Matylda

Matylda https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3241/bmid_matylda-659da7ccdd92b.jpg 5 605 119

Rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda génius, a oni jsou ti hloupí. Přečtěte si, jak na ně a na zlou ředitelku školy, slečnu Kruťákovou, Matylda vyzraje a jak objeví, že má jednu zvláštní, mimořádnou schopnost. Matylda, knížka vynikajícího vypravěče Roalda Dahla, si získala srdce čtenářů na celém světě a dočkala se i filmového zpracování.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Matilda , 1988

niajli
14.07.2014

Knížka, která ve mně probudila vášeň ke čtení. Roald Dahl s Quentinem Blakem mě provázeli celé dětství :)

Mirek V.
03.03.2014 5 z 5

Jedna z mích nejoblíbenějších knih :-)

SáraV.
23.12.2013 5 z 5

Roald Dahl-skvělý spisovatel
Q. Blake-úžasný ilustrátor
Dahl a Blake-super knížka

Karcoolka2210
17.12.2013 5 z 5

Tak som sa teda zasa potešila jednej útlej knižke. Pamätám sa, že kedysi dávno som videla film Matilda, ale už som si veľmi obsah nepamätala. Naozaj výborná kniha pre všetky vekové kategórie. Miestami mi trocha prekážal slovník dospelých v tejto knihe, ale ináč nemôžem inak ako túto knihu odporučiť a dať jej 5 hviezdičiek :)

SabinaV.
15.12.2013 5 z 5

Dlooouhou dobu moje nejoblíbenější kniha,a i film je povedený,čemuž se divim,protože většinou
jsou filmy jenom chabá náhražka napsaného příběhu.

Moška
22.10.2013

S velkou radostí jsem ji přečetla na jeden nádech . Jak už jsem psala jinde, prostě miluju Dahlův přístup k fantazii. A nemohla jsem se dočkat, až moje dítě doroste do jeho tvorby :-D

kocour_mikeš
26.08.2013 5 z 5

Pro mne dovolenkové čtení, moc se mi líbila.

rencovav
09.08.2013 4 z 5

Pěkná knížka a dokonce i film je povedený! :-)

fellaZ
19.07.2013 3 z 5

Podle mě je to slbší knížka Dahla, jinak hezký příbeěh o holce.

aalexiis
05.07.2013 5 z 5

Kniha byla samosebou skvělá, miluji Dahla a jeho malý svět. Matilda je zázračné dítě, jako dospělý v těle dítěte, je moudrá, není vůbec sebestředná, má silný charakter a ví, jak se v určitých situacích zachovat. Ředitelka ve škole je dost možná jeden z nejhorších charakterů, jaké jsem kdy v knize potkala a opravdu mi z ní tekly nervy, jednou se zase ukázalo, jak moc Dahl nenáviděl různé šikanisty a hlupáky a opravdu se na její postavě vyřádil... A navíc kdo by neměl rád knihu o holčičce, která čte Dickense a pučuje si nové a nové knihy z knihovny a nemá nikdy dost.

danuska
09.06.2013 5 z 5

Uzasny pribeh, krasne napisane. Odporucam kazdemu.

exitus
21.04.2013 4 z 5

Hezká knížečka, která mi kdysi trošku pomohla s angličtinou. Jen nemám ráda uťáplé, krásné, ošklivým životem a zlými lidmi otloukané, nevinné postavičky, jako byla paní učitelka.

knihomilka
14.04.2013 5 z 5

Také jednoduché a pritom také pútavé čítanie, ktoré pohladí dušu.

miawallacova
10.01.2013 3 z 5

:D moć dobré. ovšem audio nedoporučuji

Renava
15.10.2012 5 z 5

Pri Dahlových knihách človek nemusí rozlišovať, či je to kniha pre deti alebo pre dospelých, pobaví sa na nich rovnako výborne :-) Matilda nie je výnimkou - vtipné, milé, bizarné - typický a jasne rozpoznateľný Dahl. Čo ma však dosť iritovalo, boli pravopisné chyby,ktoré by skutočne v knihách pre deti nemali čo hľadať!

Locika
02.01.2012 5 z 5

Další z výborných knih Roalda Dahla, která se příjemně četla

zuzulique
21.11.2011 5 z 5

I´m lovin it :-) Najlepšia detská kniha od Dahla, skvelý príbeh, ktorý Vás upúta od prvej strany, aj keď nie ste v detskom veku.

Petrvs
30.11.-0001 5 z 5

Škoda ošklivé a na pohled spíše odpuzující obálky - nebýt výrazného jména autora, ani by mě nenapadlo knížku otevřít a posléze koupit a jedním dechem přečíst. Ukázala se jako jedna z nejlepších dětských knih, co znám. Neurazí ani dospělé čtenáře - pořád je tam Dahlovo typické koření...

Azizi
30.11.-0001 5 z 5

Matilda je klasika. Napriek tomu sa mi páčila možno o niečo menej. 90% :)