Megapolis

Megapolis https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8184/megapolis-8184.jpg 4 203 24

Megapolis Obskurní pitoreskní město bez konce. Mezi námi, obyčejnými lidmi, se pohybují postavy, které známe z virtuálních světů knih, filmů a legend – paraoidní Sherlock Holmes, Conan, bankéř všech bankéřů, ninja želvy, Smrt, Trhač, kačer Donald, Superman a spousta dalších. Jsou to Figury hrající hru, jejíž pravidla vlastně doopravdy nikdo nezná. Někteří hráči jsou obdařeni nadlidskými schopnostmi, jiní ne. Mezi Figury patří i M. M. Dexter, soukromý detektiv, který si musí vystačit s jasnou hlavou, účinnou municí a sub-personálním expertním systémem Cvok. Jeho povinností hráče je zaplatit každý rok tajemnému rozhodčímu patřičnou částku, navíc podle pravidel nesmí odmítnou žádného klienta. To ho často staví do situace, kdy musí bojovat i proti svým přátelům a platí za luxus „mít rád“. Svět, ve kterém je paranoidní zcela normální a bizarní vám přijde úplně všední. I Superman toho má občas plné zuby. Zjistěte skutečný význam slova normální!... celý text

Eigis
27.01.2014 3 z 5

Upřímně řečeno nějak mi ta vize světa plného filmových postav nesedla. Zabité želvy ninja, nadržený medvídek Pů.....Tři povídky se mi celkem líbili zbytek mě nenadchnul.

Stinger78
28.03.2013 4 z 5

Želvy ninja, Trhač, Superman, ti všichni se tu objeví. Velice humorně postavený svět, byť některé povídky neměly takový drajv. Nejlépe hodnotím Hard Core a Tvrdý džob, nejslabší Schůzka se starou známou.

Erezka
27.01.2013 4 z 5

Vyčítám tomu jedinou věc. Někdy je boj už tak dlouhý, že se čtenář začne nudit a ztratí pozornost. Jediná vada na jinak dost zábavných povídkách.

X3ON
02.01.2013 5 z 5

Mirek nam vymyslel super pohadkovy svet;). Tuto knihu jsem precetl jednim dechem, sama akce zadna nuda takze 5/5