Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493194/bmid_iluze-5Uu-493194.jpg 4 317 103

Jediný způsob, jak ho dopadnout, je být o krok před ním Před zábavním parkem ve Stockholmu objeví policie tělo ženy v bedně probodané meči. I když to na první pohled připomíná nepovedený kouzelnický trik, záhy je jasné, že se jedná o mimořádně brutální vraždu. Totožnost oběti však zůstává záhadou a případ se nehýbe z místa. Policistka Mina Dabiriová nakonec nevidí jinou možnost než požádat o pomoc Vincenta Waldera, mentalistu a odborníka na lidskou psychiku i magii. Ačkoli Vincent zpočátku není spoluprací nijak nadšený, probudí se v něm hluboko zasunuté vzpomínky. Spolu s Minou, která rovněž bojuje se svými démony, si během vyšetřování uvědomí, že pronásledují nelítostného sériového vraha. A ten jako by se snažil Vincentovi něco říct. Podaří se jim ho zastavit, než bude obětí víc?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Metafora

Box , 2021

BubliBubli
09.05.2022 5 z 5

Příjemně překvapilo, spojení policejních postupů a práce mentalisty bylo zajímavé, linka z minulosti byla pecka, zajímá mě jak se bude dále vyvíjet jejich (hlavně Vincentův) příběh, určitě tam bude ještě něco schované :)

BookloverKlara
05.05.2022 5 z 5

Mě se Iluze trefila do vkusu, super počtení, zajímavé postavy :-) Trochu neobvyklé krimi, ráda si přečtu další díl!

Zara
04.05.2022 1 z 5

V naivní důvěře, že silně pokleslý styl paní Läckberg pomůže vyzdvihnout pan Fexeus, jsem se dala do čtení....
Nevím, čím druhý jmenovaný do díla zasáhl, ale spisovatelčin sloh zůstává stále stejný, tj. neslaný, nemastný, opatřený zdlouhavými popisy, vleklými statěmi, které z dějové linie trapně vybočují, s únavnými dialogy vyšperkovanými "odbornými" znalostmi z oboru psychologie atd atp.
Jedna hvězda za pointu, ke které se dalo dojít přímočařejší cestou šetřící papír i čtenářův zrak.

Autoři knihy

Henrik Fexeus