Matylda

Matylda https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3241/bmid_matylda-659da7ccdd92b.jpg 5 605 119

Rodiče o Matyldě říkají samé hrozné věci. Ve skutečnosti je Matylda génius, a oni jsou ti hloupí. Přečtěte si, jak na ně a na zlou ředitelku školy, slečnu Kruťákovou, Matylda vyzraje a jak objeví, že má jednu zvláštní, mimořádnou schopnost. Matylda, knížka vynikajícího vypravěče Roalda Dahla, si získala srdce čtenářů na celém světě a dočkala se i filmového zpracování.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Matilda , 1988

tbruck
07.08.2016 5 z 5

Knížku jsem po delší době vytáhla v rámci čtenářské výzvy a zavzpomínala na dětství, kdy jsem jí přečetla nesčetněkrát. Podle mě jedna z nejlepších dětských knížek!

Anonymka1
12.07.2016 5 z 5

Super kniha. Dobře se četla

reader.007
25.05.2016 4 z 5

Na jednu stranu je to jedna z nejlepších dětských knížek pro čtenáře do 10 let, kterou jsem četla, je přímo neuvěřitelně čtivá. Ale... míra sadismu u pasáží ve kterých řádí ředitelka Kruťáková mě skutečně nutila valit oči a jedna malá stránka uvnitř mé hlavy není vůbec nadšena z představy, že je dcera bude číst taky. Ovšem Dahl si prošel tvrdou zkušeností anglického internátního školství, tak asi není divu, že ke škole jako takové nepřilnul a neviděl ji nijak idylicky.

kaja77
28.04.2016 4 z 5

synovi - 8,5roku se kniha moc líbí. chvílemi až řehtá smíchy. já na to koukám okem dospěláka a tak mi to přijde takové přitažené za vlasy - hlavně tedy postava ředitelky Kruťákové :) pro děti je ale kniha bezva

petruska.z
10.03.2016 5 z 5

Skvělá kniha, nicméně pro moje děti byla až moc drsná. Je zajímavé sledovat, jak děti nejsou schopné pochopit chování dospělých popsané v knize, jak jej nechtějí poslouchat a jak několikrát chtěly, abych knihu přestala číst, protože jim je Matyldy moc líto. Nakonec jsem však trikem - přečtením posledního odstavce předem - děti přesvědčila, že všechno dobře dopadne a musíme knihu přečíst. Nakonec jsme byli všichni rádi, ale pro citlivé duše je to moc drsná kniha.

LordMikes
11.12.2015 5 z 5

Bylo to dobré jako Prevítovi.

Katashi
14.09.2015 5 z 5

Velice pěkná kniha, byť jsem na ni už krapet starý. Knihu jsem četl v originále, je psána srozumitelným, hravým jazykem, ale taky je to snad první kniha, u které jsem měl pocit, že se toho ve filmu stálo krapet více než v knize. Škoda, že jsem na knihu nenarazil dříve než na film, protože jsem si stále vizuálně představoval De Vito jako Matildina otce, přitom ilustrace Quentina Blakea byly perfektní.

ivzu77
06.09.2015 4 z 5

Vtipné kniha se zajímavým příběhem. Četla jsem ji dětem a moc se nám líbila.
Doporučujeme pak shlédnout i film: Matilda

bosorka
08.08.2015 5 z 5

Dahla miluju jak pro to, co píše pro dospělé, tak pro jeho skvělé dětské příběhy. Které mají přesah, vždy je v nich troška magie, ale hlavně hodně lidskosti. Matylda je perfektní a příjemná holka s otevřeným srdcem, kterou by každý chtěl za kamarádku. A i proto vždycky píchne u srdce chování jejích vlastních rodičů. Proto dobře, že je to pohádka. Děti byly z Matyldy taktéž nadšené, všichni svorně dáváme za pět hvězd.

kajčamach
29.07.2015 5 z 5

Tahle knížka je od výborného spisovatele Roalda Dahla. Moc se mi líbila.

Schwestrn
30.06.2015 5 z 5

Krásná knížka. Moc se mi líbí styl, jakým R. Dahl píše. :)

Ryuzaki
01.04.2015 5 z 5

Skvělá knížka se skvělým příběhem, pěkně se čte... co víc si přát?

lovina
17.03.2015 4 z 5

Krásná, čtivá knížka pro děti i dospělé.

janavobornikova
25.02.2015

Tato kniha je moc zábavná a krásně se čte a nebo se vám bude líbit protože je srandovní

Jusťa
01.01.2015 5 z 5

Moc hezká knížka o malé holčičce.

Ika6

Hezký příběh

Ika6

SUPER!!!!!!!!!!

tynachvojkova
21.12.2014

Tuhle knihu jsem četla pár let zpátky a v té době bych ji označila za mou nejoblíbenější.

knihamouder
16.09.2014 5 z 5

Pěkná rodinná četba při deštivém víkendu. Bavili jsme se celá rodina. Matylda je skvělá holčina.

Vendula39
21.08.2014 5 z 5

Matylda mně bavila. Čtení Roalda Dahla mám ráda.