Meč osudu

Meč osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/328737/bmid_mec-osudu-crQ-328737.jpg 5 4958 4958

Zaklínač série

Hlavním hrdinou tvorby A. Sapkowského je zaklínač Geralt z Rivie. Jako nájemný hubitel upírů, vlkodlaků a všemožných nebezpečných netvorů pochopitelně ovládá bojové a magické techniky nezbytné pro jeho zaměstnání. nicméně není pouze chladnokrevným profesionálem a už vůbec ne jedním ze superhrdinů, jimiž se žánr fantasy jen hemží. Postupně vychází najevo, že neměl možnost si svůj osud svobodně zvolit, ale naopak je nucen draze platit za schopnosti a dovednosti nedosažitelné a vesměs též nepochopitelné běžným smrtelníkům. Proto vyvolává strach a zároveň nevraživost a odpor těch, jejichž životy vlastně chrání. Přes své pozitivní působení jsou zaklínači odsouzeni k vyhnanství na samém okraji společnosti, která sice působí vnějškově středověkým dojmem, avšak s mnoha atributy převzatými ze současnosti.... celý text

Literatura světová Povídky Fantasy
Vydáno: , Leonardo

Miecz przeznaczenia , 1992

DarthElle
13.11.2019 4 z 5

Oproti první knize byla tato o něco slabší, většina příběhů mě bavila (zvlášť, když tam byl Marigold), ale ta jediná Střípek ledu, mě téměř odradila, něčím mi nesedla, ačkoliv je Yen láska a život a s Geraltem jim fandím, tohle bylo dost dramarické.

Masoterian
12.11.2019 4 z 5

Oproti Poslednímu přání lehkej propad. Některý povídky až tragikomický, což mi k tomu moc nesedne - Dudu a Villentretenmerth. Tim spíš potom vyniknou ty povedený - Meč osudu a hlavně ta s milostným trojúhelníkem Geralt - Istredd - Yennefer, která o hlavních charakterech řekne víc než všechny předchozí povídky dohromady, ale stejně mě ta žánrová směsice tolik neuchvátila. Naštěstí to od příštího dílu nabírá správnej směr.

Alex.rrr
22.10.2019 4 z 5

Pořád nevím co si u Zaklínače vybrat. Příběh je to krásný, svět povedený. Zapracování klasických pohádek a příběhů je poutavé, jen mi malinko vadí ty skoky minulost, budoucnost, vzpomínka, sen a realita. Ale asi to chce zvyk :)

koubin007
20.10.2019 4 z 5

Tady už šlo o románovou formu, která ale nic neubrala na čtivosti předchozího dílu. Ty filosofické debaty mě dost bavili. Není to jen akční sci-fi, ale má to občas i co říct.

burg
18.10.2019 5 z 5

Když já toho Sapkowského prostě žeru. Hranice možností, Věčný oheň a Něco končí, něco začíná jsou naprosto geniální, ostatní "jen" nadprůměrné.

KlaraJahoda
13.10.2019 4 z 5

Posledních cca 40 stran jsem se neuvěřitelně nudila a do čtení se přemlouvala. To Geraltovo blouznění mě mátlo a chvílemi jsem nevěděla zda je to skutečnost, nebo jen další blouznění. A ten závěř? Happy end? Vážně? To bylo přeslazený jak americká low-cost komedie. Doufám, že další díl bude lepší.

vlkodlaq
06.10.2019 4 z 5

Velmi čtivé pokračování v dějové linii dílu prvního. Asi netřeba se rozepisovat více, přečtěte a uvidíte sami :)

pazdy15
05.10.2019 5 z 5

Perfektní příběh. Hlavně mi tento díl připadal tak nějak strašně odpočinkový, ne však za cenu lehkomyslně psaného příběhu! Opět se těším na další díl této skvělé a originální série :)) 5 z 5

slaska77
29.09.2019 5 z 5

"Lež a pravda. Co je pravda? Opak lži? Anebo potvrzení skutečnosti? Ale je-li skutečnost lží, čím je pak pravda?"
Po rozpačitém prvním díle jsem čekala dva roky, než jsem se ke Geraltovi zase vrátila. Tato knížka se mi líbila opravdu moc. Povídky byly tak hezky vystavěné a tak nenápadně propojené svými postavami, že nakonec daly dohromady jeden velký příběh. Proto jako mnoho čtenářů přede mnou mohu a vlastně musím doporučit.... a snad nebude trvat další dva roky, než se s Geraltem, Yennefer, Marigoldem a dalšími opět setkám. (září: 1393 str.)

Ma-ra
27.09.2019 5 z 5

V prvni povidce dochazi k setkani s trpaslikem Yarpenem Zigrinem, ktery se stal jednou z mych nejoblibenejsich postav. Velmi se mi libila i povidka: Trochu se obětovat. Predevsim dojemnym koncem. Celkove se mi kniha opet hrozne libila. Styl povidek nema chybu. Po precteni prvnich dvou knih jsem si uvedomil, ze nejde jen o "nejakeho" Zaklinace, ale jak detailne je tento cely svet od pana Sapkowskeho propracovany.

Lethania
24.09.2019 5 z 5

Musím se přiznat, že po přečtení první povídky jsem chtěla knihu odložit, protože se mi moc nelíbila. Příhoda s drakem nebyla moc zajímavá, ale další příběh mě strhl takovou silou, že jsem měla problém udržet se na nohou (nebo spíše na židli). Každá další povídka v sobě měla kouzlo, které mě nutilo číst dál a dál až jsem se ocitla na konci knihy. Styl pana Sapkowského se mi neskutečně zamlouvá a postavy, kterým vdechl život, jsou velmi propracované a uvěřitelné. Teď se konečně mohu vrhnout na romány. Doporučuji.

Ailee
18.09.2019 3 z 5

Ač mě poslední z povídek hodně zaujala, nedokázala mě přesvědčit, abych na hvězdičkách přidala. Ano, je to dobré, ale asi mi nesedl ten styl. Uvidíme, jak se mi budou líbit romány, místo povídek.

Nelíísek
01.09.2019 5 z 5

Mohu to sáhodlouze vysvětlovat jak některé povídky bylo o něco méně dobré a některé naopak excelentní, každý si v tom najde to svoje co má ze světa zaklínače rád a jaká povídka mu nejvíce přiroste k srdci. Skvělé povídky ze světa zaklínače .. Co více potřebujete vědět ?!?!

Enlighted267
30.08.2019 5 z 5

Po Veži lastovičky (vlaštovky) je to tá najkomplexnejšia, najautentickejšia a zároveň, najdiverzifikovanejšia fantasy kniha, akú poznám... dodnes, a aj v budúcne, budem radiť Maestrove dielo na pomyselný piedestál v rámci fantasy literatúry, a to oprávnene.... dokonalosť, či už po naratívnej, kompozičnej, alebo reprezentatívnej stránke.... Hry o papundekle môžu nahádzať svoje, trápne pokusy o telenovely, do pomyselného, Večného ohňa

morienhithwen
16.08.2019 5 z 5

Sákra, i slzička ukápla.

uziRM
08.08.2019 5 z 5

Skvělé zpestření. Ani jsem netušil, že mi 2 knížky povídek tak oživí a osvětlí samotný román. I nějaká ta slza ukápla.

oasismanik
04.08.2019 5 z 5

Po všetkých knihách a hrách o Zaklínačovi musím povedať, že nikto nestvoril niečo tak geniálne ako Sapkowski, nikto, ani Martin, ani Tolkien...V jeho dielach nájdete všetko, veľké životné múdra, rozprávkový aj drsný svet, humor, morálne rozhodnutia...neskutočné niečo

MikeDV3
31.07.2019 5 z 5

Tento díl mě naprosto dostal. Příběh Ciri mě velice zaujal a uvědomil jsem si, že ve světě série Zaklínače nic není na první pohled takové, jaké se zdá...

Malýmedvěd
20.07.2019 5 z 5

Pěkné pokračování, zase se jedná o povídky z různých časových období, ale už jsou delší a propracovanější. Postavy "rostou" před očima. Zase jde o mix všeho co vás napadne fantasy, erotika, pohádky. Sapkowski se vyjadřuje obrazně i o dnešní společnosti, jsou tam maskované témata politiky, ekologie, rozvoje "kulturní" společnosti na úkor druhých, rasová otázka a mnoho dalších. Ten rozvoj postav, mě nadchl. Naopak Epilog byl zbytečně překombinovaný, ale všechno před ním, je super.

malazluta
19.06.2019 5 z 5

Krásné povídky přečtené jedním dechem.