Nejkrásnější - Příběh Levany

Nejkrásnější - Příběh Levany https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/243432/bmid_mesicni-kroniky-nejkrasnejsi-GMW-243432.jpg 4 791 165

Čiré zlo má své jméno, skrývá se za maskou klamu a používá “osobní romantické kouzlo”, aby získalo moc nad ostatními. Ale kdo je doopravdy královna Levana? Dlouho předtím, než jí cestu zkřížily Cinder, Scarlet a Cress v Měsíčních kronikách, žila Levana úplně jiný příběh – příběh, který nebyl nikdy vyprávěn… až dosud. Marissa Meyerová, autorka ságy Měsíční kroniky, odhaluje v knize Nejkrásnější ze všech život své magnetizující záporné hrdinky, nezapomenutelný příběh o lásce a válce, zradě a smrti.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Fairest , 2015

Lenka.Vílka
12.03.2018 4 z 5

Neb jak si oblíbit záporáka, přestože to je děsná mrcha...

trynitrix
12.02.2018 5 z 5

Příběh Levany byl úžasný i když z něho šla husina, asi nebýt její sestry tak asi taková není, vždy někdo nebo něco za něčím stojí a pak se to vyvíjí. Nejvíce mi bylo líto Evreta i když ho milovala přes všechno nezasloužil si to.

Irsaf
30.01.2018 5 z 5

Líbila se mi, i když to bylo takové zvracené.

wildXchos
18.01.2018 4 z 5

Celá kniha měla temnou atmosféru, ze které nešlo uniknout ani na chvíli. Mě připadala Levana šílená už od začátku, a taky si myslím, že Evreta nemilovala, jenom si to myslela.

Alena_S
06.01.2018 4 z 5

Asi není normální, po přečtení 1.části skočit hned na čtvrtou, ale když ona byla tak hezky útlá :) ...A teď hodně věcí dává smysl. Ale vstávaly mi vlasy z té královské rodinky, ne že ne.

Francesca14
27.12.2017 5 z 5

V první řadě musím říct, že mám z knihy celkem depku. Má dost temnou a depresivní atmosféru, prosakuje celým příběhem a z Levany i její sestry člověku fakt běhal mráz po zádech. Ale příběh byl čtivý, stejně, jako všechny ostatní knihy ze série a byl skvělým doplněním, spoustu věcí to vysvětlilo a určitě to přispělo k aspoň nepatrnému pochopení Levanina chování. Kromě smutného nádechu, bez kterého by se ale kniha neobešla, nemám knize co vytknout už proto, jak moc "Měsíční kroniky" miluju.

AriaLissa
17.12.2017 5 z 5

Na celým příběhu je nejsmutnější to, že jsem jí velmi často rozuměla, bohužel.

Bettybook
24.11.2017 5 z 5

Skvělé.

izfnp
20.10.2017 4 z 5

Veľké prekvapenie, nakoľko knižka je naozaj napísaná výrazne inak - a nie je to len jej stručnejšou naráciou -, ale taktiež preto, že ma to nečakane cez svoju takmer až biografickosť veľmi bavilo. Vždy ma zaujímalo, čo bude ďalej, užila som si doplňánie črepiniek do mozajky celého príbehu Kroník a Levana potvrdila status jednej z najzaujímavejších postáv série.

Mozkovna
18.10.2017 5 z 5

No... To teda byla jízda.
Přiznám se, že je tohle moje první knížka od Marrisy Meyer (ano, asi jsem spíš měla začít s Winter nebo jinou důležitější knihou v sérii), ale absolutně vůbec mi to nevadilo. Levanu jsem tedy ještě neznala - a ráda poznala. I když byla celkem drsná a krutá, měla jsem jí ráda a bylo mi jí líto (což je zrovna to poslední co ona chce). Přišla mi dost naivní ohledně Evreta a vší té lásky a manželství, ale přeci jenom si něčím prošla a jediné, po čem toužila, bylo, aby ji měl někdo rád. Chápala jsem její rozhodnutí, ať už byla sebekrutější a nelidská.
Hned jak budu moct, pustím se do ostatních dílu. Tempo Meyerové je moc příjemné a velmi dobře se čte.
Ačkoliv bych se měla momentálně spíš utápět v méně zábavných knihách k maturitě, Měsíční kroniky si mě získaly. U hvězd! Doufám, že mají pokráčko v knihovně.

IvankaM
16.10.2017 5 z 5

Věděla jsem, že mi kniha zabere pár hodin, proto jsem s její koupí trochu otálela.
Ale tohle byla síla.
Miluju příběhy padouchů... Je mi ji strašně líto. Ale furt ji nesnáším.
Jenže buďme upřímní, komu by to s takovou sestrou a rodinkou zůstalo v hlavně v pořádku?

kristynkal
14.09.2017 4 z 5

Ze začátku mě moc nebavila, ale později se to celkem rozjelo. Hodně věcí kniha vysvětluje a rozhodně byla lepší naž Hvězdy nad hlavou.....

nani_nka
31.08.2017 5 z 5

Veľmi som sa nehrnula do tejto knihy. Nemám rada ak spisovateľky zbytočne naťahujú sériu alebo ak vydávajú nejaké dodatočné novely k sérii. Ale keďže knihy o Cinder zbožňujem, musela som si prečítať aj tú o Levane. A nakoniec som bola veľmi rada. Kniha nám ponúka iný pohľad na Levanu, vďaka ktorému pochopíte prečo sa z nej sformovala taká odporná bytosť akou je. A dokonca s ňou budete v niektorých momentoch aj sympatizovať! Teda mne sa tak stalo...

Princezna22
12.08.2017 5 z 5

Asi budu jedna s mála,kdo Levanu má rád,v knize mi přišla děsně sympatická a bylo mi ji líto. Její sestra byla poměrně krutější než ona,což mě dost překvapilo.... Levanu mám ráda,jako postava v hlavních knihách je úžasná a perfektní! To co provedla Evertovi je kruté,ale na druhou stranu ji chápu. Přeci jen chtěla lásku. Konec knihy mě příjemně překvapil a myslím,že Evert k ní musel chovat nějaké city... Máme tu i malou Winter a miminko Cinder, které jsem v knize uvítala. Kniha podle mě rozhodně není zbytečná a k příběhu prostě patří!!! :) je to čtivé, sice knížka je poměrně malinká ale čte se strašně dobře. Já jsem ji četla delší dobu jelikož jsem si příběh chtěla pořádně vychutnat. Doporučuji

JajaCZ
22.07.2017 5 z 5

Príbeh o Levane má veľmi bavil. Bol skvelým doplnkom k sérií a veľa otáznikov, ktoré vznikli, vysvetlil.

pink_ivy
11.07.2017 3 z 5

Čekala jsem od toho víc. Levaninu krutost to svým způsobem vysvětlilo, ale nedokázalo mě to přimět ji vidět jinýma očima. Naopak se mi ještě víc znechutila.

molkniho
04.07.2017 5 z 5

Nemám slov. Kniha se četla sama a byl v ní zajímavý příběh s velice zvrácenou Levanou..Levana mi od začátku přišla naivní v tom, že ji bude Evret milovat, ale její naivita k tomu příběhu patří. Ale ten konec...nemám slov.

Ree
16.06.2017 3 z 5

Po Cress, která mi strašně rychle utekla, mi čtení Nejkrásnější přišlo docela dlouhé, přestože nemá ani dvě stě stránek. Nevím, jestli byl tento díl úplně nutný. Už z prvních tří dílů jsme zjistili, že celá Levanina rodina byla šílená. Tady jsme akorát zjistili, jak šílená byla Channary a jak přeskočilo v hlavě Levaně, ale Levana pro mě od začátku série není zrovna zajímavá postava, přestože většinou padouchy miluju. Akorát mi bylo líto Evreta a Solstice... Zasloužili si víc.
Celkově je nejspíš fajn přečíst si tenhle díl před Winter, ale osobně si nemyslím, že by to bylo zrovna nezbytné. Byť jsem Winter ještě nepřečetla.

Adelschutzova
12.06.2017 5 z 5

Takhle dobře se čtou jen měsíční kroniky...tahle knížečka není vyjímkou.z celé serie mi v hlavě utkvěla nejvíc.konečně jsem Levanu pochopila a udělala si celkově jiný obrázek na Channary-a že s tou autorka překvapila..a také tu máme malinkou Winter a Cinder. No za mě skvělý..

Evule114
13.05.2017 5 z 5

Upřímně jsem tuhle knihu četla až po celé sérii, což je škoda. Také souhlasím s tím, že Levana je psychopat, ale téměř do posledních stran jsem tomu nechtěla věřit, ale právě ty poslední strany mě v tom utvrdily. No i ze skutečnosti víme, že psychopati byli u moci a jak to dopadlo... každopádně se to četlo dobře, jako ostatně celé kroniky... No štěstí, že Levana ve Winter umřela, jinak bych asi autorce nepoděkovala za skvělou sérii :-)

Měsíc princezny

Marissa Meyer