Matčina hra

Matčina hra https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418238/bmid_matcina-hra-ACv-418238.jpg 4 726 284

ON TĚ MILUJE: Adam zbožňuje Emily. Emily je přesvědčená, že Adam je perfektní muž, jakého nevěřila, že někdy potká. ALE ONA TEBE NE: Ve stínu číhá soupeřka, žena, kterou s jejím milovaným spojuje hluboké pouto. NIC JI NEZASTAVÍ: Emily si vybrala Adama, ale nevybrala si jeho matku Pammie. Neexistuje nic, co by matka neudělala pro svého syna. A Emily zjistí, kam až je Pammie schopná zajít, aby dosáhla svého. Aby Emily odešla navždy.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

The Other Woman , 2018

zuzana2599
07.11.2019 5 z 5

Matčina hra je velmi vydařený psychothriller. Mě příběh nejvíc dostal od své druhé poloviny, a to jsem se potom nemohla od čtení odtrhnout ! Skvělý konec byl pak třešničkou na dortu! Také já jsem matkou dvou synů, jsem v podobné situaci jako Pammii, tak jsem si nějak myslela, že se něčemu přiučím :-) Ne, ne, radu si brát nebudu, ale kniha byla skutečně skvělá !!

Haskra
06.11.2019 4 z 5

Chybělo mi zodpovězení některých otázek.. Nemám ráda otevřené konce. Jinak velmi čtivé, přečteno za půl dne.

berila
06.11.2019 5 z 5

Tak tohle bylo opravdu moc dobré. Všem doporučuji.

HDosoudilová
04.11.2019 5 z 5

Tohle je psychothriller, na který dlouho nezapomenu! Napínavé od začátku do konce a kdybych mohla, přečetla bych jej najednou! Tohle totiž nechcete odložit. Bavil mě jak děj, styl psaní autorky tak vlastně i to, jak jsem pak byla i sama zmatená, na čí straně mám jako čtenář stát. No a ten závěr? Tak tohle jsem fakt nečekala. Doporučuji všema deseti!

Bobina74
02.11.2019 4 z 5

Příběh se rozjíždí plynule a napětí je dávkováno postupně, aby se docílilo konečného „whau“ efektu, který se opravdu dostavil. Čím víc stránek máte přečteno, tím větší máte pocit, že v této rodině není tak úplně všechno v pořádku a nakonec vás stihne taková „schíza“, že přestanete věřit úplně všem. Více v recenzi od Kniha za knihou.

PetraN17
01.11.2019 4 z 5

Kniha mě v půlce tak rozčilovala.... utekla bych až by se mi za patama prášilo. A to teda nejen kvůli tchýni.
Tomu se říká vdát se za “ každou cenu”

Lenka_S
31.10.2019 5 z 5

Tak tohle bylo něco. Moc mě bavilo sledovat jaká porvora je budoucí tchýně a čeho všeho je schopná, aby zabránila vztahu mezi svým synem Adamem a hlavní postavou a vypravěčkou celého příběhu Emily. S napětím jsem sledovala, kdy a jak to na ní praskne a Adamovi se otevřou oči, ale konec byl pro mě naprosto šokující. Tohle jsem fakt nečekala.

Renny11
30.10.2019 5 z 5

Jedním slovem ÚŽASNÉ!!! A ten konec... Prostě tohle si musíte přečíst!

TessaJean
29.10.2019 5 z 5

U této knihy se mi několikrát stalo, že jsem ji musela zavřít, abych vůbec rozdýchala to, co jsem přečetla. Vzápětí jsem ji ale zase otevřela, protože jsem byla neskutečně napjatá jak to bude dál. Občas mě fakt štvalo chování hlavní hrdinky a i to, že v tom vztahu po tom všem nadále zůstávala. Nicméně to nic nemění na tom že kniha je neuvěřitelně napínavá, strhující a samozřejmě i velice znepokojivá. Konec mě dostal a ačkoliv tam byly nějaké náznaky zhruba od poloviny knihy, nečekala jsem ho. Za mě kniha TOP tématem:)

evonra
29.10.2019 3 z 5

Na této knize mne lákalo téma. Co si budeme povídat, tchýně je tchýně a tudíž téma s nekonečnými možnostmi ;-)
Můj menší problém byl, že žádná z postav mi nebyla nijak sympatická, vskutku vydařená rodinka, a Emily mi přišla až neuvěřitelná, ta v růžových brýlích snad i spala :).
Závěr knihy super, ten se opravdu povedl.

mariva
29.10.2019 5 z 5

Knížka mě hodně překvapila. S podobnou tchýní, ať už nastávající nebo skutečnou, má spousta žen zkušenosti a já nejsem výjimkou, takže jsem nic překvapivého nečekala. Ale závěr mě prostě dorazil. Mám ráda knihy, kdy si autorka se čtenářem podobně pohrává a všechno se zdá naprosto normální, aby ho pak v závěru pořádně nakopla.

Aleen
28.10.2019 3 z 5

Téměř do úplného konce to byla kopie tolika knih a tolika detektivek, které jsem četla a viděla, že jsem četla hooodně rychle, abych se dostala k něčemu překvapivému. Naprosto nic překvapivého nepřišlo, až na ten závěr, ale podle mnoha indicií, které nám autorka již nějakou dobu předkládala, se dal čekat i on. To bylo jediné neokoukané v příběhu. Škoda... Protože mi přišlo, podle anotace, že kniha má potenciál... Nevyužitý.

kiraa
27.10.2019 5 z 5

Ještě, že jsem se vdávala před tímhle čtením. Bych se obávala, jakýho že mi to teroristu osud nastrčí do cesty společným životem. Pěkně si Emču bába mazala na chleba. Myslela jsem, že vzteky tu knížku sežeru. Nesežrala, ale pěkně jsem si polítala na horský dráze. Sakra, to bylo opravdu freš.

Irsaf
26.10.2019 5 z 5

Tak tohle bylo vážně skvělý čtení. Ze začátku to bylo celkem nudný, ale ten překvapivý závěr... Fakt dobrý...

Ivuska.09
24.10.2019 2 z 5

Asi je to tím, jak moc knihu všichni chválí - pak má člověk příliš velká očekávání. Jasně, příběh je čtivý, ale pro mě byl děj průměrný a průhledný. Celou dobu víte, co se asi tak bude dít a kam to všechno směřuje. Nakonec sice přijde velké odhalení, které vám vyrazí dech, ale to se týká pouze několika stránek. Co zbytek knihy? Ano, čte se dobře, svým způsobem zaujme, ale mě to nějak nestačilo, já bych těch šokojících zvratů potřebovala trochu víc.

ctenarkaEva
24.10.2019 4 z 5

Fajn čtení, pořád jsem čekala, co Adamova matka zase vymyslí a jak to nakonec dopadne. V něčem jsem se trefila, v něčem naprosto ne. Některé situace mi připadaly přehnané a nereálné, ale nakonec do sebe všechno zapadlo.

ilovebook88
23.10.2019 5 z 5

Perfektná..

karol.cadex
23.10.2019 4 z 5

Jeden z lepších thrillerů letošního roku.
Dějová linka super. Jediná postava, o které si nemyslím, že byla úplný debil, byl teplý Emilyn kamarád. Jinak co charakter, to děs.
Emily nemůžu nazvat ani naivkou, Emily byla prostě nepochopitelná blbka. Adam rozmachaný smrad, matka magor (ale počkejte si na konec), brácha by Emily nejradši dostal do postele, Emilyna matka stejně mimo jako její dcera...
Ale to tomu prakticky moc nevadilo, až na moje vnitřní občasné výlevy "proč to jako dělá?", opravdu uspokojivý thriller.

Illaa
22.10.2019 4 z 5

Já byla také mile překvapená, děj ubíhal svižně a kniha mě proto moc bavila. Celou dobu jsem vymýšlela různé scénáře, jak se kniha vlastně nakonec vyvrbí a jaký wau moment mě dostane do kolen. A ano, závěr byl napínavý a vcelku uspokojivý.

Jane417
22.10.2019 5 z 5

"Matčina hra" dělá dojem klasického thrilleru o pošahané mamince, která se nechce vzdát svého "chlapečka" a chce ho mít jen pro sebe a vždy, když je potřeba, tak ho mít k dispozici. Tady je tou tchyní Pammie, která miluje svého syna Adama a nesnáší jeho partnerku Emily. Překvapivě, mně byla nejméně sympatická právě Emily. Pro mě byla hloupá, naivní a nechápu, jak mohla s Adamem chodit a hlavně s ním zůstat déle než týden! Ke všemu je to jedna z postav, která je v každé situaci vtipná, ale jsou opravdu chvíle, kam se vtipné poznámky, podle mě, absolutně nehodí. Když vás např. partner pošle někam, tak v tu chvíli vtipná asi nebudete. Emily ano! Je taky pravda, že na konci ji smích přejde, ale i tak mě ten její neustálý humor při čtení rušil a zkrátka mi to do tohoto žánru, v takové míře, nesedělo. Tušíte, že vše nebude, tak jak se zdá a jak se děj vyvíjí, ale já konec neuhádla. Dění gradovalo do hodně překvapivého konce, díky kterému se tato knížka zaslouží tak vysoké hodnocení!