Matčina hra

Matčina hra https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418238/bmid_matcina-hra-ACv-418238.jpg 4 724 284

ON TĚ MILUJE: Adam zbožňuje Emily. Emily je přesvědčená, že Adam je perfektní muž, jakého nevěřila, že někdy potká. ALE ONA TEBE NE: Ve stínu číhá soupeřka, žena, kterou s jejím milovaným spojuje hluboké pouto. NIC JI NEZASTAVÍ: Emily si vybrala Adama, ale nevybrala si jeho matku Pammie. Neexistuje nic, co by matka neudělala pro svého syna. A Emily zjistí, kam až je Pammie schopná zajít, aby dosáhla svého. Aby Emily odešla navždy.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Other Woman , 2018

genie
28.12.2019 3 z 5

Knížce se nedá upřít čtivost, ale jinak z ní příliš nadšená nejsem. Thriller si představuji trochu jinak, tohle bylo takové „ukňourané“ (a tolik „ach“ jsem najednou v jedné knize nikdy neviděla), konec – vzhledem k anotaci a průběžnému ději – nakonec moc překvapivý nebyl. Kdyby bylo zařazeno v kategorii "pro ženy", asi bych čtení víc zvážila.

Lenny.Wolf
28.12.2019 4 z 5

Ty bláho, tak takový konec jsem vážně nečekala!

pavla.ba
22.12.2019 5 z 5

Moc jsem od knihy nečekala a byla jsem velmi příjemně překvapena.

pavlinka0250
22.12.2019 5 z 5

Myslím, že autorce se opravdu povedlo mít nás tam kde chtěla a většina na to skočila.
Včetně mě.
Skvěle napsáno, děj ubíhal velmi rychle, nerada jsem od knihy odcházela.
Velice povedený psychothriller a nádherná obálka.
*****

mi-nul-o
21.12.2019 4 z 5

Napínavé, dobře napsané. Jen ten nelogický závěr mi to zkazil, proto dávám o hvězdičku méně.

Šánka
21.12.2019 5 z 5

Bezvadná prvotina, téměř jsem bezmocně skřípala zuby u některých pasáží.
To se tedy autorce povedlo, dostala mě do stavu, kdy mě příšerně vytáčely všechny tři hlavní postavy, šílená manipulátorka tchýně, slaboch Adam a poddajná, nic neřešící, odpouštějící Emily. A vážně nevím, kdo z nich víc.....
Výborné rodinné drama a za ten závěr musím dát plný počet *.

martoska77
21.12.2019 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá a napínavá. Když jsem se začetla do první stránky, nešlo přestat, dokud jsem ji nepřečetla celou. Byla docela předvídatelná, až tedy na závěr... ten jsem nečekala. Nezařadila bych ji ovšem mezi thrillery, jde spíš o psychologický román / drama.

JessieEx
20.12.2019 4 z 5

Ach Emily, Emily... Ty jsi byla tak blbá!!!
Knížka se mi fakt těžko hodnotí, protože jsem někde v půlce měla sto chutí ji roztrhat! Jako fakt! A nebo vyliskat Emily, kdybych ji měla po ruce. Někoho tak hloupého a naivního už jsem dlouho nepotkala, na druhou stranu, jestli je takových žen mezi námi hodně, není se čemu divit, že tolik manželství končí rozvodem, nebo pokračují pod tyranií manžela a taktovkou tchýně. Emily od začátku věděla, že pro Adama je matka na prvním místě. A to není jen varovný signál, to je pro mě výzva k opuštění lodi! Ale ona si nejen myslela, že tohle zvládne, poradí si s tím, ona přehlížela i všechny další varovné signály, kterých bylo požehnaně. Kniha celkové byla velice předvídatelná, autorka dělala blbce buď z nás, a nebo předpokládala, že my to tam vidíme, ale tím dělala ještě většího blbce z Emily.
V půlce knihy, po incidentu na letišti, který Emily nechala prakticky vyšumět, jsem nad ní zlomila hůl. Naštěstí ale, to byla pro ni poslední kapka. Ale ani přesto neutekla! Tvrdila že miluje Adama, ale ten mi byl nesympatický od začátku, bohužel.
Proč teda hodnotím knížku tak vysoko? Protože byla skvělá, naprosto čtivá, nešla odložit a hlavně: kdyby nebyla Emily tak pitomá a opustila Adama hned na začátku, neměli bychom co číst. No a ten konec, stál za to! Samozřejmě jsem předpokládala podobný zvrat, ale toto ještě předčilo mé očekávání!
Thriller to není ani náhodou! Je to psychologický román, hlavně v první půlce tak trochu i taková intrikářská komedie. K přečtení doporučuji.

Lukana82: naprosto souhlasím, mě to taky připomínalo ten film :)

perpe2a
18.12.2019 5 z 5

Vynikající a nepředvídatelný psychothriller. Má to spád a vy stále přemýšlíte, kdo si vlastně s kým pohrává. Rozhodně doporučuji.

Terez_Proskova
17.12.2019 5 z 5

Pro mě velmi překvapivý konec. Většinou už konce dokážu odhadnout, ale tady to byl opravdu šok a můžu knihu jen doporučit!

Heli20
15.12.2019 5 z 5

Opravdu se nenechte ovlivnit anotací...překvapivý a moc dobre propracovaný dej.

cmelda26
15.12.2019 5 z 5

Pár thrillerů jsem už přečetla,ale ten závěr .... nemám slov.To jsem opravdu nečekala.

morava
12.12.2019 4 z 5

Toto , za me spise psychologicke drama nez thriller, jsem precetla skoro na jeden zatah. Trosku mi v tom ze zacatku branila nejaka viroza, kdy me oci trochu protestovaly, a byly unavene, ze jsem knihu po par strankach musela odlozit. Ale kdyz se muj stav zlepsil, a ja knihu popadla podruhe, tak uz jsem se proste nemohla odtrhnout. Nejvice me na pribehu v anotaci zaujala ta manipulace.A tak jsem cetla, a cetla, protoze jsem potrebova vedet, jak to cele dopadne.Konec me dosti prekvapil, a to mam na knihach rad. To, ze vas na konci stejne neco prekvapi, i kdyz si behem cteni uz delate nejaky zaver, jak by to asi mohlo dopadnout, a pak bum, a prijde to prekvapeni.Takze ja rozhodne doporucuji.

Lukana82
11.12.2019 4 z 5

Nějak mi to trochu připomínalo Příšernou tchýni s JLo, bez teda vtipných situací.
Ale Emily mě celou dobu pořádně štvala, a několikrát jsem přemýšlela že to ani nedočtu, ale ten konec to bylo opravdu něco, nečekala jsem to.

Aires
09.12.2019 4 z 5

Emily konečně našla muže svých snů. Je tu však drobný háček. Spolu s ním do jejího života vpluje tchýně Pammie, která si počíná jako buldozer, co chce zdemolovat veškerou jejich lásku a štěstí. Zkrátka zapomeňte na miloučkou babičku s Alzheimerem. Pammie se nehodlá svého syna vzdát a je ochotná jít i přes mrtvoly...

Pravděpodobnost, že narazíte na psychopatickou důchodkyni, je celkem malá. Ale světe div se, tady je jedna jako vyšitá. Konkurovat jí může snad jenom Dolores Umbridgeová z Harryho Pottera a i té naše ,,milá ,, Pammie šlape na paty. Je milá asi jako kudlanka nábožná, připravená sežrat svého ženicha. Jen s drobným rozdílem, zlatíčko Pammie, si vzala na paškál potenciální nevěsty svého syna.

Matčina hra je výborně napsaný psychothriller, ve kterém oblíbené téma vtípků o nesnesitelných tchýních, přeroste v něco mnohem drsnějšího. Mezi hlavní hrdinkou Emily a její protivnicí se postupně rozehraje bitva, které budete přihlížet se zatajeným dechem. Výborné čtení pro všechny, snad až na nevěsty. Číst ji před svatbou může být znepokojivé! :)

Evaho73
08.12.2019 3 z 5

Čítavý príbeh postavený na úplne absurdných situáciách, po prečítaní ktorého mám zmiešané pocity.
Autorka vyfabulovala dej, ktorého hlavná hrdinka Emily je osoba s rozporuplnými charaktérovými črtami. Na jednej strane bola zo začiatku vykreslená ako silná sebavedomá žena schopná svojimi schopnosťami a nadhľadom konkurovať aj opačnému pohlaviu a na druhej strane nechala po sebe šliapať a ponižovať sa, či už zo stany jej partnera alebo jeho matky.
A toto bol pre mňa najväčší kameň úrazu v celej zápletke, ktorá pre mňa z tohto dôvodu vyznievala neuveriteľne. Keby bola Emily hneď zo začiatku charakterizovaná ako labilná a nevyrovnaná osobnosť potrebná fixovať sa na dominantnom partnerovi, celému príbehu by som uverila a dokonca ho považovala za kvalitnú prvotinu začínajúceho autora.
Takto to vyznelo veľmi absurdne a ťažko uveriteľne. Ďalej mi tam nedávali zmysel viaceré zápletky, ktoré odišli do stratena a koniec bol až moc prekombinovaný, akoby ho autorka pozmenila na poslednú chvíľu a mne nepasoval k predošlým zápletkám alebo indiciám.
Škoda. Autorka ma však veľký potenciál, a zbožne dúfam, že jej druhá kniha bude dokonalejšia.

JustWomen
06.12.2019 3 z 5

Spíše román pro ženy než thriller, nesympatické tupé postavy, děj se vlekl, pořád dokola, čekala jsem nějaký zvrat, ale nic takového se nekonalo. Konec to trošku vylepšil, ale i tak sotva průměr.

Lokina
01.12.2019 4 z 5

Kniha mě upoutala svou obálkou, která je znepokojující, ale i krásná. Už od první kapitoly se mi to četlo dobře, příběh je plynulý, jednoduchý, napínavý se zajímavým námětem. Nechybí ani překvapivý konec, ale zas tak šokující to pro mě nebylo, protože jsem přišla na to, co se tam mezi Pammie, Adamem a Emily děje. Ke konci jsem k dotyčné osobě pocítila i pochopení, proč to udělala.
Emily jsem měla někdy s to chutí dát pohlavek, ať se vzpamatuje, otevře oči a odejde dokud to jde. Stejné to bylo s Pammie, ale tu jsem neměla ráda, za to, co dělala Emily.

Dela111
26.11.2019 4 z 5

Kniha je pro mě velké překvapení. Čekala jsem jen předvídatelný průměrný thriller pro ženy, u kterého se pobavím díky námětu. Dostala jsem mnohem víc. Matčina hra je psychologické drama s dobře vykreslenými postavami. Tenhle souboj dvou žen se čte jedním dechem, nejsou tu hluchá místa a příběh čtenáře udrží ve stálém mírném napětí. Nechybí překvapení na závěr, je sice trochu přitažené za vlasy, ale nevadilo mi to.
V rámci svého žánru je to skvělá kniha, od které se těžko odchází. Za mě silnější 4*.

ennlady
26.11.2019 4 z 5

Příšerná tchyně s dramatickým vyústěním! Některé pasáže trochu nesmyslné, ale krásně se to četlo. Děj plyne velice svižně a vždycky se objeví něco, co Vás popohání číst dál. Závěr tak úplně moc nepřekvapil, třebaže jsem si zcela jistá nebyla... Knížka určitě stojí za přečtení, doporučuji hlavně ženám, mužským určitě nee :-).