Iluze

Iluze https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493194/bmid_iluze-5Uu-493194.jpg 4 317 103

Jediný způsob, jak ho dopadnout, je být o krok před ním Před zábavním parkem ve Stockholmu objeví policie tělo ženy v bedně probodané meči. I když to na první pohled připomíná nepovedený kouzelnický trik, záhy je jasné, že se jedná o mimořádně brutální vraždu. Totožnost oběti však zůstává záhadou a případ se nehýbe z místa. Policistka Mina Dabiriová nakonec nevidí jinou možnost než požádat o pomoc Vincenta Waldera, mentalistu a odborníka na lidskou psychiku i magii. Ačkoli Vincent zpočátku není spoluprací nijak nadšený, probudí se v něm hluboko zasunuté vzpomínky. Spolu s Minou, která rovněž bojuje se svými démony, si během vyšetřování uvědomí, že pronásledují nelítostného sériového vraha. A ten jako by se snažil Vincentovi něco říct. Podaří se jim ho zastavit, než bude obětí víc?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Metafora

Box , 2021

Evule *
08.03.2023 5 z 5

Jsem z knihy nadšená, skoro 600 stran a přečteno za 3 dny. Napínavé, čtivé a já už se moc těším na "Kult".

Mandlevest
06.03.2023 5 z 5

Tak tohle bylo skvělé, vůbec mi nevadil ten velký počet stran, já si tuto nezvyklou detektivku užívala od první do poslední stránky. A může za to nejen originalita námětu, ale hlavně to, že jsem se velmi lehce sžila s hlavními postavami a zajímaly mě, a proto mi vůbec nevadily kapitoly z jejich soukromí, které byly velmi čtivé a napínavé (skrývají nejedno překvapení do dalšího pokračování) stejně jako samotná detektivní zápletka. A i když souhlasím s názorem, že to, přes krutost vražd, byla trochu pohádka pro dospělé, vůbec mi to nevadilo, spíše naopak. Vždyť kouzla a triky a potrestání padouchů do ní bezpochyby patří. A tak pouze jedna pochybnost. Stihne se do léta vydat pokračování? Jestliže ano, je to ,pro mě, jasná volba na dovolenou. Originální, bezvadné čtení, které,i přes úctyhodný počet stran, dáte za pár dní.

ropotamo
04.03.2023 5 z 5

Velice podařené , čtivé a napínavé. Bylo to velmi podobné seriálu Mentalista. Těším se na pokračování.

Prateri
22.02.2023 4 z 5

Iluze - dobré hodnocení, tak to si přečtu. A jéje - mentalista a taková tlustá kniha, tak to asi číst nebudu (nemám ráda takovéto mentalistické bádání). Kniha dvou autorů (bod čtenářské výzvy), dobrá, zkusím to. Začátek se mi četl nějak těžko, ale mentalista Vincent věděl jak na mne, jeho parťačka Mina se také snažila, ostatní ve zvláštním policejním týmu také nezaháleli a já četla a četla. Jiné metody k vypátrání vraha, ale účinné a vůbec nejsou nudné.

magic11
19.02.2023 5 z 5

Skvělá jízda, těším se na pokračování

TeaPeter
11.02.2023 5 z 5

Tohle jsem opravdu nečekal - tahle knížka dostala do vínku vážně něco navíc. Vydat sborník psychiatrické kazuistiky jako detektivku asi zatím nikoho nenapadlo. Nějaká diagnóza se najde pro prakticky každou hlavní i vedlejší postavu; snad jen komparz je většinou použit jen jako srovnávací vzorek. Námět je opravdu dobrý, i když realizace je občas přitažená nejen za vlasy ale i mnohem víc. Dvojice hrdinů je sympatická a doufám, že se s nimi potkáme v dalších pokračováních.

Shardlake
05.02.2023 5 z 5

Skvěle propracovaný příběh. Dvě časové osy, mrtví zabití za použití kouzel, milostná linka a hlavní postavy autista Vincent a policistka Mina, která je posedlá až chorobnou čistotou. Těším se na pokračování a vřele doporučuji!

TerezaaBaarova
03.02.2023 5 z 5

Byla jsem nemocná a vybírala jsem si tu nejtlustší knihu na "nepřečtené poličce". Dobře jsem udělala, přečetla jsem tuto mnohastránkovou knihu za 3 dny. Lhala bych, kdybych řekla, že mě nebavila. Duo Vincent a Mina je zvláštní a neotřelé. To mě fakt bavilo, mentalista tomu dodal plusové body. Dřív jsem žrala seriál Mentalista, takže jsem si čtení užila!
Co oceňuji především je to, že nás autorka nás nahlodá nějakou otázkou nebo informací a nutí číst dál a dál, protože vysvětlení se vyskytuje až za 20-30 stran.
Zajímá mě, jak to bude s dívkou, na kterou se chodí dívat, jaká je minulost a jaký osud je obě čeká dál?

Dashmo
02.02.2023 5 z 5

Pevne verím, že bude pokračovanie. Veľmi ma to bavilo. Po nociach som nespala, lebo som nevedela odložiť knihu. Páčilo sa mi, že kapitoly boli rozdelené z pohľadu rôznych osôb. Celé veľmi napínavé až do konca. Mentalista bol síce výnimočne vzdelaný človek, až som niekedy pochybovala o schopnostiach policajnej skupinky a pýtala sa sama seba načo tam vlastne sú? Ale tá dynamika medzi ním a Minou to zachraňovala

pivatko
28.01.2023 5 z 5

Nemůžu se dočkat dalšího dilu

Kniholapka
26.01.2023 5 z 5

Mně se kniha líbila....i přes delší pauzu od děje, přečetla se jedním dechem. Příběh
z prostředí iluzí a magie byl zajímavý. Krátké kapitoly posouvaly děj rychle vpřed.

Adriassa
25.01.2023 2 z 5

Kniha je celkem zklamani. Pribeh sam o sobe by byl i zajimavy, ale ta omacka kolem byl dost des. Knihu jsem docetla, ale tak 3/4 jsem preskakala a o nic jsem neprisla. Oba hlavni hrdinove mi dost lezli na nervy.

KLHannah
23.01.2023 3 z 5

Na tuhle knihu jsem se těšila. Opět jsem se těšila a opět jsou mé pocity rozporuplné. Zápletka jako taková byla zajímavá, přesto mě závěr jaksi neuspokojil. Policistka Mina byla ne úplně typická hlavní postava. Vincent byl ne úplně typický hlavní hrdina. Prostě jsem čekala víc.
A další velké mínus. Jak mi v předešlých autorčiných knihách osudy policistů a jejich blízkých nevadily, v této knize jsem nemohla rodinu Vincenta vystát. Jmenovitě Marii. Jejich vztah byl tak nehezky toxický, vůbec se mi to nechtělo číst.
Přesto, pokud vyjde další kniha s týmem Mina a Vincent, budu si ji chtít přečíst.

13werka
19.01.2023 4 z 5

Kniha je poměrně rozsáhlá a musím říci, že by jí možná určité zestručnění neškodilo - podle mého zbytečně rozsáhlé popisy toho, co všechno Mina dezinfikuje, i toho, co Vincent rozkládá na čísla, která pak zase sčítá, někdy děj trochu brzdí a jsou na škodu celkovému spádu příběhu. Ale jinak má kniha zajímavý námět, dobře se čte, ke konci získává větší spád a rozuzlení je docela překvapivé (v jednu chvíli mne sice napadlo, kdo by pachatelem mohl být, ale motiv ani celé řešení jsem neodhalila).

Xslyepov
13.01.2023 3 z 5

Celý příběh táhne Vincent a Mína společně se svými zvláštnostmi. Pokud vás ale netáhnou podivíni a jejich zvyky tak průměrná detektivka s plochými předvídatelnými bočními charaktery. Konec dost postrádal logiku viz: Mikkinnen. PS: přívěšek byl opravdu vydařený.

Polík
09.01.2023 3 z 5

Velmi poutavě napsáno, rozhodně originální zápletka. Camilla Läckberg v této kooperaci opravdu opět zabodovala.
Ale nedá mi to dodat - o Vincentovi a jeho současné rodině jsme se dozvěděli naprosto vše.
Ale co Mina? O ní nepadla téměř žádná zmínka. Odkud pochází? Kdo je Nathalie a záhadný hlas v telefonu? Snad bude v dalším díle trochu víc naznačeno..

Dumicek
03.01.2023 5 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Neotřelé,nápadité a originální..hlavní postavy jsou jiné a přesně kvůli tomu si je zamilujete. Kniha je dlouhá snad by mohla být i o kousek kratší,ale kapitoly jsou krásně krátké,takže se čte samo. Opravdu dobře promyšlené a napsané. Rozhodně jsem se nenudila a vánoční svátky s touto knihou jsem si opravdu užila. Těším se na další.

Jenny46
02.01.2023 5 z 5

První kniha v novém roce a ještě bichle od autorky, kterou jsem nečetla a hodí se mi do čtenářské výzvy - téma 15. kniha psaná dvěma autory.
Téma knihy bylo originální, i když během krátké doby čtu další knihu iluzí, triků a kouzel..

Propracovaný příběh, sympatická dvojice Mina a Vincent, kniha se četla dobře a těším se na další díl, doporučuji

raty
28.12.2022 5 z 5

Po vánočních televizních pohádkách a sladkém cukroví jsem chtěla něco na vyvážení, volba padla na knihu s "krvavou" obálkou, jejíhož čtení jsem se trochu obávala, protože poslední autorčiny knihy byly pro mě zklamáním.
Zbytečně. Dostala jsem to, co se mi líbilo na sérii s Erikou a Patrikem a ještě nový svěží vítr, který do příběhu přinesl spoluautor.
Postavy vyšetřovatelů byste si asi za přátele nevybrali, ale jako společníci na pár hodin čtení jsou perfektní. Skvěle vykreslené a zajímavé. Kdo má rád čistou detektivku bude asi zklamán. Každá postava přináší do příběhu svůj soukromý život a trochu mixuje žánry. Mě ve spojení s opravdu napínavým a neotřelým detektivním příběhem celé zvláštní oddělení bavilo. Už teď se těším na další případ.

Awča
26.12.2022 5 z 5

Knihy této autorky čtu velmi ráda, takže moje hodnocení není úplně objektivní.
Takže subjektivně: pecka!
Napínavé, čtivé, zajímavé hlavní postavy, ale i těm vedlejším byla věnována péče.
Příběh hezky zauzlovaný, a také hezky rozmotaný.
Krásně jsem si početla, už aby vyšel další díl.

Autoři knihy

Henrik Fexeus