo uspěchané a autor to sepsal dřív, než mu to dostatečně vyzrálo v hlavě...o dost dřív.
Nebýt prvního dílu, možná by to nebylo považováno za takový propadák...ale takhle je to pokles o míle směrem dolů.

Faustka
03.01.2012 2 z 5

Dost zřetelný propad. Kdo mě alespoň z části dokázal udržet soustředěnou - jsou Homér a Saša. Hledající smysl příběhu tam kde není.