Scarlet

Scarlet https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167998/bmid_mesicni-kroniky-scarlet-bml-167998.jpg 5 1728 315

Když Byla Scarlet Benoitová malá, opustili ji oba rodiče a byla poslána na vychovávání k babičce. Nyní je jí osmnáct a je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jedinou blízkou bytostí na světě. Až do dne, kdy babička náhle zmizí a Scarletin život se obrátí vzhůru nohama. O dva týdny později se Scarlet snaží vydělat si na živobytí na jejich malé farmě, když vtom se objeví její ztracený otec, zbitý a blouznící. Scarlet se od něj dozví, že ho mučil jakýsi gang samozvaných strážců pořádku... který dosud stále drží v zajetí Scarletinu babičku. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, který navštěvuje místní hospodu. Ačkoli se Scarlet je nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, z něhož čpí potíže na sto honů, ví, že potřebuje Vlkovu pomoc, aby našla únosce své babičky. To ale ještě Scarlet netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Scarlet , 2013

juli2
16.03.2016 5 z 5

Po docteni teto knihy, me napadlo "paaaani". Musim priznat, ze jsem ke knize pristupovala jako k nudnému meziclanku prvniho a posledniho dilu, jak tomu obcas u trilogii byva. Ale tohle me zaskocilo. Kniha byla poutava. Oproti prvni knize nebyla tolik predvidatelna. Spis minimalne. Uz se moc tesim na vyvrcholeni celeho deje. A doufam, ze druhy dil nenasadil moc vysokou latku. Knihu urcite doporucuji. Krasne se zde prolina "sci-fi" a pohadka.

Xena011
13.03.2016 5 z 5

Jelikož jsem jako malá milovala Červenou Karkulku a byla to má nejoblíbenější pohádka, toto zpracování bylo hodně povedené a moc se mi líbilo. Tento díl byl mnohem lepší než předchozí. Samozřejmě pokračuje děj Cider, který doufám bude dalším dílem pokračovat také napínavě a nečekaně.

a2jana
13.01.2016 4 z 5

Trošku zklamání, nemohla jsem se začíst, snad až v poslední třetině... Cinder se mi líbila víc, ale těším se na další díl :)

Aggie.
09.01.2016 5 z 5

Druhý díl jsem četla nejdřív, viděla jsem knihu v knihovně a nemohla si ji nepůjčit a naprosto mě dostala. Ani nemůžu slovy vyjádřit, jak moc mě bavila. Musela jsem si říkat dost, aby mi kniha vydržela aspoň na pár dní a já o ni nepřišla, tak brzy. Hrozně mě nadchla, strašně se mi líbí i autorčin styl psaní, je to skutečně dokonalé. Navíc dost originální tematika. Pohádky v budoucnosti? Skvělý :D Zamilovala jsem si většinu postav a pak i v ostatních dílech, které jsou taky úžasné. Nemůžu se dočkat čtvrtého dílu.

Midnight01
31.12.2015 5 z 5

Scarlet se mi líbila mnohem víc než Cinder. Je zde více akce ale i romantiky a to je něco přesně pro mě.

anishta
27.12.2015 5 z 5

Druhý díl se mi líbil asi o chlup víc než Cinder. Hlavně dějová linie kolem Vlka a Scarlet mě zaujala. Přece jenom jsou to nové postavy. Linii Scarlet a Thorneho beru jako mezistupeň před finálem. Celkově supr.

mirkol
23.12.2015 4 z 5

když jsem tuto knihu v knihovně vzala tak to bylo z nudy nakonec mě to, ale zaujalo a usoudila jsem, že to není taková hrůza jak jsem si myslela. :D

MGT
09.12.2015 4 z 5

No jde vidět, že se spisovatelka od prvního dílu trochu někam posunula, ale pořád je to tak strašně naivní, v jejím světě jsou vzájemně opětované lásky na první pohled asi běžné:)
Je to příjemně jednoduché čtení, ale tuším, že bych to více ocenila před nějakými 10-15-ti lety (a to nejsem žádná stařena).

PS: Občas je obtížné hned přiřadit přímou řeč k postavě, která ji má pronášet, ale za dvě, tři věty to vyzní.

Arya26
06.12.2015 5 z 5

Knížka byla zajímavá. Scarlet (jako postava) mi moc nesedla. Nejvíc mě na ni naštvalo to, jak se zajímala jen o sebe a svou babičku a nechtěla Cinder vůbec pomoct a na konci se na ni tak hnusně obořila (megera jedna) . Mám raději Cinder a Kaie. Na Vlkovi nic až tak úžasného nevidím . S Thornem byla zábava :D .Druhý díl byl ještě lepší než první - přečteno v rychlosti blesku :) !!! Vřele všem doporučuju.

JupiterFire
04.12.2015 5 z 5

Boží..!!! Celá tahle série je naprosto neuvěřitelná. Líbí se mi jak autorka propojila příběhy jednotlivých postav..i to jak popisuje tu technologii. Skvělá knížka i série..

smileEvca
15.11.2015 5 z 5

Luxusní knížka! Ještě lepší než první díl. Příběhy jednotlivých postav se oddělily a rozvinuly. Dozvěděli jsme se důležité detaily a všechno se začíná pomalu rozmotávat... ;-) Dynamický příběh plný napětí, zvratů a těžkých rozhodnutí. Prostě úžasné, nemůžu si pomoct a jdu na další díl. Nejoblíbenějšími postavami jsou pro mě Thorne a Scarlet. :-)

Etule
08.11.2015 5 z 5

Jestliže mě první díl okouzlil, tak tenhle mě srazil na kolena. Míněno jen v dobrém. Zamilovala jsem se. V prvním díle se mi zamlouval Kai, ve druhém taky, bylo vidět že jeho postava dospěla. Stejně tak Cinder. Ale zamilovala jsem se do Vlka. A jsem strašně ráda za to, že Scarlet má mozek! :D Mimochodem Thorne je taky úžasný, to jen aby se na toho rádoby kapitána nezapomnělo. :) Jeho vtip mi na tváři několikrát vykouzlil úsměv, nebo dokonce způsobil výbuch smíchu v autobuse. Nádhera!

No jdu se vrhnout na další díl. Smekám před fantazií autorky a rozhodně si její knihy hodlám pořídit i do své vlastní knihovny. :)

Veeria
05.11.2015 5 z 5

Úžasné, tajemné, napínavé, romantické.....miluji tuto knihu, ve všech směrech. Autorka má opravdu talent a jsem šťastná za její práci, za svět a postavy, které vytvořila a které si najdou místo v srdcích čtenářů. Děkuji za Vlka a Scarlet!♥

Dym
26.10.2015 5 z 5

Červená Karkulka z budoucnosti je snad ještě lepší než originál což platí i u Cinder. Ta knížka je úžasná, příběh o dívce které zmizí babička, zmutovaném vlčím měsíčňanovi, ztracené princezně měsíce a uprchlém trestanci se může zdát jako slátanina ale je to jedna z nejlepších knih které jsem kdy četla :)

EvaSupovic
13.10.2015 5 z 5

Opět super díl, jsem zvědavá jak se ti vším teď Cinder popere a kopne královnu do královské pr**** :-D

*Pájuše*
03.10.2015 5 z 5

Po přečtení anotace jsem se nemohla dočkat, jaký příběh si autorka vymyslí pro Červenou karkulku. A byla to jízda! Tohle dílko musím hodnotit jako zatím nejlepší dílo téhle série. Ačkoliv Popelka je mi bližší, než Červená karkulka, tahle kniha má něco do sebe.
Jistě, kostra příběhu zůstala nezměněná, ale příběh je sám o sobě originálnější, než samotná pohádka! Neskutečně jsem si ho užila. Ale pokračující příběh Cinder, který se odehrával paralelně se Scarlet, mi tady trošku překážel. Ačkoliv jsem ráda, že Cinder se pomalu propracovává ve "šťastně až navěky", tady pro mě byly ty vsuvky s ní rušivým elementem, které mě vyrušovaly u úchvatné, napínavé, jiskřením nabité, dech beroucí jízdě.
Tenhle díl se mi nesmazatelně vryl do paměti a do srdce! Příběh Scarlet prostě vede!! :-D

Karolinamurphy
19.09.2015

Prvních 150 stránek se prostě musí překousnout, protože pak už Scarlet není jen lehce urážlivá nafoukaná nána :) Osobně si myslím, že ze zatím tří dílů, které jsem četla je druhý ten nejhorší.

hrubik
10.09.2015 4 z 5

Napínavý, akční díl. Jsem zvědavá, jak se příběh bude vyvíjet dál.

Ellbereth
07.08.2015 4 z 5

Cinder nebyla špatná, ale Scarlet je o dost lepší. Celkově mi přijde kniha propracovanější. Na Cinder bylo znát, že je to young adult. Ve Scarlet se děj pěkně rozvíjí, je vcelku napínavý, není již tak předvídatelný. Také knize prospělo více dějových linií. Celkově je to zajímavý nápad a jsem zvědavá jak to dopadne. Doufám, že tahle vzestupná tendence bude pokračovat i u Cress :-D

Nathanielka
31.07.2015 5 z 5

Skvělé pokračování, sice mi ze začátku vadilo více postav, ale poté jsem si zvykla a mužu říct že jsem velmi spokojená a těším se na Cress.

roboti kouzla smrt Měsíc nákaza romance kyborgové

Marissa Meyer
americká, 1984