Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1728 315

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

Bookgirl
15.11.2018 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila možná ještě o stupínek více než první díl. Byla trochu méně pohádková, ale o to více tam bylo akce a děj nestál. Byla jsem taky ráda, že jsme se nemuseli definitivně rozloučit s kapitolami o Cinder a její kapitoly byly super. Takže za mě Cinder lepší jako hrdinka, protože Scarlet mě občas vytáčela, ale děj se v druhém dílu trochu víc rozjel. Každopádně je to naprosto úžasná série a těším se na další díl.

Zabka27
28.10.2018 4 z 5

Moc se mi líbí jak děj plynule přešel na další hrdinku série. Scarlet je opravdová hrdinka a musím říct, že je mi možná bližší než Cinder. Opět výborný díl.

Peetullka
13.10.2018 5 z 5

Příběh se začíná docela hezky rozvíjet a nabírá na tempu. Jsem zvědavá na další díly.

mekkejla
09.10.2018 4 z 5

Skvělý únik od všedních dní. Příběh se začíná pěkně rozvíjet a nabírá na tempu. Docela mě překvapilo jak moc to bylo akční, obzvlášť závěr, ale čtení jsem si opravdu užila. Těším se na další díly.

roman9276
27.08.2018 5 z 5

Druhej díl naprosto skvělej. Scarlet alias Červená Karkulka, farmářka, pilotka, holka od rány, co na sobě nenechá dříví štípat. Odkryly se další spojitosti se Cinder, víc napětí, víc akce, podle mýho druhej díl ještě lepší než první, tak se mega těšim na Cress.

Lorej
23.08.2018 5 z 5

Hodně jsem se na tohle pokračování Měsíčních kronik těšila a zklamaná vůbec nejsem.
Moc se mi líbilo, jak autorka vyprávěla nejen příběh Scarlet, ale i pokračovala v příběhu Cinder.
Červená Karkulka je jedna z mých oblíbených pohádek a byla jsem dost zvědavá, jak si autorka poradí s jejím převyprávěním. A myslím, že to zvládla na výbornou. Hodně akce, tajemství a city, co víc si přát?
Marissa Meyer je prostě kouzelnice (nebo potomek bratří Grimmů? :D), že dokáže vzít námi všemi známý příběh a přetvořit ho v úžasné moderní fantasy.

Alexxxka
21.08.2018 5 z 5

Krásná obálka - jako všechny z této série. A příběh pecka. Netušila jsem, že mě tahle série úplně vtáhne. A teď hurá na Cress. Jsem zvědavá jak se to bude dál vyvýjet :-)

katallinka
13.08.2018 5 z 5

Normálně má u mě vždycky navrh Popelka, ale musím říct, že druhý díl se mi líbil mnohem více. Scarlet a Vlka jsem si zamilovala. Jsem zvědavá, co bude následovat.

Ajda300
09.08.2018 5 z 5

Scarlet byla snad ještě lepší než Cinder a to už je co říct

ivič
09.08.2018 4 z 5

Hezké, odpočinkové čtení. Trochu mi vadilo že některé pasáže byly moc zdlouhavé,
ale to je asi jediná chyba celé knihy. Čekala jsem něco trochu jiného, ale
nebyla jsem zklamaná. Narozdíl od Cinder se kniha
moc nedržela předlohy, ale moc to nevadilo. Celkově
se mi kniha líbila a určitě ji doporučuju.

Jostik_21
08.08.2018 5 z 5

Mega, mega, mega. Až na pár kapitol, které byli příšerně zdlouhavé, mě kniha bavila.Doporučuji přečíst.

MiraiYume
01.08.2018 5 z 5

Skvělé pokračování, výborně napsané. Postavy mají své vlastní charaktery, úžasně propracované. Moc se mi líbil Thorne, dodával příběhu trošku humoru mezi vším tím dramatem a krví. Příběh byl vyvážený a tři dějové, vzájemně související linky, se mi taky líbili. V každé jsem našla nové informace, souvisely spolu a přitom vyprávěly tři různé příběhy. Podtrženo, sečteno - Scarlet mě dokonale navnadila na pokračovaní. Tato série zatím patří k mým oblíbeným. A to sci-fi žánr vážně nemusím.

Ticiana
30.07.2018 5 z 5

Libi se mi ze autorka davkuje ruzne manipulace a dalsi informace postupne. Povedene a moc. Dalsi dily na rade a uz se moc tesim.

Belisima
26.07.2018 5 z 5

2.díl-Scarlet jsem celá nedočkavá koupila v elektronické podobě, abych mohla hned číst a nefungovalo mi nastavení, tak jsem běhala v deset hodin večer po sousedech jestli to někdo neumí, snad to stačí jako recenze, co je člověk ochotný udělat aby nepřerušil čtení. Všechny knížky od Marissy jsou stejné, nejdou odložit, protože je to napsané velice poutavě.

zinon
30.06.2018 5 z 5

Tato knížka byla lepší, jak Cinder....alespoň mě více oslovila osobnost Scarlet. Vlk taky nebyl k zahození.) Cinder už byla trochu průbojnější a Thorne tam přináší humor a to já můžu.) Jdu na další díl :)

KateiBookLover
24.06.2018 5 z 5

Marissa opět nezklamala a po Cinder další pecka. Fak super. Scarlet a Vlka jsem si hned zamilovala. A velmi oceňuji, že je kniha od knihy delší. Už se těším na další díl!

tereza94
20.06.2018 4 z 5

Na knihu jsem se po přečtení CInder velmi těšila, ze začátku mě to přišlo zdlouhavější, ale tak od půlky dostal děj spád. Dokonce bych řekla, že by mi ten konec nevadil trochu delší. :-)

ajla5
13.06.2018 5 z 5

Skvělé! A Vlk!

teri1003
04.06.2018 4 z 5

Za mě pěkná série ale asi nebude patřit mezi mé nejoblíbenější. Příběh je pěkný, zajímavý ale byly chvíle, kdy se mi do čtení nechtělo. Za mě to není to wow co jsem si myslela, že bude... ale na jednoduché odpočinkové čtení to je ideální.

Tofinka
03.06.2018 4 z 5

Aneb jak se Popelka obviněná za velezradu potkala s Karkulkou a Vlkem, kteří hledají babičku...

Dějová linka Cinder byla stejně úžasná jako první díl, ale u Scarlet jsem si prostě nemohla zvyknout na všechnu tu moderní techniku... Prostě mi to nějak nesedělo k tomu prostředí farmy. A v druhé polovině knížky jsem často odolávala nutkání vynechávat části z pohledu Scarlet. (Snad jediná věc, co bych u knihy vytkla.)

Nové postavy jsou opět krásně propracované a Vlk... Kdo by se nezamiloval do Vlka ❤.

Ukázka z knihy:

Hleděla na Vlka. Nepřirozené oči. Dokonalé smysly. Zuby. Vytí. Představa, že nikdy v životě neměl rajče. "Co jste za lidi?"

"Alfa družka," zamumlal. "To se mi docela líbí." ... "Mně docela taky."

A to nejlepší nakonec... :D Ta obálka je DOKONALÁ. (Jen lituji, že ji nemám v knihovně.)

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984