Memento

Memento https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136721/bmid_memento-F9p-136721.jpg 4 3669 444

Příběh narkomana podle skutečné události. Kniha začíná hned zpočátku poměrně tragicky. Michal Otava se ocitá ne pokraji smrti. Tentokrát má štěstí,najde ho kolemjdoucí muž a zavolá sanitku. Touto úvodní pasáží se vlastně jen roztáčí bludný kruh drogové závislosti. Začíná vzpomínat, a tak se dovzíme něco o jeho minulosti.

klaruska4437
25.11.2014

Na tuhle knížku jsme měli ve škole převyprávění a je to luxusní :)))))))))))))

Hanny
24.11.2014 4 z 5

Knížka se mi líbila. Příběh gradoval spolu s Michalovou závislostí, která byla velice hezky vylíčená. Fuj, ty zvředovatělý nohy jsem až cejtila v pokoji, jak jsem se do toho vžila.... Knihy i filmy o drogách jsou sice zajímavý, ale vždycky smutný. Ono to ani jinak nejde. Já jen nevím, jestli na ty postavy (feťáky) mám bejt naštvaná nebo mi jich má být líto. Tyhle pocity se mi při četní/sledování filmů střídají.

SlamLenka
13.11.2014 2 z 5

Kniha pro mě byla velkým zklamáním - tématiku drog lze mnohem lépe, záživněji a čtivěji zpracovat (a dokonce i děsivěji a tak, aby to více odstrašovalo!), než tak, jak to je pojato v této knize. Kvůli tomuto dílu pan John opravdu nemusel experimentovat s pervitinem... Co by tomu řekl pan Burroughs nebo pan Welsh? Jak moc hlasitě by se smáli?

Lucik87
10.11.2014 3 z 5

s touto tématikou se najdou určitě lepší a věrohodnější knihy (My děti ze stanice Zoo, Matka Davida. S...) Pochybuji, že feťáci nazývají drogy "věcmi"....

mineralka
11.10.2014 5 z 5

Ve své době jednička.

Evus
09.10.2014 5 z 5

Opravdu velmi zajímavá kniha, navíc na téma, které ve své době bylo spíše tabu. Styl psaní, kdy se prolíná vyprávění v první a třetí osobě naprosto bez upozornění na mě působilo dojmem jakýchsi neuspořádaných záblesků, což bylo navíc umocněno prolínáním současnosti s Michalovými vzpomínkami.

Ravabi
09.10.2014 3 z 5

Začátek nudný a zdlouhavý. Postupem ale příběh graduje a konec šokuje.
Kniha My děti ze stanice zoo je určitě čtivější a zajímavější.

lemichaela
18.09.2014 5 z 5

Knížka o životě, ve kterém může jedna jediná dávka ze zvědavosti přerůst na závislost na celý život. Konec mě překvapil, a knížka na mě udělala silný dojem a zároveň mě přenesla do světa narkomanů.. Určitě doporučuji přečíst, autor tuhle knížku výborně zpracoval.

Lenyaa
11.09.2014 5 z 5

Knihu jsem četla před mnoha lety, ale doteď si pamatuji jaký na mě udělala silný dojem a určitě si jí přečtu znovu.....

Terezk-a
07.09.2014 5 z 5

Strhující příběh o tom, jak snadno se dá dostat k drogám a rychle k nim propadnout.
Příběh nám skvěle popíše jak se narkoman cítí bez drogy, co pro něj droga znamená a co by pro ní udělal. Příběh krásně ukazuje lásku mezi narkomany, protože láska mezi narkomany není láska k člověku druhému, ale k droze.
Rozhodně doporučuji !

k8jj
01.09.2014 5 z 5

Memento je kniha, která mě chytla hned od začátku, protože mám ráda takové pravdivé příběhy a přiběhy o závislostech. Myslím si že by si každý měl přečíst takovou knihu aby se alespon na kratičkou chvíli vžil do lidí kteří propadli nějaké závislosti. Je to velice poučná kniha a ráda si jí přečtu znovu. DoporučujiVám ji přečíst. 5*

baterka.gs
27.08.2014 4 z 5

Jedna z mála knih, co mne z povinné četby na škole chytly. Mám Memento přečteno několikrát a určitě jej ještě párkrát do svého měsíčního repertoáru zařadím. Pamatuji si, že Radek John se opravdu dostal do skupiny těch špíňáků, aby příběh byl opradu autentický a perfektní. Což se mu naprosto povedlo. Více takových dobrých knih na ožehavá témata.

PetikH2O
26.08.2014 5 z 5

Silný příběh, jak se z normálního kluka stane feťácká troska. Bohužel jsem v tomto směru dost omezená a NIKDY nepochopím PROČ?

Elií
25.08.2014

Když jsem knihu dočetla, byla jsem v šoku, protože nikdy bych neřekla, že drogy můžou někomu takhle zničit život.
Knihu bych doporučila všem náctiletým, protože je psaná hodně podrobně a myslím, že dokáže odradit. Sám autor tvrdí, že jako předlohu použil opravdové osudy lidí.

1v8na
11.08.2014 3 z 5

Tato tématika mě docela dost zajímavá, ani tahle kniha nezklamala

gingerbread88
11.08.2014 5 z 5

Čtivé, zajímavé, poučné. Skvělá kniha! :)

teriiisekony
10.08.2014

Je to velmi poučná kniha, která nám až neobyčejně živě vysvětlí pocity drogově závislého.

Pivka1
08.08.2014 5 z 5

Drsná kniha, kterou bych doporučila všem náctiletým jako povinnou četbu. Experimentovat s drogami je velmi nebezpečné a konce jsou velmi smutné!

ritz
22.07.2014 5 z 5

Velmi poučná kniha, četla jsem ve správném věku a od té doby mám zažité, že s drogama není dobré si nic začít. Měli by číst všichni "dospělí" puberťáci, kteří jsou frajeři a netuší, co čeho mohou spadnout.

Daya
03.07.2014 3 z 5

Kniha se mne moc nedotkla. Hlavně proto, že na rozdíl od jiných knih o závislostech, zde se po mně neplazil ten strašně zvláštní feťácký pocit. U toho smutného příběhu jsem byl, ale jen jako chladný, nezúčastněný pozorovatel. Stejně jako jim byl John, když tu knihu psal.