Městečko Pines

Městečko Pines https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198032/bmid_mestecko-pines-198032.jpg 4 624 192

Wayward Pines je poklidné malé americké město, jakých najdete v Idahu desítky. Ale jen na první pohled. Agent tajné služby Ethan Burke do něj přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: ekniha , Jota

Pines , 2011

Saharka
17.03.2014 3 z 5

Ke Kingovi bych to určitě neřadila. Ten je nejméně o třídu výš. Každopádně čtivé a místy napínavé to je, ovšem pointa mě nepřesvědčila. Takový pěkný průměr, na oddych proč ne.
A ještě jsem se díky anotacím a komentářům inspirovala - shlédnu Městečko Twin Peaks, kterýžto seriál jsem zatím neviděla :-)

Martina Zápoto
11.02.2014 4 z 5

Konec mě trochu zklamal...

Palele
17.01.2014

Mě to bavilo. Myslím, že autor sám se rozhodně nepřirovnává k Lynchovi, je znát, že k němu chová hluboký obdiv a nechal se Twin Peaks pouze inspirovat. Konec knihy je takový trochu násilný, ale příběh není špatný a určitě jsem se nenudila. Chtěla jsem napínavou, nenáročnou a odpočinkovou četbu a tu jsem dostala. Takže za mě spokojenost.

Faidra
30.12.2013 1 z 5

Riadna haluz, jak by řekli bratři Slováci. Nad přirovnáváním téhle upocené rychlokvašky k Twin Peaks se David Lynch a Mark Frost obracejí v hrobě - vlastně ani to nemůžou, protože jsou dosud naživu.

renefer
02.11.2013 3 z 5

Autor se inspiroval seriálem Městečko Twin Peaks a je to opravdu znát. Dokonalé město, dokonalí lidé a pod povrchem se skrývá hrůza. Opět mi tam vadila některá hororová kliše. Hrdina, bývalý voják z povolání, si nechá nabančit bandou dětí, neustále utíká z nemocnice a místo toho, aby si své útěky připravil, prchá nahý a hladový... Konec je originální a upřímně mne překvapil.

Tor
28.10.2013 3 z 5

Celou dobu dobrý... až na ten závěr :-)

p.mihoc
25.10.2013 1 z 5

Existuje nespočet daleko kvalitnějších zahraničních titulů, které nikdy český překlad nedostanou. Což je neskutečná škoda. Městečko Penis je opravdu špatně napsaná kniha. Ty věty, sloh, děj... Jednoduše nedokážu nic solidního a konstruktivního vypotit, protože jsem opravdu naštvaný. Jestli tohle mělo úspěch v zahraničí, beru tužku do ruky a jdu psát. Nehraju si na kritika, ale podobnou slátaninu spíchne každý trochu lepší pisálek. Třešnička na dortu je autorova inspirace nedotknutelným televizním diamiantem Městečkem Twin Peaks. Což o to, i když nechápu, kde se ta inspirace promítla, ale na zadní straně je fanouškům tohoto kultovního seriálu tento paskvil dokonce doporučován!! A já blbec zase naletěl. K tomu jsem se ještě dočetl, že u amíků vychází pokračování!! Neuvěřitelné. Chci zpět své peníze.

hanap
20.10.2013 odpad!

Knihu městečko Pines právě začínám číst a musím přiznat , že v tom mám zatím trochu zmatek , uvidím a doplním po přečtení.
Tak mám přečteno . Takový maglajs , škoda času a peněz .

Standa Šebek
14.10.2013 odpad!

Tahle kniha mě opravdu hodně dožrala.

Podle mě je to dost obyčejná, řekl bych i braková četba o neustále zmláceném, krvácejícím a všelijak potlučeném agentovi, který zdrhá z děsivého městečka.

Kniha není ani moc dobře napsaná. Autor často neobratně používá přirovnání a popisy, jež jsou v daných situacích totálně mimo mísu a na každé druhé stránce mě štvaly.

Překvapující pointa byla opravdu, ale opravdu zoufale neoriginální, nezajímavá a plná logických kiksů.

Největší zklamání ale přinesla má očekávání – na knihu jsem přišel, když jsem dokoukával geniální seriál Městečko Twin Peaks a zoufal jsem si, že neexistuje nic podobného, čím bych mohl navázat. Anotace slibovala, že kniha nadchne fanoušky tohoto seriálu, pár recenzí to potvrzovalo, autor přiznal inspiraci seriálem a v doslovu označuje knihu za výsledek jeho snahy navázat na něj.
Ani co by se za nehet vešlo! Kniha nemá se seriálem kromě několika málo letmých narážek společného absolutně nic (a jako fanda seriálu jsem se opravdu snažil něco najít). Ani atmosféra se vůbec, ale vůbec v ničem nepodobá.

Velké zklamání a nuda. Ke konci knihy jsem přeskakoval celé odstavce, což nedělám nikdy.

Katka.Z
12.10.2013 5 z 5

mě se tahle knížka docela líbila, závěr byl docela dost překvapující a tak nějak mi v tom příběhu neseděl,ale jinak v celku dobré :)

bbara155
30.09.2013 2 z 5

Pro mě taky zklamání, čekala jsem mnohem víc. Námět není špatný, je to docela zajímavá myšlenka, ale zpracování pokulhává. Velký kus knihy jsem vzala rychločtením, zajímalo mě rozuzlení, ale neměla jsem požitek z četby samotné.

Babouš
05.09.2013 1 z 5

Zpočátku celkem dobré (i když zápletka lehce připomínala epizody béčkových seriálů jako Stargate nebo Čarodějky), zajímalo mě, jak to celé vlastně je, ale ten přeplácaný konec zabil celou knihu. Nalákal mě námět, ale rozuzlení mě opravdu zklamalo. Je to patlanice všech možných žánrů a nic z toho. Nedoporučuji.