Memento

Memento https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136721/bmid_memento-F9p-136721.jpg 4 3669 444

Příběh narkomana podle skutečné události. Kniha začíná hned zpočátku poměrně tragicky. Michal Otava se ocitá ne pokraji smrti. Tentokrát má štěstí,najde ho kolemjdoucí muž a zavolá sanitku. Touto úvodní pasáží se vlastně jen roztáčí bludný kruh drogové závislosti. Začíná vzpomínat, a tak se dovzíme něco o jeho minulosti.

Pavel92
17.05.2019 4 z 5

Brutální jízda feťáka v dobách hlubokého socialismu. Mohlo být 100%, není, protože z knížky cítím ojediněle pachuť moralizace. V tomhle mi přišly Děti ze stanice ZOO, které jsou tématem hodně blízko o dost lepší. Kdyby John nechtěl za každou cenu říct "nefetujte protože je to špatné" bylo by šest hvězd. Se smutkem v srdci jen pět.

Pavelpi
09.05.2019 5 z 5

Dost drsné,ale hezky napsané.Člověk tak pronikne do prostředí závislých narkomanů.Kniha ukazuje i pozvolný sestup člověka do pekla.

Sajmonik
11.04.2019 5 z 5

Moc krasna kniha, ktera se snazi priblizit drogy a jejich vliv. Nelituji, ze jsem ji cetla a urcite po ni jeste nekdy sahnu znovu. Byla velmi zajimava a libila se mi.

MišuleP
25.03.2019 2 z 5

Dobrý pocit z přečtění, nelituji.

amaenium
04.03.2019 3 z 5

Knihu jsem četla již podruhé, v rámci výzvy, ale pamatuji si, že na poprvé jsem z ní měla lepší počtení. Samozřejmě čtivá byla, ale už mě nedokázala tak silně zasáhnout, vzhledem k tomu, že o této problematice jsem už od té doby více četla nebo viděla (filmy). Každopádně jako odstrašující případ poslouží skvěle.

pingu1
02.03.2019 4 z 5

Moje první kniha o drogách, čtená v 87 roce po vydání. Drsná, mrazivá, náhled do života pražských narkomanů. Dost silný zážitek na to, člověk si po přečtení s drogami cokoli začal ....

Drdlice
02.03.2019 5 z 5

Přečtená za 3 dny, vždycky když jsem ji chtěla odložit, znovu jsem se začetla. Úplně mě pohltila. Za mě lepší jak Zoo. Doporučuji každému. Myslím, že by měla být v povínné četbě na ZŠ

jana8176
15.02.2019 5 z 5

Doporučuji

Renate
06.02.2019

Tuto knihu jsem si vybrala na střední škole do povinné četby. Začetla jsem se velice rychle a docela mě to i bavilo. Bylo to velice zajímavé čtení, velice emotivní a vážně jsem měla pocit, jako když jsem přímo v ději. Kniha byla velice pěkně napsána, jen mě mrzí, že jsem si ji u maturity nevytahlá.

Zdeniczka
05.02.2019 4 z 5

Knihu jsem četla asi ve stejné době jako My děti ze stanice ZOO, čili přelom základky a střední. Druhá jmenovaná je dle mého názoru syrovější a čtivější, nicméně odrazující efekt mají obě.

Teralien
03.02.2019 5 z 5

miluju feťacky príběhy.Za me 100% stojí za přečtění!

bellinkabell
28.01.2019 4 z 5

Knihu jsem četla v mém pubertálním období stejně jako My děti ze stanice ZOO a Matka Davida S., které byly podle mě lepší. Ale i tak hodnotím knihu jako přínosnou a každý mladistvý i jejich rodiče by si ji měli přečíst. Stejně jako výše zmiňované knihy. Co se týče obsahu, bylo tam moc přeskakování, což byl nejspíš záměr, ale alespoň to nebylo až tak děsivé, jako například My děti ze stanice ZOO.

Termina
25.01.2019 3 z 5

Moje první kniha s drogovou tématikou, bylo mi 14 a zařadila bych ji do povinné četby :)

Kacheenk
15.01.2019 3 z 5

Trochu "skákavý" děj, moc neupřednostňuji tento typ příběhu. S podobnou tématikou za mě lepší My děti ze stanice ZOO.

Ivet1990
12.01.2019 5 z 5

určitě doporučuji

Hani77
02.01.2019 3 z 5

Souhlasím s Ivkou14, četla jsem obě knihy jako teenager (myslím, že Memento jsem četla dříve) a "Děti ze stanice ZOO" jsou mnohem lepší, i když "děsivější". Memento mi přišlo zdlouhavé. V každém případě jsem se k této knize později už nevrátila (na rozdíl od druhé jmenované).

Ivka14
02.01.2019 4 z 5

Četla jsem to kvůli tomu,že to máme jako četbu na maturitu. Určitě to ve vás nechá divné pocity,ale pro mě knížka ,,Děti ze stanice ZOO "byla lepší. Ale určitě to stojí za přečtení

sgjoli
16.12.2018 4 z 5

Další z těch knih, které si zaslouží, aby byla čtená a mezi čtenáři rozšířená. A to pro to drogové téma, kterým se Memento zabývá. Je to skvělý odstrašující případ, jak strašný vliv na lidský život mohou drogy mít. A jak moc je to nebezpečné. Radek John to napsal velmi přesvědčivou a přístupnou formou, styl psaní je velmi čtivý a celé je to dost sugestivní. Knihu "My děti ze stanice ZOO" to sice úplně nepředčilo, ale jinak je to skvělá kniha a určitě stojí za pozornost.

Messilina
27.11.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem poprvé četla asi ve třinácti letech a přiznám se, že jsem z ní měla v té době dost divoké sny. Tahle kniha o drogách by měla být povinnou četbou.
Úžasné na ní je i to, že i když vznikla před Sametovou revolucí, má co říci i dnešním čtenářům.

kalinka99
27.11.2018 5 z 5

Opravdu smutná kniha o drogách. Stále jsem hlavnímu hrdinovi věřila, že to dobře dopadne. Je vidět jaká je tenká hranice života se smrtí či troskou a jak člověk do toho rychle spadne a ani neví jak. Smutné je, že za většinu můžou rodiče jejich přístupem, i když si myslí, že to myslí dobře. Zajímavé téma, co se týče totalitního režimu a jak to chodilo především v hlavním městě mezi narkomany.