Příběh Arthura Truluva

Příběh Arthura Truluva https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470760/bmid_pribeh-arthura-truluva-U6Z-470760.jpg 4 555 147

Mason série

Citlivý román o třech lidech, kteří po prožité ztrátě hledají cestu z osamělosti k novému štěstí. Vdovec Artur se seznámí s problémovou dospívající dívkou Maddy, která se snaží vyhnout škole a raději tráví čas na hřbitově. Právě tam chodívá Artur každý den, aby si při obědě popovídal se svou zesnulou ženou a popřemýšlel o někdejších životech dalších mrtvých. Zrodí se přátelství, které oběma pomůže vystoupit z izolace. Arturova schopnost reagovat laskavě a pozitivně na jakoukoli rozčilující věc, kterou Maddy řekne nebo udělá, mu vyslouží přezdívku Truluv. Společně s Arturovou všetečnou sousedkou Lucille vytvoří neobvyklou milující rodinu, která je živoucím důkazem toho, že nejvzácnější momenty v životě jsou ještě krásnější, když je s někým sdílíme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

The Story of Arthur Truluv , 2017

Mánička178
16.09.2022 3 z 5

Oba hlavní hrdinové vzbuzovali moje sympatie - taky mám moc ráda hřbitovy! :) Nechci polemizovat o tom, jestli příběh působí či nepůsobí uvěřitelně nebo jak kvalitně literárně se na něm pracovalo. Člověka, který někoho ztratil jako by podobný příběh "objal", a o ten hřejivý pocit jde asi nejvíc...

aninaji
09.09.2022 4 z 5

Naivně nereálný příběh o tom, že rodina může mít různé podoby a pokrevní pouto nemusí znamenat vůbec nic. Stačí mít otevřené oči a hlavně srdce. Na opravdovou a bezpodmínečnou lásku můžeme narazit kdekoli a v jakémkoli věku. Ať je nám 18 či 85.
V dnešním světě jsou takové příběhy potřeba. I když jsou neskutečné, dávají naději.

vera5841
07.09.2022 3 z 5

(SPOILER) Smutný příběh o tom, jak žít dál, když člověk zůstane sám. Stejně tak o stáří, ale naopak i o mládí a startu do vlastního života.
Poučení z příběhu je jasné - važme si starých lidí a žijme život naplno s milovanými lidmi. Přesto jsem měla trochu problém se začíst. Některé věci mi přišli docela nereálné (K Arturovi se nastěhuje sousedka a on je s tím úplně v pohodě... Maddy otěhotní téměř neposkvrněně...) Artur byl fajn, i když trochu naivní, stařík, ale obě ženské postavy mi příliš nesedly.

adevis
31.08.2022 5 z 5

Příběh je to velmi citlivý a křehký, o hledání přátelství a především o porozumění, lásce.
Vdovec Arthur chodí poobědvat každý den na hřbitov se svou zesnulou a milovanou ženou Nolou. Jednoho dne se tam potká s mladičkou dívkou jménem Maddy, která chodí taktéž na hřbitov, protože se vyhýbá škole. V tu chvíli se zrodí neobyčejné přátelství.
Další postavou v knize je všetečná a bystrá Arthurova sousedka Lucille, která do této knihy naprosto zapadá.

Takového přítele jako je pan Truluv by si přál snad úplně každý. Jeho úvahy nad osudy u cizích hrobů byly překrásné. Jeho slova a chování k mladé dámě Maddy taktéž.
„Takové úžasné děvče to je, jen kdyby si z nosu vyndala tu věc.“

mynonka
30.08.2022 5 z 5

Pan Livingston (Knihkupectví pana Livingstona), Carl Kollhof (Knihonoš) a teď i Arthur Moses jsou moji tři nejoblíbenější knižní staříci (to o staříkovi se pan Livingston ale nesmí nikdy dozvědět).
Kniha je pohlazením po duši.

alexvera
28.08.2022 5 z 5

"Koho zajímá co bylo předtím než jsme se narodili, nebo potom co zemřeme? Otázka která mi postupem času připadá čím dál více důležitější je, co uděláme s časem mezi tím."

Feel good román o staříkovi Arturovi, kterému se do života přidá Maddy- teenager v nouzi a sousedka Lucille, která je něco jako pekařská bohyně. Nezáleží na tom, kdo jsou naši rodiče nebo příbuzní.. To uskupení které nazveme rodinou si nakonec vybíráme sami, Artur si vybral skvěle..

"..štěstí je odměnou za protrpěné strasti."

sofu
25.08.2022 5 z 5

Velmi mile pohlazení po duši...

Jirinamac
24.08.2022 5 z 5

Arthur, kouzelný a pohádkový dědeček, který dokáže pomoci, když je potřeba. Ale při čtení člověku dojde, že ta pomoc je vzájemná a dojde ke sblížení tří osamělých lidí. Neskutečný, ale dojemný příběh.

lexikon_tf
19.08.2022 5 z 5

Krásný, jemný a citlivý román, nejednu slzu jsem uronila, ale bylo to nádherné čtení.
Vdovec Arthur denně chodí na hřbitov, kde sedává u hrobu zesnulé manželky, povídá jí co dělal, co je nového, sní si nachystanou svačinu a pak zas jede domů.
Na hřbitov ráda chodí i zamlklá dívka Maddy, která má raději knihy a tichou přítomnost nebožtíků, než krutou přítomnost vrstevníků ve škole.
Tito dva lidé, které spojuje ztráta blízkého člověka, se nakonec spřátelí a každému z nich toto nové zvláštní přátelství pomůže v životě tak, jak asi potřebovali a určitě jinak, než by si byli představovali.
Příběh krásně plyne a je to moc miloučké čtení, i když někdy docela bolestné, ale stojí za to si knihu přečíst. Moc doporučuji!

VACLAV4
16.08.2022 5 z 5

Někde jsem na tuto knihu narazil v recenzích, tak jsem jí dal taky šanci. Hned jsem ji koupil 3x pro své blízké přátele. Chvíli mi trvalo číst ve třetí osobě v přítomném čase, ale zvykl jsem si. Všichni tři jsme se nad knihou zastavili, rozjímali, shodli se, že je to krásný, nenásilný příběh. I když se jeví zprvu jako dovolenkové čtení, zaznělo v ní hned několik životních mouder. Zcela nenápadně, ale zaujala. Doporučuju!

Len2očka
12.08.2022 5 z 5

Mě četba této knížky nepřekvapila svým tématem,mě obohatila,děkuji autorce.

dencazrnu
11.08.2022 5 z 5

Krásný příběh, který byl pro mě i zároveň dost bolestivý. Knihu jsem přečetla rychle a musím říci, že ve mě zanechala hlubokou stopu. Určitě na ni jen tak nezapomenu a knihu budu doporučovat dále :-) Těším se i na další volné pokračování tohoto příběhu. Knihu určitě všem doporučuji, je to takové něžné pohlazení po duši, které vás zároveň donutí se trošku zamyslet ️:-)

Barbanka
07.08.2022 5 z 5

Krásný příběh, pohlazení po duši… četlo se to samo. Víc takových knih prosím :)

Veve721
06.08.2022 3 z 5

Jsem ráda, že jsem si tento příběh přečetla, i když se k němu neplánuju v budoucnu znovu vracet. Arthur je velký sympaťák, zato puberťačka Maddy mi byla nesympatická od prvního momentu a neměla jsem pro ni žádné pochopení. Taťka jí nevěnoval dostatek pozornosti? No jej, hrůza. I mně se otec nevěnoval a nechovám se kvůli tomu jako ukňouraný nevychovaný spratek. Za mě ta holka potřebovala spíš pár facek a ne lítost ze strany kouzelného dědečka.

Autorčin styl psaní není vůbec špatný, kapku lyrický, přesto dostatečně čtivý. Obsah za formou trochu pokulhává, je to ten typ poklidného melancholického plynutí, kdy se vlastně nic pořádně neděje. Je až příliš očividné, kam autorka směřuje - průhledné hraní na city není úplně můj šálek kávy a je to i důvodem, proč bych znovu po knížce nesáhla. Možná postrádám správný věk nebo nejsem dostatečně empatická, aby mě podobné věci rozciťovaly. Sice nevylučuju, že časem změním názor, přesto si myslím, že knížka naplnila maximum svého (obsahového) potenciálu a rereading mi již nic nové nabídnout nemůže. Nicméně na jedno přečtení fajn.

lucisa.n
28.07.2022 4 z 5

Tato kniha je krásnou ukázkou toho, že přátelství může vzniknout mezi všemi věkovými skupinami. Pan Truluv je velmi inspirativní člověk se srdcem na dlani. Maddy trochu typická náctiletá holka, která se chytne špatného týpka a trochu na to doplatí. Ale postaví se tomu všemu čelem, klobouk dolů. A Lucille, to je ta klasická stará dáma, která nemá co na práci a tak se stará o ostatní :D Myslí to dobře, ale někdy toho je trochu moc :D
Kniha se četla velmi dobře, je inspirativní. Bod strhávám za některé “blbosti”, které tam byly (vážně neposkvrněné početí?).

Marcela52
28.07.2022 5 z 5

Pokud hledáte pohodové čtení na léto, určitě si tento dojemný příběh nenechte ujít. Není obvyklé, aby se rozhodli pro společné soužití lidé odlišného věku, které spojuje velká životní ztráta a hlavně osamělost. V tomto příběhu dojde k náhodnému setkání, které změní život starému muži i sedmnáctileté dívce. Vznikne nečekané přátelství, které dá jejich životu smysl. Do jejich domácnosti zapadne i všetečná sousedka, která je také osamělá, a tak společně vytvoří milující rodinu. V dnešní době trochu pohádka, které příliš nevěříme, ale hezky se čte...

Kačka_knihomol
25.07.2022 5 z 5

Tato kniha dokonale splnila má očekávání - jednoduché, milé, odpočinkové čtení. Není to žádný literární zázrak s kupou složitých myšlenek, ale spíše (jak zde spoustu uživatelů píše a já s tím plně souhlasím) takové příjemné pohlazení po duši. Zasloužila by si ode mne 4.5 hvězdičky, což nejde, takže se přikláním spíše k 5*.

_Brunetka_
17.07.2022 4 z 5

Tohle byla moc hezká knížka, i když Muži jménem Ove se to v mých očích nevyrovnalo. Stránky mi díky autorčinu stylu psaní příjemně plynuly pod rukama. Námět tohoto příběhu se mi moc líbil a vcelku rychle jsem se do něj dostala. Nemůžu říct, že bych si postavy zamilovala, ale charakterově byly vykresleny skvěle a na dobu, kterou jsem s touto knihou strávila, si mě získaly. Autorka sem vložila také emoce, ale byl tu s nimi jistý problém – buď jich tu byl nedostatek, anebo její podání zapříčinilo to, že ke mně zcela nepronikly a tím pádem mě to tolik nevzalo. Vyznačila jsem si tu i řadu hezkých myšlenek, které souvisely s tématy, které toto dílko zpracovávalo – ztráta blízkého člověka, stáří, pravá láska, důležitost mít někoho blízkého,… Konec mi vykouzlil úsměv na tváři. Závěrem vám můžu Příběh Arthura Truluva doporučit, pokud hledáte citlivý příběh, který vás zahřeje u srdce.

Mečko
16.07.2022 5 z 5

Krásný příběh. Takový balzám na duši. Jak by byl svět krásný, kdyby bylo více takových lidí jak pan Trulov.

veriszv
07.07.2022 5 z 5

Pokud hledáte knižní pohlazení, tak Arthur je to pravé.
O životě, o lásce, která neumírá a taky o přátelství napříč generacemi.
Příběh o tom, že laskaví lidé jsou důležití, i když jsou na první pohled úplně obyčejní.
Pomalé vyprávění bez velké akce na vás dýchne dobrou náladu a klid.
Pokud máte rádi feelgood příběhy o úplně obyčejných lidech, tak tohle se vám bude líbit.
Já tyhle příběhy miluju, takže Arthura dávám na poličku vedle Oveho, protože by mohli být kamarádi. Jsou si totiž dost podobní, i když Arthur není takový bručoun a Ove je prostě jenom jeden :)