Tma

Tma https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/324180/mid_tma-7P2-324180.jpg 4 1945 1945

Martin Servaz série

Na Štědrý den objeví Christine Steinmeyerová, rozhlasová moderátorka z Toulouse, ve své poštovní schránce dopis od ženy, která v něm oznamuje svou sebevraždu. Christine je přesvědčená, že se dopis dostal do její schránky omylem. Chyba? Hoax? Jenže druhý den ji zavolá do rádia neznámý posluchač, který ji obviní z toho, že nic neudělala. Brzy se urážky, hrozby a různé incidenty znásobí. Jako by se někdo snažil převzít kontrolu nad jejím životem, který se jí začne rozpadat pod rukama jako domeček z karet a promění se v noční můru. Martin Servaz se léčí na klinice pro policisty trpící syndromem vyhoření. Pronásledují ho zlé sny o bývalé lásce Marianne, unesené sériovým vrahem Julianem Hirtmannem. Jednoho dne dostane poštou obálku obsahující elektronickou kartu od hotelového pokoje, v němž před rokem spáchala sebevraždu jakási umělkyně. Někdo si přeje, aby se Martin vrátil do práce. A Martin Servaz se cítí být připravený. Co když naši nejbližší nejsou takoví, jací se zdají? Co se stane, když někdo převezme kontrolu nad vaším životem a vztahy? A co se skrývá ve tmě? Nezhasínejte světlo… a pokud to uděláte, připravte se na nejhorší!... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , XYZ (ČR)

N'éteins pas la lumière , 2014

DarekDevil
27.09.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila, je velmi dobře propracovaná, autor stupňuje napětí až do překvapivého finále. Hlavní hrdinka mi sympatická nebyla ani trochu. Jednak to byla v podstatě běhna, jednak se v závěru projevila jako stejná psychopatka jako hlavní záporná postava, ale především mě celou dobu udivovala svojí hloupostí. V této knize vůbec autor nešetřil hodně divnými charaktery - to jak je vykreslil se mu moc povedlo. Přesto mne však tato kniha zaujala o něco míň než předchozí dvě knihy autora (ale to je asi tím, že když je mi hlavní postava nesympatická tak se mi kniha méně líbí). Doufám, že autor neusne na vavřínech a připěchá s dalším pokračováním.

vyvodka
26.09.2016 4 z 5

Napínavé, zajímavá zápletka, Martin Servaz i ve stavu nemocenském nezklamal. Neubráním se srovnání s předchozími díly. Ze čtení knížky Mráz mě mrazilo, to byla prostě bomba. Kruh byl taky super, stále tam ještě bylo to zajímavé prostředí Pyrenejí. V tomhle posledním (nebo autor chystá pokračování?) už to byla taková obyčejná detektivka. Stále velmi čtivá, s překvapivým koncem, ale to mrazení při čtení bylo prostě pryč. A taky jsem v tomto díle více pochybovala o reálnosti - hlavně u té části s letem do kosmu a toho, co se tam odehrálo. Čtyři hvězdičky.

slyvuska
19.09.2016 5 z 5

Do třetice super! A jelikož zůstaly otevřeny na konci vrátka, tak doufám v pokračování...:-)

PetK
13.09.2016 4 z 5

Pokud bych měla seřadit díly ve svém soukromém žebříčku, tak 1., 3. a nakonec 2. Opět myslím, že by knize prospělo, kdyby měla o 50 stránek míň, i když u druhého dílu to bylo ještě markantnější. Psychologie magora mě bavila, čtyři hvězdičky dávám proto, že kvality prvního dílu následující dva prostě nedosáhly. Minierovi se už nepodařilo vytvořit tak dokonalou mrazivou a temnou atmosféru jako v knize Mráz.

Izu
12.09.2016 4 z 5

Výborná zápletka o stalkingu, která vás pohltí a dusí jako těžká deka. Jako milovnici psů se mi četla o chlup hůře. Psychický tlak byl neskutečný,co mi ovšem dost vadilo,byla technická stránka, kde se vyskytovalo zdolání všech alarmů,hesel do počítače.Připomínalo mi to film Nepřítel státu Taky estráda s falešnými náboji,chování posádky ve vesmíru, je to daleko za hranicí uvěřitelnosti.Méně je někdy více.Pokud se přes to dokážete přenést,je to dobrá volba.

ankaras
11.09.2016 5 z 5

Líbil se mi první díl, vrhla jsem se na druhý a třetí hodně překvapil, autor stupňuje napětí a to opravdu oceňuji. Těším se na další knihu.

eva6224
08.09.2016 5 z 5

Neskutečně napínavé od první stránky, skvělé zápletky a zvraty, při této knížce se rozhodně nudit nebudete, za mě ano :)

Dardos
07.09.2016 4 z 5

Oproti predchozim kniham pro me byla Tma trosku zklamanim... Obcas mi urcite casti deje nedelali dobre. Mrtvi psi, ten sileny psychicky natlak na hlavni hrdinku... ale musim uznat,ze poslednich asi 200 stran me kniha bavila a prekvapila. Opet jsem si celou dobu myslela,ze to skonci jinak :).
Takze doporucuji... uz ne tak nadsene jako u predchozich dilu,ale stejne... :)

kokos1
06.09.2016 5 z 5

O něco méně zábavné než předchozí díly, ale není to nejhorší.

Radulinka1
04.09.2016 3 z 5

tak jsem se na 3.knihu těšila, ale nebylo to ono ...

felia
31.08.2016 1 z 5

Opět jsem dal jednu hvězdičku panu Minierovi. Zaslouží si ji za to množství písmenek, které vepsal do své knihy. Po přečtení předchozích knih tohoto autora jsem se domníval, že nejneschopnějším člověkem naší planety je major Servaz. Mýlil jsem se. V hrdince příběhu má svého důstojného konkurenta.

EricNor
28.08.2016 4 z 5

Trochu prekvapiva kniha, kde major Servaz je na vedlejsi koleji, ale vubec to nevadi, ke slovu se dostane. Tyhle dusive pribehy mi nedelaji moc dobre, nicméně jsem docetl az do konce. Pro me zatim nejlepší Minier.

konicekbily
27.08.2016 5 z 5

Dobře to vymyslel, ještě lépe napsal - a to, že je to zde mnohdy někde nepravděpodobné a přibarvené mu jako velkorysý čtenář promíjím. Jen piš barde, piš - ať si zase nějakou fabulaci zase brzičko užijeme!

Pivísek
27.08.2016 4 z 5

Trošku mě zklamalo, že se se autor nevěnuje více tématu kolem Servaze a jeho unesené přítelkyně. Klidně to mohla být samostatná detektivka s jiným detektivem, neboť návaznost na předchozí díly byla téměř zanedbatelná. Ovšem děj svižný a napínavý, Minier prostě umí psát! :o)

Arsi
26.08.2016 5 z 5

Napínavé, skvělé, čtivé. Tma byla nejlepší ze všech tří knížek a 5 hvězdiček si rozhodně zaslouží.

myshmother
20.08.2016 5 z 5

Konečně mohu autora obodovat plným počtem hvězd. Ze všech tří dílů nejlepší. Přečetla jsem téměř na jeden zátah. Na severské detektivky sice zatím ještě nemá, ale rozhodně se to zlepšuje. Malé mínus dávám jen za zbytečně překombinovaný konec a happyend jak z telenovely. Ale jinak opravdu super krimi. ;-)

cedos
19.08.2016 odpad!

V mém dlouhém čtenářském životě druhá kniha, kterou jsem nedočetla. Mráz a Kruh jsem přečetla jedním dechem a "přežila" jsem i toho zabitého koně, avšak začínat knihu, byť jen vizí vlky roztrhaného psa a pokračovat psem hozeným do jakéhosi světlíku .... to už mi nešlo. Možná jsem moc útlocitná, ale knihu se zklamáním odkládám.

Jana Květoňov
19.08.2016

Tak na takové chvály, které tady čtu, se skutečně špatně reaguje, když moje hodnocení nechce být kladné. Jsem Čtenářka s velkým Č, přečetla jsem toho za svůj už poměrně dlouhý život hodně, ale toto mi připadá tak neskutečně vykonstruované! Jen to jde, řekla bych a mám ten pocit, po tom šokovat čtenáře, připravovat mu stále nějaká nová překvapení, držet ho v napětí. Ale jak píšu, je to VYKONSTRUOVANÉ! Násilné! Vím, že existuje psychický teror! Je to hrůza! Nechtěla bych se do takové situace dostat! Ale styl, který autor používá, jeho slovní obraty, to se mi, promiňte mi to, drazí "spolučtenáři", absolutně nelíbí! A ten konec? Já jsem nepochopila, co to s tím srdcem jako mělo znamenat. Možná, kdybych četla ještě ten "Mráz" nebo "Kruh", tak bych to pochopila. Ale nemám už do toho valné chuti. Tady ten román jsem vyhrála v Mladé frontě Dnes za křížovku a ocitne se na poličce buďto v Odoleně Vodě, nebo v Řevnicích u nádraží. Můžete si ho tam někdo vyzvednout! Nepotřebuji, aby mi tahle tlustá bichle zabírala prostor v knihovničce, kde může stát něco jiného, dle mého názoru kvalitnějšího než tento BESTSELLER!

Jitulle
08.08.2016 5 z 5

Třetí kniha graduje, je mnohem lepší než první dvě. Mráz je nejslabší, ale pěkný, jen mi přijdou některé pasáže dost zdlouhavé. Kruh byl lepší a Tma mě pohltila, byla čtivá od začátku do konce! Super.

jarka2222
08.08.2016 5 z 5

Přečtení 600 stránek za dva dny by byl postačující komentář pro tuto knížku. Přesto si neodpustím ještě pár slov. Skvělá detektivka, netradiční zápletka, výborně vykládaný děj, nechybí napětí. Po Mrazu moje druhá knížka od tohoto autora, a ve srovnání s tou první jsem opravdu nadšená. Doporučuji, určitě vás chytne od prvních stránek a nepustí až do konce.