Příběh Arthura Truluva

Příběh Arthura Truluva https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470760/bmid_pribeh-arthura-truluva-U6Z-470760.jpg 4 555 147

Mason série

Citlivý román o třech lidech, kteří po prožité ztrátě hledají cestu z osamělosti k novému štěstí. Vdovec Artur se seznámí s problémovou dospívající dívkou Maddy, která se snaží vyhnout škole a raději tráví čas na hřbitově. Právě tam chodívá Artur každý den, aby si při obědě popovídal se svou zesnulou ženou a popřemýšlel o někdejších životech dalších mrtvých. Zrodí se přátelství, které oběma pomůže vystoupit z izolace. Arturova schopnost reagovat laskavě a pozitivně na jakoukoli rozčilující věc, kterou Maddy řekne nebo udělá, mu vyslouží přezdívku Truluv. Společně s Arturovou všetečnou sousedkou Lucille vytvoří neobvyklou milující rodinu, která je živoucím důkazem toho, že nejvzácnější momenty v životě jsou ještě krásnější, když je s někým sdílíme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

The Story of Arthur Truluv , 2017

michaela.97
30.12.2022 5 z 5

Tohle byla jedním slovem - krása.
Stránky jsem obracela jednu za druhou a příběh tak strašně hezky a přirozeně plynul, že jsem už dlouho nečetla nic takového. Podtrhala jsem si v knize hned několik krásných vět a myšlenek. Zároveň jsem se při čtení i zasmála a bylo mi vlastně hrozně příjemně.
5 hvězdiček jsem nedala prakticky jen za konec, který jsem čekala ještě o chlup dojemnější, ale vlastně jsem s ním spokojená. Takhle nějak jsem si představovala, že to dopadne.
Miluju ten námět, miluju to zpracování. Miluju ty postavy a celý příběh se mi odehrával před očima. Krásná kniha, opravdu. Určitě se k ní ještě někdy vrátím.

Update: nakonec jsem těch 5 dala :)

kalinkacz
26.12.2022 4 z 5

Arthura jsem si zamilovala!
Jedná se o dojemný příběh o životě, přátelství, ztrátě i naději… Přátelství hlavních hrdinů mě dojímalo a celkově jsem si užila každou stranu.
Kniha je skvěle napsaná a věnuje se důležitým a reálným problémům… Za mě veliké doporučeni a právem je kniha přirovnávána k Muži jménem Ove (Ove je sice jen jeden, ale Arthur je takový jeho nevlastní brácha).

Kackac77
15.12.2022 5 z 5

Čtení této knížky byla taková poklidná plavba. Nejsou tu žádná dramata, zvraty, nerozjitřuje žádné velké emoce. Přesto je v něm tolik lidskosti. Hezky se to četlo.

mira399
12.12.2022 4 z 5

Tohle bylo opravdu milé čtení. Jak nezáleží na věku,aby člověk našel spřízněnou duši. Arthur mi přirostl k srdi,taková moje krevní skupina :-) I když já tedy u hrobů nic neslýchám...
Moc se těším na další příběh,který jsem si hned pořídila.Kdo chce při čtení mít klid a radost na duši, doporučuji!

ovsemzectu
11.12.2022 4 z 5

Na knihu jsem se poměrně těšila, ale nakonec jsem ji dočetla spíš proto, že jsem neměla co dělat a k dispozici mi byla pouze takhle kniha. Jinak nevím, jestli bych ji vůbec dokázala dočíst. Snad je to tím, že jsem ji četla ve špatnou chvíli?
Anotace se mi moc líbila a hodnocení (tehdy víc jak 90%) mě přimělo ke koupi. Nebylo to úplně příšerné, to ne, ale vůbec mi styl psaní nesedl. Celá kniha mi přišla až moc přeslazená (a to čtu běžně romantiku) a taková příliš přemoudřelá.

Snad nikoho neodradím tímto komentářem od čtení, protože naprosto chápu, že se tolika lidem líbí a myslím, že za přečtení stojí.

rilajaan
28.11.2022 5 z 5

Příběh, který má více vrstev. Vykreslil stáří i mládí ve všech barvách.

Nika.
25.11.2022 4 z 5

Nádherná, milá a dojemná kniha.
Svět potřebuje spoustů "Arthururů Truluvů"! :))

Rebellion
18.11.2022 3 z 5

Pokud hledáte oddechové čtení s nekomplikovaným příběhem, tato kniha vaše očekávání určitě splní. Čte se lehce, za pár dnů ji dokončíte, uklidní vás a zavede do světa, kde se k sobě lidé chovají po většinu času hezky, vzájemně se respektují a pomáhají si. Pokud vám toto stačí, je to kniha pro vás. Kdybyste však chtěli něco navíc, promyšlenější dialogy, hlubší propracovanost postav, logičtější a dramatičtější děj, raději sáhněte po jiné knize (například Staré odrůdy od Ewalda Arenze, kde se autor také věnuje přátelství a samotě, ale dokázal to o dvě hvězdičky lépe).

Na knize jsem si cenila vyprávění z pohledu starých osob, moc takových lidí neznám, a díky knize jsem získala vhled do jejich prožívání života a do útrap stáří, což ve mě vyvolalo pocit vděčnosti za to, že se v mém věku s takovými problémy ještě nemusím potýkat, a také větší empatii.

lucy.sankova
15.11.2022 5 z 5

Tohle byl tak krásný příběh o vztazích v několika rovinách - dcera/otec vdovec, opuštěný senior-seniorka, senior-mladá dívka, apod.
V knize je zachyceno mnoho momentů od nepochopení, po lásku v seniorském věku, pomoc jednoho staříka a vděčnost.
Je málo knih, které hovoří o tématu staří, tato je jedna z těch milejších, které mi utkví v srdci.
Doporučuji.

Maky78
09.11.2022 5 z 5

Milý příběh plný vděčnosti, lásky, pochopení.
Po přečtení vás napadne, že svět je ještě v pořádku. Staří má naději.

rumova_kulicka
01.11.2022 4 z 5

Moc milé a dojemné čtení. Arthura si nejde nezamilovat.

cornetka
28.10.2022 4 z 5

Roztomilý příběh o přátelství starého Arthura, jeho sousedky a také mladé Mady, který pohladí po duši.

Anička.pa
24.10.2022 5 z 5

Krásný a dojemný příběh, který pohladí na duši.

Clairka
23.10.2022 5 z 5

Nádherný příběh. Slza ukapla… Krasne a prijemne čtení. Přečtěte si ji. Bude vám na tom světě hned krásněji :)

Nikola086
14.10.2022 5 z 5

Hřejivý příběh starého Arthura a mladičké Maddy, kterým se zkříží cesty tím nejkrásnějším způsobem. Kniha vás donutí se zamyslet nad otázkou života.
Za mě je to dokonalý příběh plný radosti, štěstí, vděčnosti, ale také smutku. Nechybí pasáže, které vás rozesmějí a zahřejou u srdíčka.
Miluju příběhy se starými lidmi a tuto knihu vřele doporučuji!

Magdyla.8
13.10.2022 3 z 5

Krásný, dojemný a takový uvěřitelný příběh ze života. Bylo zde hodně myšlenek o životě, o lásce, o přátelství. Jak už zde bylo napsáno, Arthura si nemůžete nezamilovat. Krásné čtení.

Jenny46
08.10.2022 5 z 5

Artura si nejde nezamilovat krásný psychologický román, hledání smyslu života a přátelství...
Příběh dojemný, laskavý k zamýšlení. Druhá šance na štěstí.
Moc doporučuji!!!

gumkacik
07.10.2022 3 z 5

Neurazilo, nenadchlo.

Jupp
29.09.2022

Nádherný příběh, plný lásky, empatie, tolerance. Víc takových postav na tomto světě a bylo by dobře.

Vivetkav
24.09.2022 3 z 5

Krásný melancholický příběh... Přečteno skoro jedním dechem .. kniha na mě působí laskavostí, vřelostí, srdcem na dlani, ale i lidskými chybami a poučení z nich.. strachem, obavami, odpuštěním a nadějí... Líbila se mi