Příběh Arthura Truluva

Příběh Arthura Truluva https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470760/bmid_pribeh-arthura-truluva-U6Z-470760.jpg 4 555 147

Mason série

Citlivý román o třech lidech, kteří po prožité ztrátě hledají cestu z osamělosti k novému štěstí. Vdovec Artur se seznámí s problémovou dospívající dívkou Maddy, která se snaží vyhnout škole a raději tráví čas na hřbitově. Právě tam chodívá Artur každý den, aby si při obědě popovídal se svou zesnulou ženou a popřemýšlel o někdejších životech dalších mrtvých. Zrodí se přátelství, které oběma pomůže vystoupit z izolace. Arturova schopnost reagovat laskavě a pozitivně na jakoukoli rozčilující věc, kterou Maddy řekne nebo udělá, mu vyslouží přezdívku Truluv. Společně s Arturovou všetečnou sousedkou Lucille vytvoří neobvyklou milující rodinu, která je živoucím důkazem toho, že nejvzácnější momenty v životě jsou ještě krásnější, když je s někým sdílíme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

The Story of Arthur Truluv , 2017

Evelin2506
29.06.2022 3 z 5

Knihu jsem si zařadila do kategorie - v životě nereálné. Pokud ale čtu ve správném stavu mysli, pohodové čtení.

Prske
23.06.2022 4 z 5

Kniha měla pár silnějších ale i pár slabších částí, ale účel (milé a oddechové čtení) splnila :)

daniela7398
22.06.2022 4 z 5

Výborný kousek, jak píšou vzadu recenze, tak je to jako jehla v kupce sena, když hledáte společenský román, který má hlavu a patu a citlivě napsáno se zajímavým a příběhem a dějem na zamyšlení. Jsem ráda, že se mi dostala do ruky.

MarNe
05.06.2022 4 z 5

Pohlazení po duši v dnešní uspěchané době, které donutí k zamyšlení se nad životem a smrtí, nad úctou ke stáří, neutuchající láskou i nad podivným přátelstvím tří osamělých lidí napříč generacemi. Konec bohužel poněkud useknutý, ale i tak ukápla slzička. Mohu vřele doporučit.

Slůník
02.06.2022 5 z 5

Při čtení téhle knížky je na světě hned líp :-)

Termaap
17.05.2022 5 z 5

Na mě tahle knižní emoční smršť (někdo by možná mohl použít spíše spojení “knižní citové vydírání”) prostě funguje. Plakala jsem na začátku, uprostřed i na konci. Krátký, ale velmi hluboký a krásný příběh. Pana Truluva jsem si zamilovala.

Kaspiy
16.05.2022 5 z 5

To byl tak moc milý příběh! Líbilo se mi pojetí starých lidí, žádné přikrášlení. A to propojení generací - doporučuji ke čtení rodičům, co nepouští své děti k prarodičům.

JJJ007
15.05.2022 5 z 5

Pěkné, klidné, pohodové čtení. Přeji si ve svém životě potkat takového pana Truluva.
Tuto knihu doporučuji.

michaela2338
10.05.2022 3 z 5

Milé čtení, ale nic výjimečného.

Lucieoknihach
09.05.2022 3 z 5

3,5*

K románu jsem byla skeptická, protože to není tak dlouho, co přes instagram přeletěl jako tajfun a zanechal po sobě jednu pozitivní recenzi za druhou. Většinou mě tyhle knihy míjí, ale Příběh Arthura Truluva mě něčím oslovil, tak jsem mu dala šanci.

Po přečtení recenzí jsem čekala příchod velkých emocí, které mě budou stát hodně kapesníků. To se teda nestalo, ale příběh se mi nakonec přece jenom líbil. Všechny tři hlavní postavy byly vývojově trochu zakrnělé, nemyslím tím vlastnostmi nebo mentálně, ale dějově. Čekala jsem nějaké velké rozuzlení, které by mě úplně odrovnalo.

Ale dost negativ! I přes všechno zmíněné je to moc hezká kniha o osamělosti, o vyrovnanosti a o naději. Pokud nebudete čekat žádné závratné zápletky, ale bude Vám stačit rovina více filozofická a emoční, tak asi zklamaní nebudete. Já jsem upřímně na základě hodnocení čekala něco víc, ale to už vnímám normálně, že měřítko 5 hvězd u ostatních, u mě není zárukou kvality. Každopádně přátelství, které uzavřela Maddy s Arthurem mě dojalo! Na věku v tomhle případě nezáleží.

Bramborak81
06.05.2022 4 z 5

Bylo to milé, laskavé a hezké počtění o možná pro někoho neobvyklém přátelství. Příběhem jsem proplula rychle, je to útlá knížka, ale ještě nějakou dobu bude doznívat.

IvetaZ
02.05.2022 4 z 5

Potřebovala jsem něco lehčího a moc neočekávala a dostalo se mi velmi milého a zdá se mi, že i netradičního příběhu, který jsem zhltla za dva dny, ale myslím, že pamatovat si ho budu déle. Jedná se vlastně z počátku o velmi smutné povídání o zdánlivě nesourodých typech lidí, kteří se v jednu chvíli potkali a až tehdy si uvědomili, jak osaměle doposud žili. A tak si utvořili vlastní rodinu. Hlavní myšlenka tkví v tom, že každého v životě potká nějaký druh neštěstí, ale štěstí se taky musí jít trošku naproti. Při čtení jsem přemýšlela, kde asi přišla autorka k námětu, protože to se snad nedá vymyslet, to se tak zákonitě muselo někomu stát :-)

Runinka
26.04.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka,zahřeje na srdíčku.

Maevie
25.04.2022 4 z 5

Laskavý příběh o třech lidech, kteří v sobě navzájem najdou oporu během těžkých chvílích samoty a vytvoří tak pozoruhodnou rodinu, kterou sice nespojuje společná krev, je ale plná porozumění, naslouchání a opravdového přátelství. Na podobné téma bylo napsáno mnoho knih a Příběh Arthura Truluva se rozhodně zařadil mezi ty lepší. Jak už tu bylo několikrát napsáno, pohladí po duši.

dani.mertova
24.04.2022 4 z 5

Velmi příjemná čtivá oddechovka. Zahřeje u srdce.

Šajler
18.04.2022 3 z 5

jemná, milá a jednoduchá oddechovka na den. Docela krásný lidský příběh, který pohladí po duši.

jana.hud
16.04.2022 5 z 5

Krásné a milé pohlazení po duši. Doporučuji. Moc se mi líbila.

ivka7708
10.04.2022 4 z 5

Veľmi milý, oddychový príbeh. Dobré ako ľahšie čítanie, keď si potrebujete oddýchnuť od svojho obľúbeného žánru.

FoxFox
30.03.2022 5 z 5

A mě se to líbilo. Takové jemné pohlazení po čtenářské dušičce.

ela1972
29.03.2022 5 z 5

Moc milý příběh, který pohladí na duši.