Městečko Pines

Městečko Pines https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/198032/bmid_mestecko-pines-198032.jpg 4 624 192

Wayward Pines je poklidné malé americké město, jakých najdete v Idahu desítky. Ale jen na první pohled. Agent tajné služby Ethan Burke do něj přijíždí hledat dva pohřešované federální agenty. Úkol je jasný a zcela odpovídá práci, na jakou je Burke zvyklý. Netuší však, že ho ve zdánlivě idylickém městečku čeká řada nepříjemných překvapení. Po vážné automobilové nehodě skončí v nemocnici. Od místního psychiatra se dozví, že utrpěl poranění mozku a že rozhodně nemůže opustit nemocnici. Ethan ho neuposlechne a bez peněz a bez dokladů vyráží do města, aby se pustil do vyšetřování. Naráží na neochotu místního šerifa a řadu podivných osob, z nichž žádná není tím, kým se zdá. Nemůže se spojit se svými nadřízenými ani s manželkou a stále jasněji si uvědomuje, že se ocitl ve světě, jemuž nerozumí a v němž se necítí ani trochu bezpečně. Vše se ještě víc zkomplikuje, když konečně nalezne znetvořené tělo jednoho z agentů. Burke ví, že je načase zmizet, ale současně tuší, že na útěk je už pozdě. Nezbývá než bojovat a snažit se zachránit alespoň holý život.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: ekniha , Jota

Pines , 2011

denib
18.03.2017 5 z 5

Napínavá a skvěle čtivá kniha, při které jsem si uvědomovala, jak se asi cítí laboratorní myšky. Hlavní hrdina je dost tvrdohlavý a jde si za svým. Věří si, což mi bylo sympatické. Já na jeho místě bych už ve třetí kapitole křičela strachy z toho, že jsem se zbláznila. Celou dobu jsem přemýšlela, co se to sakra děje. A to, že jsem tomu nemohla přijít na kloub, mi vůbec nedovolovalo knihu odložit :-) A vlastně se mi líbilo i to, jak to autor ukončil. Život je prostě o prioritách.

Aleen
03.03.2017 5 z 5

Opět přiznání - dostala jsem doporučeno, našla v oddělení napětí a začala číst...detektivku!!! Fakt!!! A najednou...jsem v úplně jiném světě, čase, vše se úplně obrátilo a to několikrát. Nejdříve jsem byla zmatená. Pak mně to naprosto vtáhlo a já zhltla tento "sci-fi horor" s velkým potěšením. Prosím Vás, přečtěte si to....je to nečekané, obzvláště pro nás, kteří jsme neviděli ani jeden ze zmiňovaných seriálů, nebo filmů.

Fantasysvet
11.12.2016 4 z 5

Príbeh tajného agenta Ethana Burka, ktorý sa po záhadnej nehode ocitá v prekrásnom a na prvý pohľad pokojnom mestečku v Idahu, je plný prekvapení a zvratov, lebo ako to už býva zvykom, nič nie je v skutočnosti také ideálne, ako sa to zdá. Neustále vystavený psychickému stresu, bez dokladov, peňazí a rodiny, v mestečku, z ktorého niet návratu, a ešte k tomu naľahko odetý a s amnéziou – verte či nie, ale v takejto situácii by ste sa veru nechceli ocitnúť. Šerif Pope, ktorý má celé mesto na povel, ako aj sestrička Pam, z podozrivo prázdnej nemocnice, podkladajú hlavnému hrdinovi pod nohy jedno poleno za druhým. A ani zďaleka nie sú jediní. S Ethanovým životom sa autor zahráva na každom kroku a bývalý vojak, dnes už agent tajnej služby pátrajúci po svojich kolegoch, má čo robiť, aby obstál v najväčšej skúške svojho života, a pritom neskončil v kazajke, či v rukách krvilačných zmutovaných monštier, alebo nemenej nebezpečných obyvateľov tajomstvom opradeného mesta.

Môj finálny a hlavne zaujatý (knihou!) názor znie: Pokiaľ milujete tajuplné mystériá zachádzajúce k žánru sci-fi, garantujem vám, že Mestečko Wayward Pines je pre vás ako stvorené. Preto sa nebráňte, vstúpte do tajov „slovenského“ Wayward Pines. Jeho brány sú otvorené a príbeh čaká, aby vás pohltil...

parxel
29.06.2016 4 z 5

Knihu jsem si přečetl poté co jsem viděl seriál a zajímalo mne jak se knižní verze liší od té filmové. V tomto směru se nekonalo žádné velké překvapení. Seriál v podstatě kopíruje knihu a odlišuje se v drobnostech (v seriálové verzi možná trochu více vyniknou různé časové linie). Nicméně jeden podstatný rozdíl tady přece jenom je. Kniha končí cca v místě, kdy se seriál dostane do poloviny. To znamená, že druhá polovina seriálu nemá oporu v knižním zpracování a je to sakra znát, protože kvalita jde prudce dolů.

Zpět ke knize. Kniha je napsaná velmi dobře jenom se občas člověk neubrání pocitu, že by hlavní hrdina v průběhu umřel asi tak 3x na krvácení do mozku. Nicméně to je detail, nad kterým jsem ochotný přimhouřit obě oči, protože to bohatě vynahrazuje atmosféra a originální napád.

Autor se rovněž netají tím, že inspirací pro něho byl seriál od Davida Lynche Městečko Twin Peaks. V tomto směru kladně hodnotím, že se autorovi podařilo vytvořit kompletně jiný příběh. Nejedná se tedy o žádnou napodobeninu výše zmíněného seriálu.

Celkově dávám čtyří hvězdy, protože si myslím, že poté co se jednou dozvíte pointu, tak kniha ztratí část svého kouzla a nemá smysl se k ní vracet. Nicméně vzhledelm k originalitě příběhu a úžasné atmosféře bych tuto knihu doporučil všech čtenářům hororově laděných příběhů.

petrzel
05.06.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Zápletka byla perfektní a člověk se do toho nádherně vžil.

N10Tikky
22.05.2016 3 z 5

Co na to říct? Kniha je napsaná celkem dobře. Autorovi se celkem daří postupně budovat atmosféru, ale pak se to ke konci zasekne a hloupost rozuzlení to celé sráží na kolena...
Bez spoilerů se to špatně vysvětluje. Nemám problém s vysvětlením městečka Pines, mám problém s vysvětlením proč a pak s popsanou organizací...

JudgeURBAN
22.05.2016 3 z 5

V základu je to skvělá kniha s inovatovním příběhem, ale v konečeném důsledku to není zrovna nic vzrušujícího. Za celou dobu jsem si k srdci nepřipustil ani jednu z postav a po určité chvili mě příběh začal nudit. Jistě tato kniha někoho zaujme, ale já jsem jeden z těch lidí nebyl. Knihu jsem dokonce asi na dva měsíce odložil. ( 27.1.16 až 20.5.16 )

dennie3
06.05.2016 3 z 5

Nápad je geniální, příběh strhující a dobře se čte. Bohužel mě hrozně rušilo to, že Ethana v každém druhém odstavci něco bolí (chápu, že to bolí, ale spisovatel na to nemusí pořád upozorňovat) a že většinu knihy má jedno hrozné zranění za druhým, ale přesto je prostě nesmrtelný a basta. Mám pocit, že za celou knihu měl k jídlu tak jeden hamburger a pár mrkví. Ale hlavně, že žije.
Jeden z mála případů, kdy mi seriál přijde lepší než kniha. Ale příběh se mi četl velice dobře, takže bych si chtěla přečíst i další dva díly - bohužel bych si je musela koupit, protože nejsou přeložené, tudíž ani v knihovně..

ewisek22
01.05.2016 5 z 5

Jako mohu říci jen jediné...už dlouho jsem se u knihy tak nebála...naposledy snad u Kinga a jeho Osvícení. Stejně mrazivé jako kniha mi přijde i povedená obálka. Ta honička Ethana a spol. mi ubrala minimálně 10% O2:)) Velice dobře promyšlené. Chvílemi jsem si říkala...tak a je Ethan v bezpečí a autor mě hnedle vyvedl z omylu a já jenom udiveně kroutila hlavou, jak se příběh dále vyvíjí. Dávám plný počet hvězdiček samozřejmě. A doufám, že se někdy v budoucnu ještě setkám s nějakou další úžasnou knihou od tohoto spisovatele.

Lacerta.j
08.04.2016 5 z 5

Knizka mi prisla pod ruku nahodne v knihovne. Po precteni nekolika komentaru tady na databazi jsem se rozhodla ji pujcit a nelituju. Sice jsem ji neprecetla jednim dechem, ale bylo to velky premahani ji zavrit a jit spat. Opravdu napinavy pribeh u ktereho jsem se i bala, super! Zaver na me zapusobil.

pidalka777
29.03.2016 4 z 5

Kniha je velice čtivá a zajímavá. Zabrala jsem se do ní tak, že jsem přejela i zastávku šaliny. Vřele doporučuji.

stefinam
16.02.2016 5 z 5

Neměla jsem žádná očekávání, protože při výběru jsem nevěděla do čeho jdu (myslím tím žánr). Kniha mě pohltila a přečetla jsem ji během několika hodin. Děj má spád, nemá hluchá místa. Hrdina je sympaťák. Doporučuji.
PS: Nejsem žádný literární odborník a knihy rozlišuji na líbí/nelíbí:-)

Liduhorse
09.02.2016 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu zaujala.
Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Hlavní hrdina příběhu mi byl sympatický.
Zajímavá zápletka. Výborně vymyšlené, promyšlené....
Jedna z nejlepších knížek které jsem četla.
Hrozně moc doporučuji všem čtenářům, kteří mají rádi napětí, detektivní příběhy...
Hlavní hrdina řeší a řeší a až teprve na konci se dozví pravdu.

Jelikož je to i zfilmované, moc bych si přála přeložit další díly.
Mega dobrá napínavá kniha, kterou přečtete za den.

qydko
08.02.2016 4 z 5

Mrazivé. Měla jsem trochu problém se čtením večer, sama doma... Napínavé, překvapivé.

misan69
10.01.2016 5 z 5

Přečteno jedním dechem - bála jsem se. Nemůžeme pořád číst jen tu vážnou literaturu.

Hanyuu-hime
14.12.2015 3 z 5

Tuto knihu jsem rozečetla ještě ten rok, co vyšla. Nebudu lhát, zaujala mě obálkou, která se mi líbí pořád. Jenže ta knihu dělá jen z té menší části... Příběh mě tehdy moc nezaujal a po několika prvních stranách jsem to vzdala. Nebyla na to ta správná chvíle... A trvalo až do letoška, kdy ta chvilka konečně přišla.

Městečko Pines mi dělalo milého knižního společníka ve vlaku, kde jsem po krátkých deseti minutkách každý den ukusovala z příběhu, který se ze začátku tváří jako velice zajímavý a skutečně nepředvídatelný thriller, kde vlastně ani nevíte, jestli je něco špatně s tím městem, nebo je magor hlavní hrdina. Skutečně mě bavila ale jen první třetina... do poloviny to pak začínalo být už poněkud nudné. Stále to samé trmácení se tajemným městem, snaha na něco přijít s nulovým výsledkem. Místy jsem pak četla už tak ze setrvačnosti, až jsem si nevšimla, kdy přesně se z obyčejného thrilleru stala postapokalyptická scifárna. Na konci jsem měla pocit, že čtu něco zcela jiného, než jsem četla na začátku knihy. Nemohu říct, jestli je to dobře nebo špatně. Mám z toho takové všelijaké pocity. Na jednu stranu to bylo celkem fajn, ale na tu druhou mi tam všechno tak úplně nešlo k chuti. A to mám ráda sci-fi, horor i thriller.

Slečně přede mnou by měl někdo vysvětlit, co znamená slovíčko spoiler. Mám takový pocit, že komentáře mají sloužit lidem, co knihu ještě nečetli -_-

Elfinka_
29.11.2015 4 z 5

Po dlouhé době jsem narazila na knihu, od níž jsem nemohla odtrhnout zrak. Patří mezi ty knihy, kdy už vás únavou bolí oči, zavírají se víčka, večerní hodiny se mění v noční a noční v ranní, a pořád, ač chcete, nenechá vás se odtrhnout. Celou dobu jsem přemýšlela, v čem bude asi ten šokující závěr a napadalo mě průběžně pár scénářů, ale musím přiznat, že jak to skončilo doopravdy mě nenapadlo. Přesto mě závěr až tak nešokoval a zpětně mi ten příběh přijde vlastně docela obyčejný. Nicméně výborně vykreslené prostředí a atmosféra města, všechny události, které se hlavnímu hrdinovi dějí s ním prožíváte, jako by byly vlastní. Místy jsem s ním byla tak zoufalá a naštvaná, že jsem musela občas knihu zavřít a "rozdýchat to" :-) Úžasná studie pocitů, emocí a myšlenek jedince. A konečně zajímavý psychologický pohled na lidskou společnost. Dávám 4 hvězdy.

Beatrice_s
21.11.2015 5 z 5

Tato kniha pro mě byla naprostá bomba v tom nejpozitivnějším slova smyslu. :) Musím říct, že jsem podle anotace neočekávala nic moc převratného, ale ukázalo se, že opak byl pravdou! Od první stránky jsem byla pohlcena svižným a záhadným dějem a snad až magneticky přikovaná k neskutečné atmosféře celého příběhu. :) Hlavní hrdina si brzy získal mé sympatie. Zápletka i konečné rozuzlení byly zajímavé a pro mě rozhodně uspokojivé. Na tuto velice čtivou, tajemnou a napínavou knihu zkrátka vzpomínám moc ráda a asi vždy budu. :) Pokud u nás vyjdou další díly, určitě si je nenechám ujít. Avšak jak to tak bývá, obávám se o pokles kvality.

jefff
11.11.2015 3 z 5

Kniha to nebyla špatná. Kombinace mysteriózna, lehce hororu, thrilleru nebyla marná a evokovala ve mě atmosféru Akt X. Příběh byl čtivý, napínavý a hlavně s docela povedeným koncem, až jsem nečekal, že bude takto zajímavý. Na druhou stranu je to hodně lehká knížka, žádná velká literatura a rozhodně nic co by se dostalo pod kůži. Nebýt pěkné obálky, byl by to spíš na obyčejný paperback.

Mikino00
02.09.2015 4 z 5

Ke knize jsem dostal skrze seriál a byl jsem překvapen jak odlišný příběh jsem zde dostal. Tajemno, boj o život i beznaděj naštěstí zůstaly zachovány a tak jsem s napětím zhltnul celou knihu. Trochu mě zaskočilo, že pokračování knihy (které seriál již zvládl adaptovat) ještě nejsou přeloženy a vydány. Zatím tedy nechci vynášet ortel zda je lepší seriál či kniha. Jsou jiné, své a kniha má rozhodně co nabídnout.