Příběh Arthura Truluva

Příběh Arthura Truluva https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470760/bmid_pribeh-arthura-truluva-U6Z-470760.jpg 4 555 147

Mason série

Citlivý román o třech lidech, kteří po prožité ztrátě hledají cestu z osamělosti k novému štěstí. Vdovec Artur se seznámí s problémovou dospívající dívkou Maddy, která se snaží vyhnout škole a raději tráví čas na hřbitově. Právě tam chodívá Artur každý den, aby si při obědě popovídal se svou zesnulou ženou a popřemýšlel o někdejších životech dalších mrtvých. Zrodí se přátelství, které oběma pomůže vystoupit z izolace. Arturova schopnost reagovat laskavě a pozitivně na jakoukoli rozčilující věc, kterou Maddy řekne nebo udělá, mu vyslouží přezdívku Truluv. Společně s Arturovou všetečnou sousedkou Lucille vytvoří neobvyklou milující rodinu, která je živoucím důkazem toho, že nejvzácnější momenty v životě jsou ještě krásnější, když je s někým sdílíme.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

The Story of Arthur Truluv , 2017

Lososovýkvítek
29.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Laskavý příběh o setkání tří lidí. Sedmnáctiletá dívka Maddy, stařík Arthur "Truluv" Moses a taktéž starší aktivní sousedka Lucille vytvoří zdánlivě nesourodou "rodinu". Jak už obsah uvádí, kniha je o nalezení štěstí i ve starším věku, kdy už to člověk nečeká.
Kniha se mi četla hezky, je to vyloženě oddechovka. Závěr se dal čekat. Kdo má už něco načteno, lehce ho odhadne. Styl autorky mi sedl. Kniha je to milá a vlídná, nicméně přesah moc nemá. Některé pasáže, kde postavy moc polemizují, mě trochu nudily. Čtení to bylo příjemné, jen nevím, zda bych knihu někdy potřebovala číst znovu.

Ukázka:
,,Lucille mu ukazuje prstýnek na malíčku. Ve světle se zaleskne malý diamant. ,,Zásnubní prsten?" vydechne Arthur.
Lucille přikývne.
,,Blahopřeji!" Přemýšlí, jestli to náhodou není nejstarší nevěsta na světě. Ale ne, už četl o párech, které se daly dohromady v domovech důchodců. Ti lidé vypadali jako panenky ze scvrklých jablíček. Ale šťastné panenky ze scvrklých jablíček. Ne, láska nikdy není pošetilá. A není ani zbytečná.

Wabinka
27.08.2021 5 z 5

Dojemně laskavý příběh tří osamělých lidí Maddy, Lucille a Arthura, které život svede dohromady. Znát takového Truluva musí být nádhera...Doporučuji.

kneslova
25.08.2021 5 z 5

Krásná, laskavá kniha o milých laskavých lidech, moc hezký příběh

Polajda
22.08.2021 5 z 5

Je to z mého pohledu útlejší kniha - 224 stránek, ale budiž jí odpušťěno. Doporučuji! Bylo to doslova pohlazení po duši.

iveta3689
18.08.2021 3 z 5

Zvláštní příběh, téměř bez děje. Všechnu "zábavu" obstará atmosféra, která je skvěle popsaná. Je to jemné vyprávění, po dlouhé době mi byly sympatické všechny postavy. Hodnotím 3,5*.

terryaknihy
17.08.2021 5 z 5

Tohle není příběh, který by měl na každé stránce obrovský zvrat. Není to ani příběh o pouhé romanci. Je to krásný a čistý příběh o životě, jeho strastech i radostech. O věrné lásce, která v nás vždy přežívá a o opravdovém přátelství. Všechny tři postavy budete milovat, pro všechny tři budete ronit slzy a budete pro ně dýchat. Tuhle knihu jsem si absolutně zamilovala a doporučuji vám příběh všemi deseti :)!

vla.sta
04.08.2021 5 z 5

Nádherná kniha. Fakt. Taková ta, co když se zbývající stránky tenčí, raději ji na půl dne odkládáte, protože je vám líto, že už budete na konci. Jak kvůli příběhu, tak kvůli tomu, jak je napsaný. Asi nic pro ty, co potřebují akční děj a šílené zvraty, i když i ty v knize jsou, ale popsané tak jemně a citlivě, že je to pohlazení po duši (u kterého vám teda občas slzí oči).
"(...) Ale ne, už četl o párech, které se daly dohromady v domovech důchodců. Ti lidé vypadali jako panenky ze scvrklých jablíček. Ale šťastné panenky ze scvrklých jablíček. Ne, láska nikdy není pošetilá. A není ani zbytečná."